Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Zimowy niezbędnik, czyli kosmetyki do samochodu przydatne zimą

By carstyle / Blog

Zimowy niezbędnik, czyli kosmetyki do samochodu przydatne zimą

Zima to szczególny czas dla każdego samochodu. Obliguje nas ona do dość specyficznych zachowań i nabywania preparatów, które pozwolą nam tę zimę jakkolwiek przeżyć. Dlatego kosmetyki do samochodu, które kupujesz na zimę muszą być funkcjonalne. Podpowiemy Ci zatem, co musisz mieć koniecznie w swoim aucie, kiedy nadejdą mrozy. 

Uzupełnij płyny

Pierwszą i najważniejszą sprawą to przystosowanie wewnętrznych elementów samochodu do zimy. W związku z tym czas na uzupełnienie niezbędnych płynów i sprawdzenie ich pod kątem użyteczności. Sprawdź za pomocą testera stan płynu chłodniczego. To rzecz, o której często zapominamy, jednak jest on niezwykle ważny podczas jazdy. Z biegiem czasu może też tracić on swoje właściwości, dlatego ważne jest, aby w odpowiednim czasie wymienić go na nowy. 

Dodatkowo warto wymienić także płyn do spryskiwaczy na zimowy, ponieważ znosi on o wiele niższe temperatury, niż płyn letni. Możemy więc mieć pewność, że nie zamarznie nawet przy bardzo mroźnej aurze. Zimowy płyn do spryskiwaczy szybko rozpuszcza także szron zgromadzony na przedniej szybie. Jest więc niezbędny do codziennego użytkowania auta zimą. 

Zadbaj o lakier jeszcze przed zimą

Przygotowanie auta do sezonu zimowego powinno zaczynać się także od położenia na lakier wosku, który go ochroni, zakonserwuje i sprawi, że woda i zabrudzenia nie będą miały aż takiej przyczepności. Problem z osadami pochodzenia drogowego bywa naprawdę uciążliwy, a wosk potrafi sobie z nim poradzić. Mycie auta, które będzie dokładnie zakonserwowane woskiem będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Karoseria nie będzie tak podatna na sól drogową, mróz i korozję. Nie pozwól, żeby lakier zmatowił się pod wpływem niskich temperatur. Wosk sprawi, że przez cały okres zimy Twój samochód pozostanie w świetnej kondycji i nic nie odbierze mu jego blasku. 

Kosmetyki do samochodu, które musisz mieć przy sobie zimą

Szczególne warunki obligują nas do używania równie szczególnych preparatów. Dlatego nie zapominaj, że dzięki nim poprawisz swój komfort użytkowania auta i wykorzystasz maksimum ich możliwości. Zatem zawsze w swoim aucie miej:    

  • Odmrażacz do szyb, który uratuje Cię w trudnych sytuacjach. Nikt nie lubi zamarzniętych szyb w sytuacji, kiedy czas najbardziej nas goni. Wystarczy kilka sekund po rozpyleniu odmrażacza na szybie a zmarzlina natychmiast się rozpuszcza. Później należy tylko strzepnąć pozostałości i szyba do jazdy gotowa! Zapomnij o skrobaczkach, które rysują szkło – odmrażacz jest o wiele łatwiejszy w użyciu, a do tego bezpieczny dla powierzchni szklanych. 
  • Niestety zimą nie zamarzają wyłącznie szyby, ale także zamki, dlatego zawsze miej przy sobie odmrażacz do zamków. Dzięki niemu z łatwością otworzysz swój samochód. Wystarczy odrobinę preparatu wprysnąć do środka zamka i poczekać kilka sekund. Dobrym sposobem, o którym już pisaliśmy w #DETAILINGtips, jest wpuszczenie kropli płynu do dezynfekcji, zawierającego alkohol. Oba te preparaty działają podobnie i równie błyskawicznie! 
  • O uszczelkach pisaliśmy w poprzednim wpisie, dlatego teraz wyłącznie przypominamy – silikon do uszczelek to niezbędnik nie tylko zimą, ale też w okresie jesiennym. Warto zawczasu zabezpieczyć uszczelki samochodowe przed uszkodzeniami, które mogą powstać w wyniku niskich temperatur. Nic nas tak nie złości, jak przymarznięte drzwi, za które szarpiemy z dużą siłą. Niestety to prowadzi bezpośrednio do uszkodzenia uszczelek, wskutek czego pękają, a nawet kruszą się. Zapobiegnij temu jak tylko temperatury zaczną powoli spadać. 
  • Jeśli już mowa o tym, co koniecznie musisz mieć w swoim aucie zimą, bezsprzecznie jest to również szczotka do usuwania nadmiaru śniegu z dachu samochodu. Pamiętaj, że przepisy o ruchu drogowym mówią wyraźnie, iż nie można jechać pojazdem, na dachu którego zalega gruba warstwa śniegu. Mogłoby być to bardzo niebezpieczne dla innych kierujących.

    Jeśli już wyposażysz się we wszystkie te produkty i akcesoria, Twój zimowy niezbędnik będzie w pełni skompletowany. Z nim śmiało możesz czekać na nadejście trudnych mrozów i wyruszyć w każdą drogę. Szerokości!

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.