Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Usuwanie owadów

Usuwanie owadów - Lista produktów

Usuwanie owadów z karoserii

W sezonie wiosenno-letnim aktywność owadów jest wzmożona. Komary, muszki, trzmiele – ile razy znalazły się na masce Twojego auta? Jazda samochodem powoduje, że wszelkie owady rozbijają się o przednią karoserię samochodu, a nierzadko też wpadają w trudniej dostępne miejsca, np. grill. Powrót z trasy zazwyczaj jest opatrzony niemiłym widokiem. Wielu kierowców jednak nie czyści na bieżąco śladów po owadach, co skutkuje nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Usuwanie owadów z samochodu – po co?

Rozbite owady na karoserii wydzielają substancje chemiczne, a często również związki toksyczne, które wnikają w głąb lakieru. Im dłużej owad pozostanie na karoserii, tym głębiej wejdzie w powierzchnię. Słoneczna pogoda również nie sprzyja w tej sytuacji. Wszystkie te czynniki powodują mikrouszkodzenia lakieru, a często także odbarwienia karoserii, niezwykle trudne do usunięcia lub zamaskowania. Na skutek tego, nawet po umyciu samochodu, pozostają ślady. Nie warto więc doprowadzać do takiej sytuacji. Jednak mycie samochodu nie zawsze usunie wszystkie ślady po owadach, a wręcz może jeszcze bardziej uszkodzić lakier, ponieważ owad będzie odchodził wraz z cząstką lakieru. Co więc należy zrobić?

Bardzo dobrą alternatywą są dedykowane środki do usuwania owadów z karoserii samochodu. Podczas ich zastosowania, bezpiecznie odczepiają owady od lakieru, nie powodując jego uszkodzeń. Radzenie sobie z owadami dzięki takim preparatom będzie niezwykle proste i bezproblemowe.

Środki do usuwania owadów z lakieru

Rozbite na froncie samochodu owady nie tylko niszczą lakier, ale też mają wpływ na bezpieczeństwo. Insekty, które nagromadziły się na przedniej szybie, często nie chcą zejść przy użyciu płynu do spryskiwaczy i wycieraczek. Mało tego, pod wpływem tarcia zaczynają się rozmazywać po całej szybie, pogarszając całą sytuację. Nie jest to aż tak straszne, jeśli poruszasz się samochodem w ciągu dnia. Natomiast kiedy zapada zmierzch, samochody z naprzeciwka zaczynają podświetlać smugi i tracisz widoczność.

Zabrudzenia wywołane owadami rozbitymi na karoserii samochodu możesz skutecznie usunąć w domowych warunkach. Nie musisz korzystać z myjni, aby zrobić to dobrze. Pełne mycie samochodu z wykorzystaniem wszystkich funkcji jest nieopłacalne, szczególnie kiedy często zdarza Ci się wyjeżdżać w dłuższe trasy. Zakup preparatu do usuwania owadów z karoserii wystarczy Ci na długo oraz możesz zabrać go ze sobą, aby móc przetrzeć szybę i maskę w dogodnym dla Ciebie momencie. Dodatkowo wizyta na myjni nie zawsze przynosi pożądany efekt. Ślady po owadach mogą być nadal widoczne, szczególnie po przebyciu długiej trasy w pełnym słońcu.

Do tak wymagającego zadania warto wykorzystać specjalistyczny środek do usuwania owadów. Przed rozpoczęciem prac, przy których korzystasz z kosmetyków samochodowych, zapoznaj się z instrukcją ich użytkowania. Najczęściej jedyne co musisz zrobić to bezpośrednie spryskanie zabrudzonych elementów karoserii samochodu preparatem do usuwania owadów. Odczekaj kilka minut do momentu, aż środek zmiękczy zabrudzenia z przytwierdzonych do lakieru auta owadów. Na koniec jedynie co musisz zrobić to zmycie preparatu. Może to być zwykła woda lub możesz wspomóc się ściereczką z mikrofibry.

Pamiętaj, że używając mocno czyszczącej chemii samochodowej, musisz zwrócić uwagę na czas, jaki trzymasz te produkty na lakierze. Środki do usuwania owadów z samochodu także należą do tego typu chemii. Większość kosmetyków tego typu ma właściwości czyszczące ślady smoły, smarów, olejów i innych zanieczyszczeń, jakie mogą znaleźć się na karoserii samochodu. Te właściwości, przy długim czasie działania produktu na warstwie lakieru, mogą powodować zmycie z niego zaaplikowanego wcześniej wosku. Przy wyjątkowo uporczywych zabrudzeniach, możesz wspomóc się glinką do usuwania zabrudzeń.

Usuwanie owadów – jak przygotować samochód?

Niewątpliwie najlepszym sposobem na łatwe usunięcie owadów z karoserii samochodu, jest odpowiednie przygotowanie lakieru i przedniej szyby przed podróżą. Stanowczo usprawni i uprzyjemni to późniejszą pracę z preparatami do usuwania owadów. Nie jest to jednak jedyna zaleta.

Sposobem na ograniczenie przywierania owadów do przedniej szyby samochodu jest aplikacja na nią kosmetyku samochodowego w typie niewidzialnej wycieraczki. Jest to preparat w formie płynu, który nałożony na szybę, nadaje jej efekt hydrofobowy. Innymi słowy, woda nie spływa strumieniami po szybie, tylko zbiera się w formie kropelek. Dzięki temu pęd powietrza podczas jazdy odpycha wodę na boki lub ku górze. Cienka warstwa, która powstaje po nałożeniu preparatu, odseparuje pozostałości po owadach i pozwoli na szybsze i bardziej skuteczne usunięcie ich za pomocą środka do usuwania owadów. Dodatkowo z tak zabezpieczonej szyby będziesz mógł cieszyć się, kiedy złapie Cię deszcz podczas jazdy.

Kolejną czynnością, jaką możesz wykonać, jest aplikacja wosku lub powłoki ceramicznej. Jeśli jesteś fanem detailingu, będzie to doskonała okazja na zajęcie się swoją pasją, a może nawet będzie to wymówka, aby zrobić coś, co odkładałeś, bo nie miałeś czasu? Jeśli nie jesteś osobą doświadczoną w tej dziedzinie, nie musisz się martwić. Aplikacja tego typu powłok nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowa warstwa ochronna nałożona na lakier samochodu będzie miała podobne działanie, jak w przypadku niewidzialnej wycieraczki – zmniejszy przywieranie brudu i owadów do karoserii samochodu. Szkodzące związki chemiczne pochodzące z rozbitych owadów nie będą miały bezpośredniego kontaktu z lakierem, więc usuwanie owadów z samochodu będzie łatwiejsze, a ryzyko powstawania przebarwień ograniczone. Nie jest to jedyna zaleta nakładania tego typu kosmetyków. Uzyskasz dzięki nim spektakularny wygląd samochodu i podszkolisz się w dziedzinie detailingu.

Preparaty do usuwania owadów z karoserii od CarStyle

Zapomnij o usuwaniu owadów za pomocą domowych sposobów, a szczególnie z wykorzystaniem chemii domowej. Podczas takich eksperymentów szyby i lakier twojego samochodu może ulec zniszczeniu i mogą pojawić się rysy, czego chcemy uniknąć. Postaw na produkty do usuwania owadów z samochodu topowych marek dostępnych w naszym sklepie. Szeroka gama produktów o różnych pojemnościach sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Środki do usuwania owadów z lakieru są stworzone specjalnie do delikatnych powierzchni. Usuniesz nimi owady z szyb, lusterek i reflektorów bez obawy uszkodzenia ich powierzchni.

Profesjonalny środek do usuwania owadów Bug&Remover od RR Customs z serii Car Wash skutecznie usuwa ślady po zaschniętych owadach, a nawet ptasich odchodach. Ma wszechstronne działanie, sprawdzi się w przypadku większości powierzchni. Do butelki o pojemności 1l został dołączony trigger, aby zapewnić Ci możliwość bezdotykowej aplikacji.

Beetle Juice Squeezer o pojemności 1l to preparat do usuwania owadów z karoserii polskiej marki ADBL. Rewolucyjny produkt wykazuje się bardzo szybkim, skutecznym działaniem. Jest całkowicie bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Sprawnie usuwa pozostałości insektów i zapobiega powstawaniu wżerów i przebarwień na lakierze samochodowym. Beetle Juice Squeezer dostępny jest także w butelce o pojemości 5 litrów.

Bug Off Insect Remover od Shiny Garage został zamknięty w poręcznej butelce z triggerem o pojemności 500 ml. Skutecznie usuwa owady, dodatkowo zawiera składnik, który rozpuszcza pancerzyki owadów, dzięki czemu jego skuteczność jest tak wysoka. Produkt jest bardzo wydajny i bezpieczny.

Preparat do usuwania owadów z samochodu coraz bardziej zyskujący na popularności to Allegrini GOGO Insect Pronto uso o pojemności 750 ml. Detergent skutecznie usuwa chitynowe pancerzyki owadów i odspaja je od powierzchni, pozwalając na szybkie i bezproblemowe pozbycie się ich z samochodowego lakieru.

Usuwanie owadów

W zabiegu usuwania owadów z karoserii samochodu pomogą Ci także akcesoria, które wykorzystasz w trakcie mycia auta. Jeśli zostawiłeś samochód z całym rojem owadów na masce do kolejnego dnia, niezbędne może okazać się kompleksowe, dokładne mycie samochodu, a następnie nałożenie odpowiedniego preparatu do usuwania owadów. Aby nie zniszczyć lakieru podczas mycia pojazdu, nałóż na niego szampon, a następnie wyczyść go ręcznie rękawicą do mycia. Możesz umyć swój samochód w ten sposób w przydomowych warunkach lub na myjni. Rękawica z mikrofibry do mycia auta jest bardzo delikatna dla lakieru i skutecznie wyczyści samochodową karoserię. Taki sposób będzie o wiele bardziej efektywny oraz bezpieczniejszy.