Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Polerowanie szkła

Polerowanie szkła - Lista produktów

Polerowanie szyb samochodowych

Szyby w samochodzie to bardzo ważny element pojazdu. Odpowiadają nie tylko za widoczność, ale także stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla pasażerów. W dzisiejszych czasach szyby samochodowe są konstruowane tak, aby maksymalnie ograniczyć możliwość dostania się do środka przedmiotów lub osób. Tak np. w momencie kiedy zwierzę wyskoczy nam przed maskę i dochodzi do zderzenia, prześlizgnie się ono po przedniej szybie, a nie wpadnie do środka. Dodatkowo szkło jest specjalnie przygotowane, aby na wypadek potłuczenia od razu rozpaść się na drobne kawałki i zminimalizować możliwość uszkodzenia osób podróżujących w samochodzie. Właśnie dlatego polerowanie szyb samochodowych, jest naprawdę bardzo ważne! Polerowanie szkła poprawia nam widoczność podczas jazdy i dodatkowo zabezpiecza szyby samochodowe. Oczywiście pod warunkiem, że polerowanie szyb jest wykonane prawidłowo przy użyciu przeznaczonych do tego kosmetyków samochodowych.

Jak najbardziej możemy skorzystać z usług profesjonalnych serwisów samochodowych, które wykonają polerowanie szyb najlepszymi preparatami i zgodnie ze sztuką. Usługa taka jest jednak bardzo kosztowna, a możemy wykonać ją sami, jeśli uprzednio odpowiednio się do tego przygotujemy.

Polerowanie szkła

Jak wypolerować szkło w samochodzie? Oczywiście najpierw należy zacząć od dokładnego umycia całego pojazdu. Myjemy auto dwuetapowo, czyli wykonujemy mycie wstępne oraz właściwe. Najpierw przy użyciu aktywnej piany, a następnie profesjonalnego szamponu samochodowego. Trzeba zadbać, aby usunąć z szyb samochodowych wszelkie zanieczyszczenia, ponieważ nawet drobne ziarenka piasku może być źródłem dodatkowej rysy na szkle. Do tego celu możemy skorzystać z preparatów do usuwania osadów mineralnych.

Po takim przygotowaniu szyby samochodowej możemy przystąpić do polerowania szkła przy użyciu odpowiedniego preparatu. Na rynku mamy wiele różnych marek, które tworzą profesjonalne pasty, proszki i środki do polerowania szyb samochodowych, różnią się one jednak swoją skutecznością oraz składem.

Tradycyjną pastę do polerowania szyb ma w swojej ofercie producent RR CUSTOMS. RRC Glass Polish to pasta do polerowania szkła, która usuwa rysy, zmatowienia, a nawet plamy po twardej wodzie, które zaschły na szybie samochodowej to jeden z najbardziej polecanych środków do polerowania. Produkt ten jest przeznaczony do profesjonalnego użytku, więc należy najpierw dokładnie zapoznać się z instrukcją w jaki sposób można go używać. RRC Glass Polish to profesjonalna pasta polerska, dzięki której uzyskamy efekt gładkiej tafli. Preparat ten został stworzony na bazie tlenku ceru, jest gotowy do użycia i stosujemy go mechanicznie, czyli ręcznie, a nie przy pomocy maszynki. Pozwala bardzo dokładnie wypolerować szyby samochodowe.

Z kolei Shiny Garage wypuściło mleczko Shiny Garage Glass Polish Pro, które usuwa drobne zarysowania, uporczywe zabrudzenia, a dodatkowo pozostawia polerowaną powierzchnię, krystalicznie czystą. Preparat ten ma odpowiednio dobrane składniki czyszczące oraz polerujące szkło takie jak m.in. tlenek ceru, które gwarantują jego skuteczność. Shiny Garage Polish Pro dokładnie usuwa zanieczyszczenia z szyb samochodowych, poleruje szkło i doskonale radzi sobie z drobnymi zarysowaniami. Mleczko polerskie możemy nakładać mechanicznie przy pomocy mikrofibry lub specjalnej maszynki z gąbką.

W trakcie polerowania szyby samochodowej należy pamiętać, aby nie zatrzymywać się w jednym miejscu (niezależnie czy wykonujemy to ręcznie czy maszynką). Takie działanie może spowodować zagłębienie w szkle, które z kolei będzie załamywać światło. Podczas polerowania szkła, regularnie polewamy szybę wodą, by preparat polerski nie wysechł. Cały proces trwa zwykle około dwóch godzin, a po tym czasie nadmiar produktu można usunąć miękką szmatką i dokładnie umyć szyby samochodowe.

Po polerowaniu szyb samochodowych, musimy dokładnie oczyścić je z nadmiaru preparatu, który zgromadził się na szkle. W tym celu używamy profesjonalnych kosmetyków samochodowych do czyszczenia szkła, które skutecznie usunąć pasty polerskie. Na tak wypolerowaną szybę możemy również od razu nałożyć np. niewidzialną wycieraczkę, która stworzy na jej powierzchni warstwę hydrofobową, skutecznie odbijającą wodę.

Polerowanie szyb

Czy zatem polerowanie szyb jest ważne i warto wykonać taki zabieg? Pomimo tego, że cały proces polerowania szyb samochodowych jest dość czasochłonny i wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia – uważamy, że warto go wykonać przynajmniej raz w roku. Jeśli nie jesteś pewny, czy będziesz w stanie wykonać go sam – warto zapytać o niego w studiach detailingowych lub serwisach, które zajmują się taką renowacją szyb samochodowych. Polerowanie szkła nie tylko usunie drobne uszkodzenia na szybie, które mogłyby prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, ale także doskonale poprawi nam widoczność. Tak zadbana szyba samochodowa, będzie nam służyć dłużej, łatwiej się czyścić i na pewno będziemy czuć się bezpieczniej.