Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Osuszanie auta

Osuszanie auta - Lista produktów

Osuszanie auta

Po co stosować osuszanie samochodu?

Osuszanie samochodu to istotna kwestia z punktu widzenia kompleksowej pielęgnacji. Dzięki dokładnemu osuszeniu, na samochodzie nie pozostaną smugi i zacieki, spowodowane jego myciem, a lakier będzie idealnie przygotowany pod kosmetyki do jego konserwacji. Bez osuszenia auta nie jest możliwe nałożenie jakichkolwiek innych preparatów, ponieważ nie zadziałają w sposób skuteczny przy mokrej powierzchni. Dlatego dokładne osuszanie samochodu jest wstępem do dalszej pielęgnacji.

Czym praktykować osuszanie samochodu?

Dla dokładnego osuszania auta znakomicie sprawdzi się mikrofibra. To tkanina, która doskonale wchłania wilgoć, a jednocześnie jest bezpieczna dla karoserii. Używanie jej poprawi rezultat pielęgnacji i przyspieszy osuszanie samochodu. Można używać jej w formie ścierki, ręcznika czy rękawicy – w zależności od osuszanego elementu.

Dedykowane produkty do osuszania?

Oprócz osuszania samochodu za pomocą mikrofibry, można użyć także dedykowanych preparatów i akcesoriów, które z pewnością przyspieszą dokładne osuszanie. Dobrze sprawdzą się produkty do usuwania plam i zacieków, w przypadku twardej wody. Pomogą także zestawy pędzelków detailingowych, które przeznaczone są do drobnych prac pielęgnacyjnych oraz ściągaczka do wody, która usunie nadmiar wilgoci z powierzchni auta. Na rynku są dostępne także nabłyszczające i wspomagające osuszanie hydrowoski, które świetnie ściągną wodę, a jednocześnie nadadzą powierzchni idealny połysk. Warto zainwestować w dobry i skuteczny produkt do osuszania samochodu, zamiast wycierać go niesprawdzonymi tkaninami, które mogą doprowadzić do mikrouszkodzeń na jego powierzchni.