Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Zimowy płyn do spryskiwaczy - Lista produktów

Zimowy płyn do spryskiwaczy – przygotuj się do zimy

Bez płynu do spryskiwaczy nie jesteś w stanie bezpiecznie poruszać się samochodem, ponieważ odpowiada on za czystość szyb i widoczność. To właśnie dlatego jest podstawowym i jednocześnie, jednym z najważniejszych płynów w aucie. Zimowe warunki atmosferyczne często są bardzo trudne, szczególnie kiedy na ulicach pojawia się sól, a biały puch zmienia się w błoto. W utrzymywaniu dobrej widoczności nie pomagają również opady. Płatki śniegu w ułamek sekundy zamieniają się w kropelki wody na szybie, do tego dochodzą zamiecie śnieżne. Jako kierowca musisz mieć pewność, że zimowy płyn do spryskiwaczy, który posiadasz, będzie wspierał wycieraczki i poprawiał widoczność, zamiast zostawiać całą szybę w smugach. Jednak to nie jest jego jedyne zadanie, ponieważ musi on być bezpieczny dla lakieru, elementów gumowych i wycieraczek.

Nie czekaj do momentu, aż przyjdą pierwsze mrozy. O płyn do spryskiwaczy warto zadbać już wcześniej, ponieważ używanie letniego płynu do spryskiwaczy przy niskich temperaturach może nieść za sobą bardzo nieprzyjemne skutki. O ile taki płyn nie zamarznie w zbiorniku, o tyle na szybie i reflektorach już tak. Taka sytuacja może doprowadzić także do uszkodzeń takich jak zamarznięcie dysz spryskujących szybę i  przewodów prowadzących do spryskiwacza tylnej szyby. Zmianę letniego płynu na płyn do spryskiwaczy zimowy zaleca się już w pierwszej połowie listopada, aby ograniczyć ryzyko. Nie musisz pozbywać się go ze zbiornika na siłę, jeśli płynu letniego nie zostało dużo, możesz zwyczajnie dolać do niego płyn zimowy.

Płyn do spryskiwaczy zimowy – zapachy

Zapachy zimowych płynów do spryskiwaczy często nie należą do najprzyjemniejszych. W szczególności gorszej jakości płyny mają mocny, alkoholowy zapach. Jazda samochodem nie jest zbyt komfortowa, kiedy ciężko się oddycha, a niska temperatura na zewnątrz nie pozwala na wywietrzenie.

Dobrej jakości płyn powinien mieć neutralny zapach, ale producenci najczęściej dodają do nich kompozycje zapachowe, jednak warto pamiętać, że ich zbyt duża zawartość może negatywnie wpłynąć na stan gumowych elementów oraz powstawanie smug. A najczęściej można zaobserwować to, gdy producenci chcą zamaskować mocnym zapachem dużą zawartość alkoholi złej jakości.

Warto zapoznać się z ofertą płynów zimowych do spryskiwaczy od CarStyle. W naszym sklepie znajdziesz tylko płyny sprawdzonych marek, które Cię nie zawiodą.

Jaki płyn zimowy do spryskiwaczy wybrać?

Warto poznać różnice między zimowym płynem do spryskiwaczy a letnim. Różnią się one głównie składem. Płyn zimowy ma dodatkowe składniki, takie jak alkohol metylowy, rzadziej etylowy, które mają za zadanie przeciwdziałać zamarzaniu i pomagać w usuwaniu trudnych zanieczyszczeń. Dodatkowo płyn może pielęgnować wycieraczki i wspomagać ich poślizg na szybie, jeśli w jego składzie znajdzie się gliceryna, warto mieć to na uwadze.

Najważniejszym parametrem, o którym trzeba pamiętać, jest temperatura zamarzania. Najlepiej wybrać taki zimowy płyn do spryskiwaczy, który jest odporny na zamarzanie do -20°C. Taka wartość jest optymalna i zapewni Ci bezproblemowe przejście przez zimę w naszym klimacie. Musisz jednak uważać, ponieważ w przypadku najtańszych płynów, ta wartość może okazać się myląca. Jeśli producent wykorzysta w swoim produkcie składniki gorszej jakości, płyn może zacząć gęstnieć, kiedy temperatura spadnie do okolicy 0 stopni, a to wpływa negatywnie m.in. na szybę i wycieraczki.

Zimowe płyny do spryskiwaczy, które znajdziesz w naszym sklepie, są sprawdzone i godne zaufania. Gwarantują bezpieczeństwo, nie wpływają negatywnie na lakier, reflektory i inne elementy auta, które mogłyby ucierpieć z powodu złej jakości płynu. Kolejnym autem jest wygoda użytkowania. Płyn do spryskiwaczy kończy się dosyć szybko, dlatego warto wybrać taki, który ma wygodny kanister o większej gramaturze, ułatwiający i przyspieszający nalewanie.

Zimowy płyn do spryskiwaczy polskiej marki RRC Screen Wash w 4-litrowym kanistrze spełnia wszystkie wymagania, jakie powinien spełniać dobry płyn do spryskiwaczy. Dodatkowo otrzymujesz do niego lejek, z którym dolewanie go do zbiornika będzie bardzo proste i szybkie oraz będzie zapobiegał utracie produktu. Płyn od RR Customs bardzo przyjemnie pachnie mango i marakują.

Drugą propozycją jest również polskiego pochodzenia Shiny Garage Snowman Windshild o pojemności 5 L. Tutaj ponownie otrzymujemy lejek w zestawie oraz właściwości zapobiegające zamarzaniu nawet do -25°C. Z tym zimowym płynem do spryskiwaczy zapomnisz o smugach i zaciekach na szybach Twojego samochodu oraz będziesz mógł cieszyć się zapachem wiśni z rabarbarem.

Pamiętaj, że oczyszczanie szyby z lodu i grubej warstwy szronu, nie jest zadaniem zimowego płynu do spryskiwaczy. Może on trochę pomóc w rozpuszczeniu tego typu warstw. Jednak uporczywe pryskanie go na szybę i tarcie lodu wycieraczką, będzie działało niszcząco na pióra wycieraczek, a nawet możesz porysować szybę. Jeśli szukasz produktów do usuwania lodu, zajrzyj w zakładkę skrobaczek do szyb lub odmrażaczy. Gwarantujemy, że takie rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej wygodne i usprawni cały proces odśnieżania auta.

Zimowy płyn do spryskiwaczy – czy można go mieszać?

Na pewno nie raz znalazłeś się w sytuacji, kiedy w trakcie zmiany sezonu, zostało Ci sporo płynu do spryskiwaczy, w zbiorniku lub kanistrze. Jeśli data ważności produktu na to pozwala, warto schować go np. do garażu, aby tam spokojnie poczekał na swoją kolej.

Mieszanie letniego i zimowego płynu do spryskiwaczy może wydawać się rozsądne i oszczędne, ale w rzeczywistości tak nie jest. Płyn zimowy jest zawsze trochę droższy od letniego, za sprawą dodatkowych składników i większych wymagań, dlatego stosowanie go latem nie jest zbyt ekonomiczne. Dodatkowo płyn zimowy ma w składzie sporo alkoholu, który może być mocno wyczuwalny w wysokich temperaturach.

Natomiast, dolewanie zimowego płynu do spryskiwaczy na okres wiosny i lata nie będzie niosło za sobą negatywnych skutków, ponieważ wyższe temperatury nie wpływają na jego właściwości w żaden sposób. W drugą stronę jest jednak odwrotnie, ponieważ letni płyn dolewany w zimie, będzie osłabiał właściwości zimowego płynu do spryskiwaczy. Skutkiem takiego działania będzie np. szybsze zamarzanie płynu.

Koncentrat zamiast płynu do spryskiwaczy?

Używając koncentratu zimowego płynu do spryskiwaczy, możesz dostosowywać roztwór do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. To produkt zamienny do standardowych płynów do spryskiwaczy zimowych i jedyne co musisz zrobić to rozcieńczyć go z wodą. Możesz sam dostosowywać jego temperaturę zamarzania, wszystko zależy od proporcji, jakie wykorzystasz. Taka forma produktu jest bardzo wydajna, ponieważ nie potrzebujesz odporności na zamarzanie np. do -20°C przez całą zimę. Koncentrat, tak jak płyny zimowe do spryskiwaczy, doskonale czyści wszelki brud i sól z powierzchni szyb i nie pozostawia smug ani zacieków. Jest całkowicie bezpieczny dla lakieru, wycieraczek i reszty elementów z tworzyw sztucznych, jakie mają z nim kontakt.