Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Alkohol Izopropylowy (IPA)

Alkohol Izopropylowy (IPA) - Lista produktów

Alkohol izopropylowy

IPA Cleaner odgrywa bardzo ważną rolę w detailingu i motoryzacji. Większość z nas kojarzy alkohol izoropylowy z czyszczeniem elektroniki, rozpuszczaniem olejów i smarów oraz jego właściwości odtłuszczających. Natomiast IPA (czyli alkohol izopropylowy) jest stosowany przez wielu profesjonalistów od detailingu, którzy wykonują swoją pracę z jego użyciem. IPA Cleaner najskuteczniej sprawdza się na zewnątrz - do pielęgnacji lakieru samochodowego. Ze względu na swoje właściwości, alkohol izopropylowy nie tylko czyści, ale też odtłuszcza powierzchnie i bardzo szybko paruje, więc jest szybki w użyciu.

Alkohol izopropylowy występuje na rynku jako bezbarwny płyn o niezwykle intensywnym zapachu. Jest niestety bardzo łatwopalny, więc trzeba uważać podczas jego stosowania i przechowywania. Szybko odparowuje, jednak nie należy go nakładać w miejscach gdzie nie będzie miał możliwości odparować.

IPA Cleaner

Dzięki alkoholowi izopropylowemu doskonale przygotujemy nasz samochód do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. IPA można użyć przed nakładaniem wosków lub innych powłok. Odpowiednio przygotuje on lakier samochodowy, pozwalając preparatom na skuteczne związanie się, a tym samym wydłużając ich trwałość.

Alkohol Izopropylowy Zastosowanie

Alkohol izopropylowy ma szerokie zastosowanie w przeróżnych dziedzinach. Dzięki swoim właściwościom antystatycznym i odtłuszczającym świetnie sprawdza się np. do odkażania ran i skóry. IPA jest stosowany również w drukarniach, przemyśle paliwowym, kosmetykach, a także do czyszczenia wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych.

Jeśli chodzi o zastosowanie alkoholu izopropylowego w detailingu i motoryzacji to jest on stosowany przede wszystkim do odtłuszczania i przygotowania powierzchni. Dzięki właściwościom IPA, lakier samochodowy jest doskonale oczyszczony, a tym samym gotowy, aby nakładać na niego wszelkiego rodzaju powłoki, woski czy sealanty. IPA Cleaner nie tylko ułatwia ich nakładanie, ale także pozwala im na dokładniejsze związanie się z powierzchnią samochodu, więc wydłuża ich trwałość.

Po nałożeniu powłoki na samochod, możemy zastosować alkohol izopropylowy do jej przemywania w formie IPA Clenaer. Przemywając lakier IPA, skutecznie zwiększamy trwałość położonego na nim wosku czy sealantu. Alkohol izopropylowy jest bezpieczny dla powłok, jedynie oczyszcza je i odtłuszcza, usuwając świeże zabrudzenia, które mogą im zaszkodzić.

Kolejnym zastosowaniem alkoholu izopropylowego jest robienie korekty. Przy pomocy IPA Cleaner możemy też wymyć resztki pasty, które znajdują się na naszym pojeździe i sprawdzić rzeczywisty stan lakieru. Ten zabieg najlepiej przeprowadzić tuż przed nakładaniem nowych powłok, tak aby powierzchnia auta nie pozostawała bez ochrony.

IPA Cleaner sprawdzi się również jako preparat do mycia szklanych elementów w samochodzie. Co prawda nie spełni się on w tej roli tak dobrze jak profesjonalne preparaty do mycia szyb. Jednak dzięki swoim właściwościom, alkohol izopropylowy jest jednym ze składników środków do szkła, więc w ramach zastępstwa, również może być zastosowany w ten sposób. IPA skutecznie sprawdzi się również zimą, jako odmrażacz do szyb.

Kolejne zastosowanie alkoholu izopropylowego to usuwanie środków z niewidzialną wycieraczką. Przed zastosowaniem IPA Cleaner w ten sposób, należy się upewnić, że producent niewidzialnej wycieraczki, wskazał alkohol izopropylowy jako jeden ze sposobów usuwania preparatu z szyby.

Jaki alkohol izopropylowy wybrać?

Na polskim rynku mamy dużo produktów – wszystkie nazywane tak samo, a w rzeczywistości wiele z nich jest jedynie preparatami na bazie alkoholu izopropylowego. To znaczy, że w składzie mają jedynie śladowe ilości IPA. Lepsze IPA Cleaner znajdziemy w ofercie RRC, Tenzi oraz ADBL. Są to sprawdzeni producenci, którzy tworzą wyłącznie profesjonalne i skuteczne środki pielęgnacyjne do samochodów.

Wybierając IPA warto zwrócić uwagę na faktyczną zawartość alkoholu izopropylowego w składzie. Wiele firm tworzy produkty na bazie IPA. To znaczy, że w składzie mają jedynie śladowe ilości alkoholu izopropylowego. Ze względu na to, że IPA Cleaner dobrze miesza się z wodą, jest on sprzedawany w formie rozcieńczonej. Zbyt duży dodatek wody, skutecznie zmniejsza właściwości alkoholu izopropylowego. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas kupowania IPA Cleaner jest czystość preparatu. Najlepsze IPA Cleanery mają zawartość alkoholu izopropylowego w swoim składzie bliską 100%!

RRC IPA to alkohol izopropylowy sprzedawany, jako preparat gotowy do użycia profesjonalnego. Tenzi IPA Cleaner to odtłuszczacz do lakieru, który usunie ślady np. odcisków palców. Jest on również całkowicie bezpieczny dla plastików oraz gumowych uszczelek. Z kolei ADBL IPA to środek, który w swoim składzie ma 99,99% alkoholu izopropylowego, więc rewelacyjnie przygotowuje powierzchnie do dalszej pielęgnacji.