Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk Samochodowy

Wosk Samochodowy - Lista produktów

Wosk Samochodowy

Czym jest wosk?

Produkty z kategorii wosków samochodowych to preparaty, które trwale odnawiają lakier. Doskonale maskują nawet większe zarysowania, nadają blask, wydobywają głębię koloru i polerują matową powierzchnię. Dobrze zastosowany wosk potrafi całkowicie zmienić wygląd samochodu i znacznie podnieść jego wartość rynkową.

Czym jest sealant?

Sealant to substancja chemiczna, która jest produkowana w oparciu o polimery. Zadaniem sealantów jest zapewnienie bezpieczeństwa lakieru samochodowego przed działaniem czynników szkodliwych.

Z czego wykonany jest wosk?

Naturalne woski samochodowe wykonane są z carnauby, czyli substancji uzyskanej z palmy brazylijskiej, a także z wosków pszczelich. Woski pochodzenia naturalnego świetnie nadają połysk i wydobywają głębię koloru. Jednak nie są one zbyt trwałe, dlatego stworzono hybrydowe woski, które posiadają cechy naturalnych wosków, a jednocześnie są wzbogacone o substancje chemiczne, np. polimery, które zwiększają trwałość produktu i właściwości hydrofobowe. Zatem jaki wosk najlepiej wybrać? Dla kompleksowej pielęgnacji lakieru najwłaściwszy będzie wosk, który odnowi połysk, ale jednocześnie trwale ochroni powierzchnię.