Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Plastiki/Kokpit czyszczenie i konserwacja

Plastiki/Kokpit czyszczenie i konserwacja - Lista produktów

Czyszczenie kokpitu w samochodzie

Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie w czystym i zadbanym samochodzie to przyjemność sama w sobie. Jednak pielęgnacja auta, nie kończy się na jego kilkuetapowym umyciu go z zewnątrz. Aby nasza podróż była naprawdę komfortowa, trzeba poświęcić trochę czasu i zadbać również o wnętrze kabiny pasażerskiej. Wnętrza aut są wykonane zwykle, w większej części z plastikowych elementów, które znalazły swoje zastosowanie w tym przypadku. Zarówno kokpit jak i boczki w pojeździe, zwykle wykonane są z tworzywa sztucznego. Zatem przygotowując się do pielęgnacji wewnątrz samochodu, warto zainteresować się sposobami na czyszczenie plastików.

Preparatów do czyszczenia plastików i tworzyw sztucznych w samochodach jest naprawdę wiele. Wszystkie w gruncie rzeczy mają jedno zadanie – zabezpieczyć i oczyścić plastiki oraz zadbać, aby ich kolor nie wyglądał na wypłowiały. Ze względu na czynniki atmosferyczne, jak np. szkodliwe promieniowanie UV, tworzywa sztuczne również są narażone na zużycie. Światło słoneczne powoduje, że plastiki w samochodzie blakną i tracą oryginalną głębię swojego koloru. Dodatkowo, drastycznie zmieniające się temperatury mogą narazić nasz kokpit na pęknięcia czy deformacje, a w efekcie wydawanie niepożądanych dźwięków podczas jazdy. Przy okazji dużo częściej korzystamy z elementów wewnątrz samochodu, więc sami możemy je uszkodzić. Do tego dochodzi kurz czy inne roztocza, które wpadają do wnętrza pojazdu.

Dressing do kokpitu

Na rynku znajdziemy wiele producentów, którzy stworzyli naprawdę rewelacyjne środki, które szybko i sprawnie radzą sobie z zabezpieczaniem i czyszczeniem plastików. Szczególnie wartymi polecenia są firmy Shiny Garage, ADBL, Tenzi oraz RRC. Większość dressingów do kokpitu ma na celu to samo działanie – skutecznie i szybko oczyścić powietrznie, zabezpieczyć tworzywo sztuczne i nadać głębi koloru naszego kokpitu, tak aby wyglądał on jak nowy. Niektóre preparaty mają jednak dodatkowe działania lub gwarantują inny efekt wykończenia po użyciu.

Do klasycznych dressingów do kokpitu, zamkniętych w wygodnych butelkach z atomizerem jest np. RRC Interior Dressing, który należy do serii RRC Car Wash i ma przyjemny poziomkowy zapach. Preparat ten jest łagodny i skutecznie odświeża plastikowe powierzchnie wewnętrzne. Innym dressingiem do kokpitu jest ADBL Interior Cleaner, który również usuwa nawarstwiony brud i kurz z deski rozdzielczej, a przy okazji przywraca jej pierwotny wygląd. Tenzi Czysty Kokpit dodatkowo pozostawia efekt antystatyczny, któremu towarzyszy przyjemny zapach.

Oprócz klasycznych dressingów do kokpitu możemy wyróżnić również takie, które pozostawiają deskę rozdzielczą bardziej satynową w wyglądzie. Tutaj możemy wyróżnić taki produkt jak Shiny Garage Interior Satin Dressing, który ma zapach masła kokosowego i jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni oraz ADBL Interior Wow, który odżywia plastik i zabezpiecza powierzchnie.

Dużo większym zainteresowaniem cieszą się jednak dressingi do kokpitów o matowym wykończeniu. Tych na rynku znajdziemy zdecydowanie więcej. Jednym z popularnych przykładów jest Shiny Garage Apple Plastic Dressing o przyjemnie jabłkowym zapachu. Inny rewelacyjny dressing do czyszczenia plastików to Shiny Garage Interior Quick Detailer o zapachu poziomi i truskawki, który cechuje się niezwykłą wydajnością oraz Shiny Garage Interior Quck Detailer Black Edition Rum Detailer o limitowanym zapachu rumu.

Na rynku jednak są dostępne również inne produkty, które oprócz odświeżenia koloru i czyszczenia plastiku maja bardziej zaawansowane działanie. Świetnym przykładem jest ADBL Interior Wow Limited Edition, który oprócz satynowego wykończenia posiada również filtr UV, zmniejsza przyczepność brudu i posiada właściwości antystatyczne. Kolejnym produktem, który może pochwalić się filtrem UV jest ADBL Interior QD Unlimited, który zabezpiecza tworzywa sztuczne wewnątrz samochodu przed starzeniem. Z kolei Shiny Garage Interior Plastic Protectant Matt ma przyjemny czekoladowy zapach, a jednocześnie jest trwały i odporny na działanie detailerów do wnętrza.

Czyszczenie plastików

Czyszczenie plastików wewnątrz kabiny pasażerskiej ma wiele zalet. Przede wszystkim bieżące czyszczenie kokpitu w samochodzie dba o nasz zdrowie. Dressingi do plastików usuwają nie tylko kurz i roztocza, ale również bakterie oraz różne drobnoustroje, które mogą powodować nasze choroby. Dodatkowym atutem czyszczenia plastików jest efekt wizualny. Odpowiednio czyszczony kokpit w samochodzie, napierze swojej oryginalnej głębokiej barwy i będzie wyglądał jak nowy. Dodatkowo używanie dressingu do plastików przy okazji zabezpiecza tworzywa sztuczne wewnątrz pojazdu, które będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne, a co za tym idzie nie będą tak szybko blaknęły i przyciągały brudu. Systematyczne czyszczenie plastików pozwoli uniknąć ich trwałego uszkodzenia czy utraty koloru. Na czyszczenie kokpitu w samochodzie trzeba poświęcić trochę czasu, ale efekt jak z salonu samochodowego na pewno jest tego wart!