Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Szczotki i Pędzle

Szczotki i Pędzle - Lista produktów

Pędzelki do czyszczenia samochodu

W detailingu samochodu kluczowe jest przywiązanie uwagi do szczegółów podczas mycia i pielęgnacji samochodu. Sporo zanieczyszczeń gromadzi się w wielu trudno dostępnych zakamarkach, dotarcie do nich przy użyciu zwykłej ściereczki z mikrofibry często nie jest takie proste lub nie daje to 100% efektów. Takimi miejscami mogą być m.in. kratki nawiewu, atrapa chłodnicy czy też felgi aluminiowe. W takiej sytuacji potrzebujesz dodatkowych akcesoriów detailingowych, jakimi są pędzelki do czyszczenia samochodu. W miarę nabywania doświadczenia i odkrywania potrzeb klientów, producenci zajmujący się branżą motoryzacyjną i auto detailingową stworzyli całą gamę wielu różnych odmian pędzelków i szczotek do czyszczenia samochodu i jego wnętrza. Wiedząc, jak ważne są odpowiednie narzędzia pracy, stworzyli produkty o różnych, ale konkretnych zastosowaniach. Musisz wiedzieć, że zbyt twardy pędzelek użyty na delikatnej powierzchni może doprowadzić do jej zarysowania. Natomiast, zbyt delikatny pędzelek w kontakcie z mocną chemią może spowodować jego trwałe uszkodzenie. Dlatego jest to tak ważne. Dbając o poszczególne elementy swojego samochodu, chciałbyś uzyskać jak najlepsze efekty, a nie pogorszyć jego stan wizualny, rysując go.

Jak wybrać pędzel do czyszczenia samochodu?

Przy zakupie pędzelków i szczotek do czyszczenia samochodu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, które zostały wykorzystane przy ich produkcji oraz ich jakość. Naszym zdaniem, pędzelki do mycia samochodu o metalowej skuwce oraz drewnianym trzonie, nie będą odpowiednie do większości zastosowań. Najlepszym wyborem będą pędzelki o trzonie plastikowym lub gumowym. Istnieje duże ryzyko, że drewniane elementy pędzelków mogą powodować zbieranie wilgoci, stopniowe wchłanianie chemii do wnętrza struktury, a to prowadzi do gnicia. Gumowy lub plastikowy trzon eliminuje takie zjawisko, zapewnia lepszy chwyt oraz gwarancję precyzyjnego użytkowania. Profesjonalny pędzelek do czyszczenia samochodu powinien być też zakończony otworem, umożliwiając wygodne przechowywanie go razem z innymi narzędziami do detailingu.

Jaki pędzelek do czyszczenia wnętrza samochodu wybrać? Podczas pielęgnacji i czyszczenia wnętrza należy używać akcesoriów o naturalnym, delikatnym włosiu. Idealnym wyborem podczas czyszczenia wnętrza będzie pędzel o zróżnicowanej długości włosia. Natomiast, jeśli chodzi o szerokość, nie istnieje zalecany parametr. Musisz ją dobrać indywidualnie do potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w różne wielkości i szerokości pędzli do czyszczenia samochodu, abyś zawsze miał pod ręką to, czego aktualnie potrzebujesz. Pędzelek detailinowy bardzo dobrze sprawdzi się podczas zbierania kurzu na przykład z okolic szwów przed przystąpieniem do czyszczenia skóry. Zastosowanie pędzli jest bardzo wszechstronne, dlatego warto mieć je w swojej kolekcji. Naszymi faworytami do takich zadań niewątpliwie są pędzelki do czyszczenia samochodu polskiej marki ADBL. Ich pędzelek Round Detailing Brush to wysokiej jakości, bezpieczny dla czyszczonych powierzchni produkt. Jego włosie to mieszanka włosia syntetycznego z naturalnym, dzięki czemu jest bardzo delikatny, a jednocześnie trwały. Duzy wybór rozmiarów tych pędzelków do czyszczenia i pielęgnacji umożliwi Ci wybór narzędzia idealnie wpasowanego w Twoje potrzeby. Jeśli nie możesz się zdecydować, który z nich wybrać, polecamy zaopatrzyć się w zestaw pędzelków do czyszczenia samochodu. Znajdziesz w nim 3 różne rozmiary.

W przypadku ciężkich zabrudzeń takich jak koła i elementy komory silnika pędzelek do czyszczenia o syntetycznym włosiu będzie najlepszym wyborem. Taki pędzel będzie odporny na mocną chemię. W celu utrzymania go w czystości dobrze kupić pędzelek z ciemnym włosiem. Warto zainteresować się pędzelkiem do czyszczenia samochodu polskiego producenta RR Customs o rozmiarze 30 mm. Firma ta jest bardzo ceniona przez fanów detailingu. Pędzel ma gęste i jednocześnie delikatne włosie oraz wykazuje wysoką odporność na chemię pochodzącą z kosmetyków samochodowych. Dostępny jest również w zestawie pędzli do mycia samochodu. Znajdziesz w nim dwa dodatkowe pędzelki o rozmiarach 14 mm i 21 mm. Dobrym wyborem będzie również szczotka do czyszczenia felg Shiny Garage Extreme Wheel Brush o rozmiarze 45 cm. Bardzo trwała i odporna na chemię z nylonowym włosiem. Zastosowano w niej przemyślanie rozwiązanie, jakim jest umieszczenie gumki pod włosiem, która zapobiega chlapaniu brudu i wody.

Jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń z elementów nadwozia, takich jak emblematy marek, oznaczenia modeli czy też klamek drzwi, należy wybrać bardzo delikatny pędzelek do czyszczenia samochodu. Wszystkie wymienione części stykają się bezpośrednio z lakierem, dlatego tak ważny w tym przypadku jest odpowiedni wybór. Jednak pamiętaj, że żaden pędzelek nie zagwarantuje 100% bezpieczeństwa i istnieje ryzyko powstania mikro rys. Tutaj naszym faworytem są pędzelki od Work Stuff. Kupisz je oddzielnie w różnych wielkościach oraz w zestawie pędzelków do czyszczenia samochodu.

Szczotka do czyszczenia wnętrza samochodu

Podstawą utrzymania czystości we wnętrzu samochodu jest pranie tapicerki oraz materiału, którym niekiedy obite są drzwi. Zdecydowanie najmniej narażona na zachlapania i plamy jest tapicerka skórzana o czarnym kolorze. Absolutnie nie oznacza to, że nie należy o nią dbać. W przypadku jasnych skór istnieje większe ryzyko powstawania plam, a najmniej odporna na zabrudzenia jest niewątpliwie tapicerka materiałowa. Jeśli masz zwyczaj jedzenia lub picia w samochodzie albo podróżujesz z dziećmi, tapicerka jest narażona na zabrudzenia powstałe przez jedzenie, rozlaną kawę lub kiedy dziecko otrze o fotel brudnymi butami. Oprócz tego typu zabrudzeń  tapicerka w czasie użytkowania zmienia swój kolor, szczególnie jeśli o nią nie dbamy. Warto poświęcić jej więcej czasu, również ze względów higienicznych, materiał nasiąka brudem i wilgocią, a to jest idealnym środowiskiem dla rozwoju wszelkiego rodzaju roztoczy i bakterii. Środki czyszcząco piorące oraz szczotki do czyszczenia wnętrza samochodu należy dobierać odpowiednio do rodzaju materiału. W CarStyle znajdziesz szeroką gamę produktów do prania tapicerek materiałowych oraz skórzanych.

Po wybraniu odpowiedniego środka piorącego nadszedł czas na wybór perfekcyjnie dopasowanej szczotki do czyszczenia wnętrza samochodu. Jeśli jesteś posiadaczem tapicerki skórzanej w swoim aucie, postaw na topowe akcesoria polskich producentów. Naszym poleceniem jest kolejny produkt marki ADBL, szczotka do czyszczenia skórzanych wnętrz samochodu Ther. Ergonomiczny kształt szczotki pozwala na wygodną, komfortową pracę. Jej włosie to odpowiednia, bezpieczna dla skór mieszanka włosia naturalnego z syntetycznym. Drugim produktem wartym uwagi jest Handy Leather Brush od Work Stuff. Jest to wysokiej trwałości, profesjonalna szczotka do czyszczenia wnętrza samochodu. Włosie zostało dobrane tak, aby było bardzo skuteczne, ale również delikatne dla skóry.

Sprawdzoną i polecaną przez wielu fanów detailingu szczotką do czyszczenia wnętrza samochodu jest Textile Brush od ADBL. Jej kształt jest poręczny i poprawia wygodę użytkowania. Syntetyczne, twarde włosie bardzo dobrze doczyszcza tapicerkę materiałową, poradzi sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami. Szczotka jest odporna nawet na agresywną chemię, a jednocześnie jest bezpieczna dla materiału.