Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka - Lista produktów

Niewidzialna wycieraczka

Każdy kierowca wie, że aby zadbać o przednią szybę w samochodzie należy nie tylko dbać o jej czystość, ale również o pióra wycieraczek. Niezadbane wycieraczki mogą porysować nam szybę lub w momencie kiedy ulegną zniszczeniu – nie przynosić oczekiwanego efektu. W takiej sytuacji, w trakcie deszczu zostajemy z mokrą szybą oraz mocno ograniczoną widocznością. Dodatkowo jeśli są zabrudzone, mogą tylko zanieczyścić szybę lub skrzypieć podczas działania. Właśnie dlatego producenci kosmetyków samochodowych stworzyli niewidzialną wycieraczkę!

Co to jest niewidzialna wycieraczka?

Wbrew pozorom, niewidzialna wycieraczka ma niewiele wspólnego z fizycznymi piórami wycieraczek. Oprócz swoich właściwości, właściwie … wcale nie przypomina klasycznych wycieraczek samochodowych! Zatem co to jest niewidzialna wycieraczka? To nic innego, jak kolejny preparat w formie płynu, którym spryskujemy przednią szybę samochodu. Dzięki właściwościom niewidzialnej wycieraczki, woda na przedniej szybie zachowuje się całkowicie inaczej, czyli kropelkuje. Deszcz opadający na szybę nie rozpryskuje się, tylko pozostaje w formie kropel, które przy szybszej jeździe sprawnie i samoistnie spływają w górę szyby. W ten sposób, bez użycia wycieraczek samochodowych, możemy cieszyć się świetną widocznością!

Niestety przy wolniejszej jeździe np. w mieście, efekt niewidzialnej wycieraczki jest niewidoczny. Deszcz opadający na szybę pozostaje w formie kropel, ale bez pomocy pędu powietrza nie ucieka w górę szyby.

Oczywiście niewidzialną wycieraczkę możemy zastosować na wszystkie powierzchnie szklane i lustrzane w naszym samochodzie. Zatem możemy ją nanieść na szyby boczne i lusterka. Nie polecamy korzystania z niewidzialnej wycieraczki na tylnej szybie. Tam woda właściwie wcale nie ma kontaktu z pędem powietrza, więc zastosowanie preparatu na niewiele się zda.

Powłoka hydrofobowa

Efekt niewidzialnej wycieraczki zawdzięczamy powłoce hydrofobowej, którą preparat tworzy na szklanej powierzchni. Czym jest powłoka hydrofobowa? To innowacyjne rozwiązanie, które posiada właściwości odpychające wodę i może zabezpieczyć powierzchnię przed przemakaniem, a nawet osiadaniem zanieczyszczeń! Tłumacząc dokładniej, niewidzialna wycieraczka korzysta z hydrofobizacji, czyli tworzy szklaną powierzchnię jeszcze bardziej nieprzepuszczalną dla wody. Super cienka warstwa wykorzystuje pęd powietrza, aby odpychać cząsteczki wody, co na co dzień możemy zaobserwować np. na parasolu!

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Nakładanie niewidzialnej wycieraczki należy zacząć od dokładnego umycia szyby przy pomocy płynów do mycia szyb. Następnie odtłuszczamy ją, aby niewidzialna wycieraczka mogła się dobrze związać ze szklaną powierzchnią. Nakładając wycieraczkę w płynie, warto zadbać, aby szklane powierzchnie były … ciepłe! Nie nakładamy niewidzialnej wycieraczki w mrozie, na deszczu lub kiedy samochód jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Takie użycie środka, wpłynie na jego trwałość, a nawet może spowodować, że efekt wcale nie będzie widoczny. Po takim przygotowaniu samochodu, przechodzimy do nakładania wycieraczki w płynie. Niewidzialna wycieraczka, zwykle jest już zamknięta w wygodnej butelce z atomizerem, dzięki której możemy ją nanieść bezpośrednio na szybę. Spryskujemy szklaną powierzchnię i rozprowadzamy ją dokładnie bawełnianą szmatką. Teraz należy środek pozostawić do wyschnięcia. Czas jaki potrzebuje, różni się w zależności od producenta, ale zaleca się, aby pojazd był schowany przez następne 24 godziny. W ten sposób niewidzialna wycieraczka będzie miała odpowiednią ilość czasu, aby stworzyć trwałą powłokę hydrofobową. Po tym czasie, przy pomocy suchej i czystej szmatki z mikrofibry, polerujemy szklana powierzchnię.

Wycieraczka w płynie

Na polskim rynku dostępne jest wiele preparatów z efektem niewidzialnej wycieraczki. Znajdziemy również płyny do mycia szyb, które przy okazji tworzą na szybie powłokę hydrofobową. Najlepsze preparaty jednak wypuścili polscy producenci RRC, Shiny Garage oraz ADBL.

W ofercie firmy RR CUSTOMS znajdziemy RRC Easy Wiper, czyli klasyczną niewidzialną wycieraczkę w płynie, która jest zamknięta w wygodnej butelce z atomizerem. Łatwa i szybka w użyciu, zapewniająca długotrwały efekt. Marka RR CUSTOMS stworzyła również RRC Invisible Wiper, czyli dwuskładnikowy system, w skład którego wchodzi aktywator oraz wycieraczka w płynie. Dodatkowo do zestawu producent dorzuca również dwa profesjonalne aplikatory, które pomogą w docieraniu poszczególnych warstw.

Jeśli potrzebujecie niewidzialnej wycieraczki w wersji kompaktowej, aby zawsze mieć ją w schowku samochodowym to zajrzycie do oferty Shiny Garage, która posiada Drop Off 150 ml. Jest to wycieraczka w płynie, która utrzymuje się nawet do sześciu miesięcy, a aplikujemy ją w ilości 5-8 ml na przednią szybę.

Ostatnią ciekawą propozycją wycieraczki w płynie na polskim rynku jest ADBL Hybrid Glass, czyli właśnie połączenie płynu do mycia szyb z niewidzialną wycieraczką. Ten preparat to dwa w jednym – czyszcząc szklane powierzchnie w samochodzie, jednocześnie nakładanym powłokę hydrofobową, która pozostawia efekt antystatyczny.