Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk Samochodowy

Wosk Samochodowy - Lista produktów

Wosk samochodowy

Nie od dziś wiadomo, że aby utrzymać lakier samochodowy w idealnym stanie, a przy okazji cieszyć się jego błyszczącym wyglądem jak z okładki – nie wystarczy tylko systematycznie myć samochodu. Oczywiście mycie wstępne aktywną pianą, mycie właściwe szamponem i zabezpieczanie plastików detailerami jest podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnym. Jednak nie zapewnią nam one efektu WOW i idealnie błyszczącego lakieru samochodowego. W tym miejscu na pomoc przychodzą wszelkiego rodzaju powłoki zabezpieczające, wśród których największą popularnością cieszą się woski samochodowe! Dlaczego to właśnie wosk samochodowy jest najpopularniejszy? Ponieważ jego nałożenie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, więc każdy posiadacz samochodu może wykonać zabieg pielęgnacyjny z jego użyciem samodzielnie, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Najlepszy wosk samochodowy

Dobry wosk samochodowy może naprawdę skutecznie zabezpieczyć nasz samochód. Wbrew popularnym opiniom, najlepsze woski samochodowe, nałożone na lakier w odpowiedni sposób, potrafią wytrzymać nawet do 12 miesięcy bez odświeżania! Wszystko oczywiście zależy od ich eksploatacji. Dobry wosk samochodowy, zabezpieczy karoserię samochodu nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, skropelkuje wodę i pozwoli szybko usunąć codzienny kurz z lakieru, ale również ułatwi oczyszczanie ptasich odchodów, zatrzyma proces ulatniania lakieru i ochroni go przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Efekty działania najlepszych wosków samochodowych, nałożonych umiejętnie i systematycznie, najszybciej zobaczymy na pojazdach w czerwonym kolorze. Czerwone lakiery są szczególnie narażone na płowienie, to one najszybciej z wszystkich na rynku tracą swoją głębię. Dbając o powłokę z wosku samochodowego, nie tylko zabezpieczymy lakier, ale również podkreślimy jego kolor, uzyskując efekt jak z salonu samochodowego.

Rodzaje wosków samochodowych

Polski rynek jest przesycony preparatami na bazie wosku samochodowego. Producenci ścigają się w tworzeniu nowych produktów, które jeszcze skuteczniej i na dłużej będą zabezpieczać samochody. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre z środków znacząco się od siebie różnią.

Standardowo wosk samochodowy kojarzy nam się ze stałym środkiem, który nakładamy na lakier przy pomocy specjalnego aplikatora lub miękkiej szmatki z mikrofibry. Są to klasyczne woski samochodowe znane od lat, które w skuteczny sposób tworzą warstwę ochronną i wymagają dokładnego rozprowadzenia po całym pojeździe. Szczególnie popularne ostatnio są woski hybrydowe np. RRC Hybrid Wax czy ADBL Wax One, woski syntetyczne np. Shiny Garage Extreme Wear Wax, ale na rynku nadal dostępne są również stare i dobre woski samochodowe jak np. Collinite 476s Super Doublecoat Wax.

Stosunkową nowością na rynku wosków samochodowychwoski samochodowe w płynie. Preparaty te są zamknięte w wygodnych butelkach z atomizerem, które ułatwiają ich wygodne nanoszenie na elementy, a przy okazji zapewniają nieco szybsze związanie z lakierem. Niektóre z nich nawet uzupełniają drobne rysy czy ubytki w już istniejących warstwach powłok na samochodzie. Woski samochodowe w płynie to doskonałe rozwiązanie, aby przedłużyć trwałość klasycznych powłok.

Wosk samochodowy w płynie

Ten wygodny i poręczny produkt, został przetestowany i wypuszczony na rynek przez najlepszych polskich producentów takich jak Shiny Garage, ADBL, a nawet Meguiar’s czy Tenzi. Różnią się one naprawdę wieloma kwestiami!

Bardzo tani wosk w płynie od Tenzi Detailer Wosk należy stosować na mokro. Zatem po umyciu samochodu, nie musimy go dodatkowo osuszać, tylko od razu możemy zastosować wosk w sprayu. Dostępne są również woski w płynie o bardzo szybkim działaniu. Takie preparatu w swojej ofercie mają Shiny Garage np. Wet Protector szybkie zabezpieczenie lakieru oraz ADBL Quick Wax szybki wosk w sprayu. Takie woski samochodowe bardzo szybko utwardzają się na lakierze i nie wymagają kilkugodzinnego okresu oczekiwania. Popularne są również woski w płynie z Carnauba, które znajdziemy w katalogu produktów Megiar’s jako Deep Crystal Carnauba Wax i Golad Class Carnauba Plus Wax Liquid czy firmy Shiny Garage np. Carnauba Spray Wax.

Jaki wosk samochodowy wybrać?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Naszym zdaniem warto zaopatrzyć się zarówno w klasyczny, dobry wosk samochodowy, jak i wosk samochodowy w płynie, który pozwoli na bieżąco „uzupełniać braki”. Takie dwuetapowe zabezpieczanie, na pewno skuteczniej ochroni lakier samochodowy przed płowieniem i procesem ulatniania. Rodzaj najlepszego wosku samochodowego, który sprawdzi się w konkretnym przypadku, zależy od bardzo wielu czynników. Jeśli naprawdę nie wiesz na co się zdecydować, spróbuj zacząć od gotowego kompletu Tenzi Detailer Carnauba Wax, w którym znajdziesz już wszystkie narzędzia do wykonania profesjonalnej powłoki. Należy pamiętać, że najlepsze woski samochodowe są wykonane z bardzo dobrej jakości składników, dlatego lepiej zainwestować w produkty polskich producentów i mieć pewność najlepszego działania.