Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk koloryzujący

Wosk koloryzujący - Lista produktów

Wosk koloryzujący do lakierów samochodowych

Wosk koloryzujący to kosmetyk samochodowy, który docenili już właściciele starszych, jak i młodszych modeli samochodów. Wosk koloryzujący do samochodu to preparat, dzięki któremu odświeżysz lakier, który przyblakł. Kolejną zaletą jest szybkie i skuteczne maskowanie drobnych rys i odprysków lakieru na karoserii samochodu. Wosk koloryzujący to jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na skorygowanie wad i odnowienie lakieru samochodowego.

Lakier samochodowy ma ogromny wpływ na wygląd naszego auta. Jeśli jest on porysowany i uszkodzony w wielu miejscach, na nic się zdadzą błyszczące szyby, wypielęgnowane koła i zadbane wnętrze. Jednak spełnia on także bardzo ważną rolę, jaką jest ochrona karoserii przed działaniem korozji i innych czynników.

Podczas eksploatacji samochodu, jego lakier jest narażony bezpośrednio na szereg uszkodzeń. Małe kamienie, piasek, pyły w powietrzu. To wszystko powoduje uszkodzenia mechaniczne w mniejszym lub większym stopniu. Oprócz takich czynników lakier samochodowy poddany jest także działaniu warunków atmosferycznych. Szczególnie jeśli nie parkujemy w garażu, samochód jest nieprzerwanie poddawany działaniom promieni słonecznych, temperaturom, mrozowi, czy kwaśnym deszczom. Dochodzą do tego także owady, ptaki a czasem nawet koty, które spacerują po masce i dachu auta. Sami również przyczyniamy się do niszczenia lakieru, przykładem może być używanie szczotki na myjni lub usuwanie lodu metodami mechanicznymi.

Należy pamiętać, że warstwa lakieru jest bardzo cienka. Lakiery stosowane obecnie są bardzo delikatne, ponieważ w trosce o ekologię  zdrowie ludzkie, pozbyto się z ich składu między innymi ołowiu. To sprawiło, że lakier ma niższą trwałość i większą podatność na blaknięcie, czy uszkodzenia. Pozostawienie wszelkiego rodzaju uszkodzeń jak rysy lub odpryski, prowadzi do ataków korozji. Dlatego warto zareagować i skorzystać z wosków koloryzujących do lakierów samochodowych, aby ominąć wizytę u lakiernika, która nie należy do najtańszych.

Czym są woski koloryzujące?

Wosk koloryzujący do samochodu jest kosmetykiem łączącym w sobie cztery ważne funkcje. Po pierwsze tworzy warstwę ochronną na karoserii samochodu, tak jak to robi standardowy wosk. W ten sposób zabezpiecza ją przed niepożądanym działaniem wody, jak i niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz chemicznych. Nadaje także lakierowy połysk i pogłębia jego kolor. Kolejną funkcją jest w miarę skuteczne wypełnianie mniejszych lub większych rys, lub odprysków. Ma na to wpływ zastosowanie specjalnych dodatków i nanotechnologii w woskach koloryzujących. Dzięki temu  uszkodzenia będą zdecydowanie mniej widoczne. Dodatek pigmentu sprawia, że wosk koloryzujący zabarwia podkład i rysy na określony kolor. Najlepszym sposobem na osiągnięcie w pełni satysfakcjonującego efektu, jest dobranie najbardziej zbliżonego koloru wosku do koloru lakieru, jaki ma nasz samochód. Pigment zawarty w produkcie pozwala ma podbicie koloru auta. Po zastosowaniu wosku koloryzującego lakier, który jest już stary i spłowiały otrzyma nowe życie.

Wosk koloryzujący do lakieru samochodowego traktuj jako pierwszą pomoc w zamaskowaniu mniejszych i większych rys. Ważne jest odpowiednie użycie tego kosmetyku samochodowego, ponieważ można nim całkowicie zamaskować ryski i hologramy. Wosk koloryzujący nie usunie dużych i głębokich rys na lakierze, ale z pewnością pozwoli je zamaskować, szczególnie w przypadku, kiedy widać biały podkład. Konieczne może być także nakładanie kilku warstw wosku koloryzującego w miejscu głębokiego uszkodzenia dla najlepszych możliwych efektów. Najważniejsze jest to, abyś dobrał odpowiedni kolor.

Wosk koloryzujący może także wydobyć i podkreślić kolor z ładnych i dobrze zachowanych lakierów. Odpowiednio nałożony i wypolerowany utworzy bardzo ładną warstwę. Najlepszym efektem podbicia koloru lakieru będą cieszyć się posiadacze samochodów w podstawowych kolorach, jak czarny, czerwony, biały itd., ponieważ do nich można w łatwy sposób dobrać odpowiedni kolor wosku koloryzującego.

Woski koloryzujące w CarStyle

Wiemy, jak ważna jest jakość produktów, które nakładamy na nasze samochody, dlatego współpracujemy z najlepszymi producentami kosmetyków samochodowych. Naszym zdecydowanym faworytem w kategorii wosków koloryzujących do lakierów samochodowych jest niemiecka marka Sonax. Posiada ona obszerną gamę produktów detailingowych zarówno na amatorów, jak i profesjonalistów.

Wosk koloryzujący marki Sonax o czarnym kolorze został stworzony na bazie nanotechnologii, przeznaczony jest do wszystkich lakierów zwykłych oraz metalizowanych. W jego składzie znajdują się naturalne woski Carnauba, które cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Barwniki zawarte w wosku koloryzującym skutecznie zakrywają drobne rysy. Produkt przywraca głębię koloru oraz nadaje brylantowy połysk na wiele miesięcy. Dzięki niemu wypolerujesz lakier w swoim samochodzie, jak i zakonserwujesz go oraz nadasz mu odpowiednią ochronę.

Każdy wosk koloryzujący wymaga odpowiednich akcesoriów, aby praca z nim przebiegła sprawnie i bezproblemowo. W ofercie CarStyle znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba. Skomponuj swój własny zestaw do aplikacji wosku koloryzującego, dodaj do zamówienia:

Aplikator piankowy BLACK BEAR PREMIUM od polskiego producenta RR Customs. Jest to najwyższej klasy aplikator do wosków i dressingów. Bardzo miękki i delikatny dla powierzchni. Wyprodukowany z najwyższej jakości, miękkiej i sprężystej gąbki.

Zestaw 3 ściereczek z mikrofibry o rozmiarze 40x40 cm. Wielozadaniowe ściereczki, które są niezastąpione w docieraniu zakamarków. Nie pozostawiają żadnych zacieków ani smug na powierzchniach.

Jak aplikować wosk koloryzujący do samochodu?

Nakładanie wosku koloryzującego nie jest trudną czynnością, mając odpowiednie narzędzia, cały proces powinien odbyć się bez problemów. Woski koloryzujące nakłada się identycznie jak standardowy wosk.

Najważniejsze są warunki atmosferyczne, w jakich nakładamy wosk koloryzujący. Ważne jest to, aby nakładać go tylko i wyłącznie podczas bezdeszczowego dnia, bez dużej wilgotności powietrza. Najlepiej aplikować go w temperaturze powietrza powyżej 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, aby nie nakładać wosku koloryzującego na nagrzany samochód, koniecznie musi być chłodny.

Tak jak w przypadku nakładania wszelkich wosków, dressingów, czy powłok, auto należy umyć. Warto wykonać mycie wstępne, a następnie właściwe za pomocą wody i szamponu. Nadwozie musi wyschnąć przed rozpoczęciem woskowania.

Jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, musisz idealnie przygotować powierzchnię, na którą będziesz nakładał wosk koloryzujący. Należy wykonać odtłuszczanie lakieru.

Butelkę wosku koloryzującego wstrząśnij, następnie nałóż niewielką ilość na aplikator i pokryj wybrany element nadwozia. Nanoś wosk koloryzujący do lakieru samochodowego kolistymi ruchami.

Zaczekaj, aż wosk wyschnie, później wypoleruj aż do uzyskania połysku.

Jeśli nakładasz wosk na miejsca uszkodzone np. rysy, bądź przygotowany na nałożenie większej ilości warstw.