Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Alkohol Izopropylowy (IPA)

Alkohol Izopropylowy (IPA) - Lista produktów

Alkohol Izopropylowy (IPA)

Odtłuszczanie lakieru – IPA

IPA to skrót od alkoholu izopropylowego, który w autodetailingu jest bardzo dobrze znany. Posiada on szerokie zastosowanie w inspekcji lakieru, podczas przeprowadzania jego korekty. Świetnie odtłuszcza powierzchnię przed zastosowaniem wosków, sealantów oraz różnego rodzaju powłok. Dzięki doskonałemu wyjałowieniu, lakier świetnie przyjmuje substancje konserwujące i wydłuża ich żywotność.

Alkohol izopropylowy

Po zastosowaniu pasty polerskiej, IPA świetnie wymywa i oczyszcza jej pozostałości z porów lakieru, a także pomaga w ocenie stanu lakieru podczas stosowania zabiegów detailingowych. Świetnie sprawdzi się także w czyszczeniu układów elektronicznych, ponieważ odparowuje niezwykle szybko, a powierzchnię pozostawia w nienaruszonym stanie. Jest bezpieczny dla człowieka, co dowodzi stosowanie go nawet w przemyśle kosmetycznym. Stosuje się go także jako środek zapobiegający zamarzaniu cieczy w układach chłodzenia oraz układach paliwowych. Jest także bardzo łatwy w użyciu – wystarczy nanieść go na powierzchnię za pomocą mikrofibry lub buteleczki z atomizerem.

Jaki alkohol izopropylowy wybrać?

Odtłuszczanie lakieru będzie skuteczne jedynie z najlepszymi środkami. Dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na zawartość alkoholu w produkcie. Najbardziej sprawdzi się ta bliska 100%. Tylko najbardziej skondensowany alkohol poradzi sobie z odtłuszczaniem i inspekcją lakieru samochodowego.