Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Czyszczenie szyb

Czyszczenie szyb - Lista produktów

Jak dbać o szyby samochodowe?

Nie ulega wątpliwości, że szyby samochodowe to jedna z najważniejszych części pojazdu. To tak naprawdę bardzo twardy i odporny na wiele czynników element, który pełni bardzo ważną funkcję ochronną. Dzięki szybom samochodowym możemy uniknąć poważnego wypadku i uszczerbku na zdrowiu np. podczas zderzenia z wybiegającym na drogę zwierzęciem. Nie raz widzieliśmy taką sytuację, kiedy zwierzę odbija się od maski i sunie po przedniej szybie samochodowej. Aktualnie ten element jest wykonany z bardzo trwałych, odpornych materiałów oraz dodatkowo mocowany kilkuwarstwową tarczą.

Niestety nadal wielu kierowców nie docenia tych zalet, które dał nam rozwój i w pielęgnacji pomija szyby w swoim samochodzie. Najczęstszym błędem, popełnianym przez zdecydowaną większość posiadaczy aut jest nieprawidłowe czyszczenie szyb samochodowych. Na ulicach aż roi się od pojazdów z oblodzonymi, brudnymi od błota, kurzu czy owadów szybami samochodowymi. Takie zaniedbanie dotyczące czyszczenia szyb w samochodzie, nie tylko wpływa na widoczność – a co za tym idzie również bezpieczeństwo na drodze, ale również na trwałość samej szyby samochodowej.

Wystarczy włożyć niewielką ilość pracy, aby wyczyścić szyby w samochodzie. Używanie wycieraczek i płynu do spryskiwaczy to kompletne minimum, aby zachować odpowiednią widoczność, ale nie zapewnia ochrony dla samej szyby w samochodzie. W dzisiejszych czasach na rynku jest tyle preparatów do czyszczenia szyb samochodowych, że nie trzeba długo ich szukać!

Czyszczenie szyb w samochodzie

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy na polskim rynku, aż roi się od produktów stworzonych specjalnie do czyszczenia szyb samochodowych, a mimo to i tak spotykamy się ze zwyczajami, gdzie kierowcy czyszczą szyby w samochodzie przy pomocy różnych, dziwnych i nieprzeznaczonych do tego celu preparatów. Ceny specjalistycznych środków, które służą do mycia szyb w samochodzie naprawdę nie są wysokie, a do tego takie produkty pielęgnacyjne są bardzo wydajne, więc wydatek ten będzie jeden na dłuższy okres czasu.

Całkiem podstawowe produkty do czyszczenia szyb w samochodzie mają w swojej ofercie marki RRC, Shiny Garage oraz ADBL, czyli popularne polskie firmy, które zajmują się tworzeniem profesjonalnych i skutecznych kosmetyków samochodowych. RRC Glass Cleaner wyróżnia się swoim niepowtarzalnym lodowym zapachem, który jest wyczuwalny nawet w kabinie pasażerskiej. Dodatkowo produkt ten nie pozostawia smug i nie wymaga polerowania. Shiny Garage Perfect Glass Cleaner to wydajny środek do mycia szyb, który zaskakuje swoją trwałością oraz skutecznością. Dzięki specjalnej, wygodnej butelce z atomizerem, preparat ten wystarczy na naprawdę długo! Ostatnim klasycznym płynem do czyszczenia szyb samochodowych jest ADBL Glass Cleaner, który ma naprawdę atrakcyjną cenę i powinien zaleźć się w każdym samochodzie.

Czyszczenie szyb samochodowych i co dalej?

Nie trzeba się jednak ograniczać do zakupu klasycznych środków do czyszczenia szyb samochodowych. Można zaopatrzyć się w bardziej specjalistyczne preparaty, które pozwolą uzyskać dodatkowe „efekty specjalne” na szklanych powierzchniach. Może wydawać się, że produkt do mycia szyb w samochodzie, nie może nas niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego! Producenci postarali się, aby preparaty te rozszerzyły nieco wachlarze swoim możliwości.

Najciekawszym rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością wśród polskich kierowców jest ADBL Hybrid Glass, czyli płyn do czyszczenia szyb samochodowych z niewidzialną wycieraczką. Czym jest niewidzialna wycieraczka? To nic innego jak silna powłoka hydrofobowa, która znajduje się na szybie i dosłownie odpycha wodę. Dzięki niewidzialnej wycieraczce mamy wrażenie tzw. kropelkowania, czyli np. podczas deszczu, woda nie rozmazuje się na naszej szybie samochodowej, tylko się z niej ześlizguje. Szczególnie efektownie wygląda to w czasie szybkiej jazdy. Inną ciekawą propozycją z dodatkowymi właściwościami jest RRC Anti-Fog, który nie tylko czyści szyby w samochodzie, ale również zapobiega ich parowaniu. Dzięki specjalnej formule, środek ten tworzy cienką warstwę na szybie i zapobiega kondensacji pary wodnej na jej powierzchni.

Akcesoria do czyszczenia szyb w samochodzie

Jeśli decydujemy się na zakup profesjonalnego produktu do mycia szyb w samochodzie, warto również zainteresować się dodatkowymi akcesoriami, które pomogą nam w jego aplikacji lub po prostu codziennej pielęgnacji szyby w samochodzie. Ponownie na rynku znajdziemy wiele różnych opcji. Nie dajmy się jednak oszukać zabiegom marketingowym! Najłatwiej jest zaopatrzyć się w klasyczną i naprawdę tanią mikrofibrę do czyszczenia szyb w samochodzie, która dzięki odpowiedniej gramaturze jest stworzona do pielęgnacji szklanych powierzchni! To podstawowy gadżet, który ułatwi nakładanie poszczególnych kosmetyków oraz ewentualne polerowanie szyb w samochodzie. Taka mikrofibra do czyszczenia szyb samochodowych całkowicie nam wystarczy, a jeśli po każdym użyciu będziemy ją odpowiednio oczyszczać to podłuży nam na naprawdę bardzo długo.