Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Mycie auta i suszenie

Mycie auta i suszenie - Lista produktów

Mycie auta i suszenie

Perfekcyjny wygląd auta? Bez dokładnego mycia i suszenia samochodu, ten efekt będzie nieosiągalny. Wystarczy jednak wyekwipować się w odpowiednie produkty i akcesoria, aby profesjonalnie zająć się pielęgnacją auta i uzyskać pożądany efekt. Dedykowane szampony i piany aktywne to początek drogi w samodzielnym auto detailingu.

Aktywna piana, najlepiej taka z neutralnym pH, będzie bezpieczna dla lakieru samochodu, a jednocześnie stanie się pierwszym krokiem do walki z zabrudzeniami. Aby dokładnie rozprowadzić ją po powierzchni samochodu, potrzebna będzie pianownica. Za pomocą tego duetu wstępne przygotowanie oraz mycie auta przebiegnie sprawnie i skutecznie.  

Właściwe mycie samochodu szamponem warto rozplanować natomiast przy pomocy dwóch wiader: pierwsze do mycia, drugie do płukania. Dodatkowym ułatwieniem podczas mycia będą wiadra wyposażone w separatory, które wyodrębnią z wody zanieczyszczenia i zapobiegną rysowaniu lakieru przez znajdujące się w wodzie drobinki piasku. Mycie auta ułatwi dodatkowo specjalna rękawica z mikrofibry lub naturalnej owczej wełny.

Aby mycie auta przebiegało bez zarzutu, należy do wiadra z wodą dodać odpowiednią ilość dobrego szamponu, który podobnie jak piana aktywna posiada naturalne pH. Po myciu należy pamiętać o dokładnym spłukaniu go czystą wodą oraz osuszeniu samochodu, aby na powierzchni lakieru nie pozostały ślady i zacieki po myciu.

Tylko profesjonalne, dobrej jakości kosmetyki do auto detailingu, a także dobrze dobrane akcesoria, pozwolą wykonać mycie auta fachowo i z pożądanym efektem.