Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Usuwanie owadów

Usuwanie owadów - Lista produktów

Usuwanie owadów

Usuwanie owadów z karoserii

Sezon wiosenno-letni obfituje w gromadzące się w powietrzu owady. Komary, muszki, trzmiele – ile razy znalazły się na masce Twojego auta? Szybka jazda samochodem powoduje, że wszelkie owady rozbijają się o przednią karoserię samochodu, a nierzadko też wpadają w trudniej dostępne miejsca, np. grill. Powrót z trasy zazwyczaj jest opatrzony niemiłym widokiem. Wielu kierowców jednak nie czyści na bieżąco śladów po owadach, co skutkuje nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Usuwanie owadów z karoserii samochodu – po co?

Rozbite owady na karoserii wydzielają substancje chemiczne, a często również związku toksyczne, które wnikają w głąb lakieru. Im dłużej owad pozostanie na karoserii, tym bardziej wejdzie w powierzchnię. To powoduje mikrouszkodzenia lakieru, a często także odbarwienia karoserii, niezwykle trudne do usunięcia lub zamaskowania. Wskutek tego, nawet po umyciu samochodu, pozostają ślady. Nie warto więc doprowadzać do takiej sytuacji. Jednak mycie samochodu nie zawsze usunie wszystkie ślady po owadach, a wręcz może jeszcze bardziej uszkodzić lakier, ponieważ owad będzie odchodził wraz z cząstką lakieru. Co więc należy zrobić?

Środki do usuwania owadów

Bardzo dobrą alternatywą są dedykowane środki do usuwania owadów z karoserii samochodu. Podczas ich zastosowania, bezpiecznie odczepiają owady od lakieru, nie powodując jego uszkodzeń. Radzenie sobie z owadami dzięki takim preparatom będzie niezwykle proste i bezproblemowe.