Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Konserwacja opon/Dressingi

Konserwacja opon/Dressingi - Lista produktów

Czarne opony

Idealnie czarne opony w samochodzie, niezależnie od tego ile je eksploatujemy i ile mają lat? To naprawdę możliwe i niezwykle łatwe w uzyskaniu. Efekt czarnej opony wizualnie poprawi wygląd Twojego samochodu, sprawi, że będzie wyglądał na bardziej zadbany i czysty. Taki szybki efekt, szczególnie przypadnie do gustu fanom zlotów samochodowych. Używając dressingu do opon, możemy uzyskać czarne opony dosłownie w kilka minut, bez większego wysiłku.

Jak uzyskać efekt czarnej opony? To naprawdę bardzo łatwe! Wystarczy zaopatrzyć się w specjalnie przygotowany do tego celu dressing, czyli czernidło do opon, które dzięki wygodnej butelce z atomizerem jest łatwe i szybkie w użyciu.

Czernidło do opon

Czernideł do opon na rynku jest naprawdę bardzo dużo. Marki produkują czernidła o różnym sposobie aplikacji, czasie działania, składnikach aktywnych i efekcie. Można zdecydować się na czernidło do opon w formie sprayu, musu czy kremu. Dostępne są również różne wykończenia np. matowe czy satynowe. Najbardziej w przypadku czernideł do opon interesuje nas oczywiście czas, jaki utrzyma się na naszych oponach i szybkość jego działania.

Aby wybrać najlepsze czernidło do opon dla siebie, warto zaufać opiniom innych kierowców, którzy mieli okazję przetestować niektóre z nich. Szczególnie polecane na rynku są czernidła producentów: Shiny Garage, RRC, ADBL oraz Tenzi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i kupieniem czernidła dla opon, warto jednak zapoznać się z dokładną specyfikacją tych produktów.

Dressing do opon

Dressingi w sprayu to najpopularniejsza forma czernidła do opon. Zamknięte w wygodnych butelkach z atomizerem, są łatwe w aplikacji i przechowywaniu. Nie brudzą tak bardzo i nie wymagają specjalnych aplikatorów, ale je nałożyć. Dressing w sprayu Shiny Garage Coco Tire Booster charakteryzuje się kokosowym zapachem, jednak najważniejsza jego zaleta to możliwość otrzymania trzech różnych wykończeń. W zależności od tego jak zaaplikujemy czernidło do opon Shiny Garage Coco Tire Booster otrzymamy wykończenie matowe, satynowe lub błyszczące. Dressing do opon w sprayu Tenzi Detailer Opona oprócz połyskującego wykończenia i nabłyszczenia, zabezpieczy również oponę przed szkodliwym promieniowaniem UV. To dzięki Tenzi Detailer Opona możemy uzyskać efekt tzw. mokrej opony. W przypadku nabłyszczacza do opon należy pamiętać, aby nie nakładać go na bieżnik opony, ponieważ nadaje on poślizg. ADBL Black Water to kolejne czernidło do opon, które skutecznie ochrania gumę przed promieniowaniem UV. Przy okazji zapobiega dalszemu blaknięciu powierzchni i  degradacji materiałów, z których są wykonane.

Inną formą dressingu do opon jest czernidło kremowe, które nanosimy na opony przy pomocy specjalnego aplikatora. Świetnym przykładem jest Shiny Garage Back2Black Polymer Tire Dressing, który daje satynowe wykończenie, ma właściwości antystatyczne i hydrofobowe. Dodatkowo dzięki zawartości SiO2 w czernidle do opon Shiny Garage Back2Black Plymer Tire Dressing preparat jest bardzo trwały i odporny na wodę. Podobną konsystencję ma ADBL MP Tire Mousse, czyli czernidło do opon w formie musu. Kremowy dressing do opon perfekcyjnie nabłyszcza, jest łatwy w aplikacji i pozostawia przyjemny cytrynowy zapach. W zestawie z ADBL MP Tire Mousse otrzymujemy czarny aplikator, który ułatwi nam jego naniesienie na boczną część opony. Ciekawym rozwiązaniem jest również czernidło do opon w formie mleczka Tenzi Detailer Opona Plastik. Nano mleczko konserwuje nie tylko opony, ale również plastikowe elementy w samochodzie, tworząc na nich powłokę zabezpieczającą przed brudem. W zestawie z Tenzi Detailer Opona otrzymujemy gąbkę / aplikator do nanoszenia produktu oraz szmatkę do jego docierania.

Na polskim rynku dostępne są jednak również inne czernidła do opon, które działają równie skutecznie, ale być może będą przyjemniejsze w aplikacji dla niektórych osób. Przykładowo RRC Tire to dressing do opon w formie żelu, który nie tylko daje nam efekt czarnej opony, ale również konserwuje gumę, opóźnia proces starzenia i tworzy powłokę hydrofobową. Żelowa konsystencja RRC Tire pozwala na czyszczenie bocznej powierzchni opon przy pomocy gąbki lub aplikatora. Popularne są również zwykłe farby do opon, które działają jak czernidła do opon. Taki produkt wypuściła firma RR CUSTOMS, czyli RRC Tire Paint. Farba do opon służy do malowania, nadaje im głębokiego koloru, odświeża i daje matowe wykończenie. RRC tire Paint rozcieńczamy z wodą i aplikujemy przy pomocy pędzelka.

Zalety czernidła do opon

Czernidła do opon nie tylko poprawiają wizualnie prezencję pojazdu. Zabezpieczają gumowe powierzchnie przed szkodliwym dla nich promieniowaniem UV, opóźniają starzenie i blaknięcie koloru, działają hydrofobowo – odbijając wodę i antystatycznie. Regularne stosowanie dressingu do opon ułatwi nam ich czyszczenie, ponieważ czernidła do opon zapobiegają gromadzeniu się brudu. No i w ostateczności możemy również cieszyć się rewelacyjnym wykończeniem – matowym, satynowym lub z efektem mokrej opony!