Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk twardy

Wosk twardy - Lista produktów

Twardy wosk do auta

Woski samochodowe to jedne z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji auta, które w skuteczny sposób zabezpieczają lakier, nie tylko przed blaknięciem, ale również przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo wosk samochodowy nadaje pojazdowi blasku i sprawia, że ten wygląda jakby dopiero co wyjechał z salonu. Na rynku znajdziemy jednak wiele różnych rodzajów wosków od różnych producentów. W tym również wosk twardy.

Wosk Twardy

Twardy wosk do samochodu to rewelacyjny sposób na skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, aby często biegać z aplikatorami dokoła swojego auta. Dzięki specjalnym właściwościom, twardy wosk do auta potrafi się utrzymać na powierzchni nawet do dwunastu miesięcy od nałożenia! Oczywiście na jego trwałość ma wpływ bardzo wiele różnych czynników jak np. warunki atmosferyczne, częstotliwość korzystania z samochodu, mycie auta (oraz preparaty jakie do niego używamy) i to czy garażujemy nasz pojazd.

Wosk twardy różni się od klasycznych odpowiedników nie tylko trwałością, ale przede wszystkim składem. Większość twardych wosków do samochodu jest produkowana z naturalnego składnika, czyli Carnauby. Jest to naturalny wosk, który pochodzi z metrowych liści kopernicji – palmy rosnącej w Brazylii. Carnauba to najtwardszy, jak dotąd nam znany wosk, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w detailingu i motoryzacji, ale również w innych branżach jak np. słodycze czy kosmetyka.

Dodatkowo twardy wosk nakłada się na powierzchnię samochodu dużo trudniej niż pasty czy mleczka z dodatkiem wosku. Trzeba to zrobić w całości ręcznie, przy pomocy odpowiednich aplikatorów. Możemy oddać nasz samochód do profesjonalnego serwisu zajmującego się detailingiem, który w ciągu 2-3 godzin nałoży na nasz lakier twardy wosk, jednak taka usługa jest dość kosztowna. Twardy wosk możemy również nałożyć na samochód sami, dbając jedynie o odpowiednie warunki, przygotowanie lakieru i aplikator. Aplikacja twardego wosku jest dużo trudniejsza, praco i czasochłonna, ale efekt jest również dużo lepszy niż przy zastosowaniu innych preparatów. Twardy wosk tworzy powłokę ochronną, która odpowiednio zadbana (nie stosując na niej agresywnej chemii myjącej) utrzyma się znacznie dłużej niż delikatne woski.

Twardy wosk do samochodu

Najbardziej popularnym twardym woskiem do auta jest Collinite 476s Super Doublecoat Wax o pojemności 266 ml lub Collinite 476s Super Doublecoat Wax o pojemności 532 ml – różnią się one pojemnością i ceną. Jest to twardy wosk chyba najbardziej znany na całym świecie – bestseller wśród wosków samochodowych! Ten wosk twardy produkowany jest przez amerykańską firmę Collinite Auto Wax i jest stworzony z myślą o prawdziwych motoryzacyjnych entuzjastach. Twardy wosk do samochodu to najbardziej wytrzymała propozycja na rynku, która świetnie radzi sobie ze wszelkiego rodzaju warunkami atmosferycznymi jak deszcz, śnieg czy słońce. Tworzy najlepszą ochronę dla lakieru na letnie miesiące, kiedy samochód jest najbardziej narażony na promieniowanie UV. Twardy wosk po nałożeniu utrzymuje się nawet do dwunastu miesięcy, co jest rewelacyjnym i najlepszym wynikiem w tej kategorii.  Należy jednak pamiętać, że twardy wosk Collinite 476s najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w chłodnym i suchym miejscu, tak aby nie był on narażony na bezpośrednie promienie słoneczne.

Twardy wosk do samochodu produkowany jest z palm Copernicia Carifera, które słyną na całym świecie ze swoich ogromnych liści, wytwarzających wosk Carnauba. Collinite 476s jest to produkt, który aplikuje się naprawdę bardzo łatwo, docieranie twardego wosku nie sprawia problemu, a w efekcie mamy perfekcyjnie lśniący lakier z silną powłoką hydrofobową.

Jak używać twardego wosku?

Standardowo, jak w przypadku pielęgnacji samochodu jakimkolwiek kosmetykiem – najpierw należy zadbać o czystość pojazdu. Zaczynamy od mycia wstępnego przy pomocy skutecznej aktywnej piany, a następnie przechodzimy do mycia właściwego z użyciem profesjonalnego szamponu do detalingu.

Jeśli nasz pojazd jest dość mocno zabrudzony, przed nałożeniem twardego wosku na samochód, warto wykonać dekontaminację przy pomocy glinkowania lakieru. Glinka skutecznie usunie uciążliwe zabrudzenia i doczyści rysy oraz nierówności w karoserii. Na koniec możemy odtłuścić pojazd cleanerem, który pozwoli jeszcze lepiej związać się twardemu woskowi z powierzchnią pojazdu. Po takim przygotowaniu możemy przejść do nakładania twardego wosku.

Twardy wosk do samochodu, nakładamy na dokładnie osuszoną karoserię. Specjalne aplikator pozwoli nam rozprowadzić równomiernie odpowiednią ilość twardego wosku po elemencie. Warto zadbać o to, aby twardy wosk był rozprowadzony naprawdę równomiernie – w ten sposób unikniemy smug. Po nałożeniu twardego wosku do auta, odczekujemy od 5 do 10 minut, aż preparat wyschnie i wtedy możemy przejść do jego wypolerowania przy pomocy ręcznika z mikrofibry.