Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Czyszczenie felg

Czyszczenie felg - Lista produktów

Czyszczenie felg

Każdy właściciel auta, nie tylko entuzjasta detalingu czy miłośnik zlotów samochodowych lubi, kiedy jego pojazd dobrze się prezentuje. Nie trzeba zatem długo przekonywać, że odpowiednio wyczyszczone i wypielęgnowane felgi w samochodzie, dodają mu elegancji lub drapieżności. Prawda jest taka, że jeśli wystarczająco dobrze umylibyśmy koła podczas czyszczenia całego samochodu, to nasze felgi nie wymagałyby dodatkowej pielęgnacji z użyciem profesjonalnych preparatów. Często jednak dopuszczamy się zaniedbań w tym temacie i wtedy musimy przygotować się na ponadprogramowe czyszczenie felg. Dodatkowo, jeśli zaniedbywaliśmy czyszczenie felg samochodowych już od jakiegoś czasu, możemy mieć problem z umyciem ich przy pomocy delikatnych preparatów lub takich, które nie zostały stworzone stricte do czyszczenia felg.

Czyszczenie felg aluminiowych

Szczególnie kłopotliwe jest czyszczenie felg aluminiowych w samochodzie, które w odróżnieniu od felg stalowych, zwykle mają więcej zakamarków i są zwyczajnie … droższe! Właśnie dlatego zależy nam na tym, aby służy nam jak najdłużej, a ze względu na swoje ciekawe wzory, również wyglądały perfekcyjnie. Tutaj sytuacja jednak jest dokładnie taka sama, niezależnie od rodzaju felg. Jeśli zaniedbaliśmy systematyczne czyszczenie felg w swoim samochodzie – niezależnie czy to stalowych czy aluminiowych – będziemy musieli zainwestować w środek do czyszczenia felg. Zadanie jest o tyle ułatwione, że większość środków do czyszczenia dostępnych na rynku, idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu felg aluminiowych oraz stalowych. Oczywiście możemy znaleźć preparaty dedykowane do czyszczenia felg aluminiowych, ale zwykle nie różnią się one mocno składem od pozostałych.

Środek do czyszczenia felg

Środków do czyszczenia felg znajdziemy sporo. Różnią się one swoim zastosowaniem, konsystencją, właściwościami, skutecznością i oczywiście producentem. Przy wyborze najlepszego środka do czyszczenia felg, warto jednak wziąć pod uwagę opinie klientów, czyli kierowców, którzy już z takiego preparatu skorzystali. Dodatkowo warto pamiętać, że polscy producenci do tworzenia środków do czyszczenia felg, korzystają z najlepszych aktywnych składników, które mają sprawdzone i potwierdzone działanie. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów środków do czyszczenia felg.

Płyn do czyszczenia felg

Płyny do czyszczenia felg, jak można się domyślić - dostępne są w formie płynnej i zwykle zamknięte są już w wygodnej butelce ułatwiającej ich rozcieńczanie. Takim środek do czyszczenia felg wystarczy spryskać felgi aluminiowe lub stalowe i nie wymaga on dodatkowej pracy. Takim płynem do czyszczenia felg samochodowych w swojej ofercie mogą pochwalić się Shiny Garage, które proponuje EF Wheel Cleaner Professional Line o zapachy coca-coli i woskowym wykończeniu oraz ADBL Wheel Warrior, który ma kwasowe pH, rozpuszczjące nawet rdzę i osady po twardej wodzie.

Żel do czyszczenia felg

Bardziej popularne są jednak żele do czyszczenia felg. Dzięki specjalnie dostosowanej formule, żele do mycia felg samochodowych lepiej utrzymują się na czyszczonej powierzchni, dzięki czemu mogą dokładniej wchodzić w reakcje z brudem. Żelowa konsystencja zwiększa ich wydajność i zdecydowanie poprawia skuteczność. Żel do czyszczenia felg posiada w swojej ofercie firma ADBL o nazwie Vampire Light, który dodatkowo minimalizuje nieprzyjemny zapach oraz Shiny Garage Monster Cleaner Plus, który charakteryzuje się całkowicie neutralnym zapachem.

Krwawa felga

Największą popularnością cieszą się jednak środki do czyszczenia felg z tzw. efektem krwawej felgi. Preparaty te po wejściu w reakcję z brudem znajdującym się na czyszczonej powierzchni, zmieniają swój kolor na intensywnie czerwony. Właśnie ta reakcja powoduje skojarzenia z krwawą felgą. Kolor ten w rzeczywistości pochodzi od brudu i rdzy znajdujących się na felgach samochodowych. Takim środkiem do czyszczenia felg jest np. RRC Wheel Gel albo Tenzi Krwawa Felga. Środki te mają całkowicie bezpieczne dla czyszczonej powierzchni pH i usuwają uciążliwe pyły oraz rdzę. Krwawa felga to najpopularniejsze środki do czyszczenia felg samochodowych w Polsce, właśnie dzięki tej nietypowej i bardzo spektakularnej reakcji!

Inne środki do czyszczenia felg

Oprócz tych kilku podstawowych środków do czyszczenia felg w formie płynu, żelu lub z efektem krwawej felgi, na polskim rynku znajdziemy również produkty, które mają kilka zastosowań. Zaletą takich środków do czyszczenia felg jest ich szeroki wachlarz zastosowań, ponieważ będziemy mogli ich użyć również do innych celów. Najlepszym przykładem będzie tutaj ADBL Vampire Liquid, który służy nie tylko do czyszczenia felg, ale idealnie nada się również do lakieru samochodowego. Decydując się na ten preparat otrzymujemy zatem produkt 2w1. Innym ciekawym przykładem środka o wielu zastosowaniach jest deironizer ADBL Vampire, który usuwa metaliczne zanieczyszczenia. Ten środek do czyszczenia felg, doskonale poradzi sobie z wszelkimi powierzchniami, na których osadza się rdza i pyły.