Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Mycie auta i suszenie

Mycie auta i suszenie - Lista produktów

Mycie i suszenie auta

Perfekcyjny wygląd auta? Bez dokładnego mycia samochodu, ten efekt będzie nieosiągalny. Wystarczy jednak wyposazyć się w odpowiednie kosmetyki samochodowe i akcesoria, aby profesjonalnie zająć się pielęgnacją auta i uzyskać pożądany efekt. Dedykowane szampony i piany aktywne to początek drogi w samodzielnym auto detailingu.

Regularne mycie samochodu pomaga utrzymać go w czystości i pozbyć się brudu, zaschniętych owadów, ptasich odchodów czy resztek piasku, które mogą się gromadzić z czasem na powierzchni lakieru. Zaschnięte zabrudzenia pozostawione na karoserii auta wnikają w lakier i mogą go uszkodzić, powodując przebarwienia, a nawet odpryski.

Jeżeli stosujesz ręczne mycie auta, pamiętaj, aby zacząć od dachu pojazdu i kierować się ku dołowi. Polecanym sposobem mycia samochodu jest mycie dwuetapowe, czyli wstępne np. aktywną pianą, a następnie mycie zasadnicze szamponem. Do tych dwóch etapów bardzo przydatne będą akcesoria detailingowe, które ułatwią Ci pracę z produktami i przyspieszą cały proces.

Po usunięciu wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni samochodu należy sprawnie spłukać z niego pianę, aby produkty myjące nie zaczęły zasychać. Następnie należy przejść do suszenia auta, które ma za zadanie wyeliminować ryzyko powstawania tzw. water spotów, czyli plam, które pozostają na lakierze, gdy woda samoczynnie wyschnie.

Tylko profesjonalne, dobrej jakości kosmetyki do auto detailingu, a także dobrze dobrane akcesoria, pozwolą wykonać mycie auta fachowo i z pożądanym efektem. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kosmetyki samochodowe najwyższej jakości odpowiednie dla osób doświadczonych w detailingu, jak i amatorów.

Mycie samochodu – aktywna piana MMM

Środek z pianą aktywną do mycia samochodu, służy przede wszystkim jako preparat do mycia wstępnego, który ma na celu usunięcie warstwy luźnego brudu i przygotowania samochodu do mycia właściwego. Aktywną pianę można stosować jako produkt do regularnej pielęgnacji samochodu, tak aby na bieżąco usuwać z niego świeże zabrudzenia, kurz i osad drogowy. Piana aktywna do mycia auta będzie przydatna w połączeniu z pianownicą. Taki duet pomoże w usunięciu większych zabrudzeń na karoserii samochodu jak np. świeże błoto. Preparat z pianą do mycia samochodu jest całkowicie bezpieczny dla lakieru. Aktywna piana skutecznie, szybko i bezproblemowo usuwa osady z lakieru samochodowego, przy okazji pozostawiając lśniącą powierzchnię, bez obaw o jej naruszenie. W naszego sklepu internetowego znajdziesz najlepsze aktywne piany do mycia auta polskich producentów: ADBLRRC i Shiny Garage.

RR Customs Active Foam należąca do serii Car Wash to aktywna piana o neutralnym pH i przyjemnym, wiśniowym zapachu. Preparat do mycia samochodu doskonale się pieni i nie spływa po lakierze pojazdu, co pozwala mu na dogłębne związanie się z zabrudzeniami, rozpuszczenie ich i odseparowanie od mytej powierzchni auta, tak aby można je było łatwo zmyć samą wodą.

Shiny Garage Pink Foam to różowa piana aktywna o zapachu rabarbaru. Jest to idealny produkt do jesienno-zimowego mycia samochodu, dobrze domywa zabrudzenia, nie naruszając wosku. Bez obaw można ją aplikować na jasne samochody, jest całkowicie bezpieczna i nie barwi powierzchni. Produkt dostępny jest w innych kolorach i zapachach.

Mycie auta – czym różni się szampon od APC?

Szampon samochodowy to produkt do mycia auta, który jest niezbędną bazą podczas pielęgnacji i mycia samochodu. To właśnie dzięki szamponom, lakier pojazdu jest przygotowany na przyjęcie profesjonalnych powłok czy wosków. Oczyszcza on powierzchnię z zanieczyszczeń i pozwala, aby kolejne kosmetyki samochodowe mogły odpowiednio się utrwalić. Umiejętne wyczyszczenie pojazdu z użyciem szamponu, zdecydowanie wydłuża trwałość innych zastosowanych później produktów ochronnych. Najlepsze szampony samochodowe dostępne na rynku, są całkowicie bezpieczne dla czyszczonych powierzchni znajdujących się na zewnątrz auta. Nie tylko dla lakieru samochodowego, ale również gum, plastików, szyb czy PCV. Dobry szampon do mycia samochodu skutecznie wyczyści nasz pojazd zarówno ze świeżego, jak i zaschniętego brudu, osadów i innych uciążliwych zanieczyszczeń. Niektóre produkty z tej kategorii, dodatkowo utworzą na czyszczonej powierzchni warstwy hydrofobowe, które skutecznie będą odbijać wodę, kropelkując ją. 

ADBL Shampoo Cola to wysokoskoncentrowany produkt premium do mycia samochodu o neutralnym pH. Dodatek olejków cytrynowych i pomarańczowych sprawia, że jest w stanie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia. Ma doskonałe właściwości odtłuszczające oraz dodatki nabłyszczające. Zapach Coli uprzyjemnia pracę.

Chemotion Car Shampoo to szampon o neutralnym pH do ręcznego mycia auta. Ma silne działanie odtłuszczające i oczyszczające lakier.  Znakomicie usuwa nalot z karoserii, tłuste ślady oraz zanieczyszczenia ropopochodne. Zapewnia duży poślizg, dzięki któremu mycie jest bezpieczne i efektywne. Świetnie nadaje się do mycia samochodów zabezpieczonych woskami lub powłokami ochronnymi. Poprzez dokładne oczyszczenie karoserii przywraca im odpowiedni stopień ochrony lakieru

Czym natomiast jest produkt typu APC? Skrót ten wywodzi się z anglojęzycznej nazwy i w tłumaczeniu oznacza uniwersalny środek czyszczący. Preparat ten służy do zadań specjalnych, jakim jest miejscowe usuwanie ciężkich zabrudzeń. Może posłużyć Ci w myciu auta na zewnątrz, jak i wewnątrz do kokpitu, plastików, a nawet tapicerki. Preparaty All Purpose Cleaner są sprzedawane jako koncentraty, które należy rozcieńczyć z wodą. Oczyszczenie konkretnych powierzchni wiąże się z koniecznością odpowiedniego dobrania proporcji APC, aby była ona całkowicie bezpieczna dla czyszczonego elementu. Nie zastąpią one jednak wstępnego mycia samochodu przy użyciu aktywnej piany ani mycia właściwego szamponem.

ADBL APC to produkt do mycia samochodu o kompleksowym i dokładnym działaniu. Dzięki unikalnym dodatkom w składzie separuje zabrudzenia na powierzchni, tworząc łatwą do usunięcia zawiesinę. Tak powstały roztwór bez problemu usuniemy z czyszczonych powierzchni samochodu przy pomocy szmatki lub spłukując go wodą.

Mycie samochodu – niezbędne akcesoria

Jeśli chcesz, aby proces mycia auta przebiegł sprawnie i bezproblemowo, powinieneś zaopatrzyć się w akcesoria do mycia samochodu. Nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki samochodowe wpływają na komfort pracy, to akcesoria rozprowadzają produkt po powierzchni samochodu i dodatkowo ułatwiają mycie auta. Do tego typu zadań idealnie sprawdzą się rękawice z mikrofibry lub gąbki, których delikatna struktura nie rysuje lakieru, a jednocześnie zapewnia doskonałe zbieranie zanieczyszczeń. Produkty te do mycia samochodu mają duże właściwości absorpcyjne i pieniące. Niezwykle usprawnią Twoją pracę i pozostawią karoserię samochodu idealnie czystą.

Suszenie auta

Zabieg suszenia auta warto wykonać niezwłocznie po zakończonym procesie mycia. Dzięki temu, na samochodzie nie pozostaną smugi i zacieki, spowodowane jego myciem, a lakier będzie idealnie przygotowany pod kosmetyki samochodowe do jego konserwacji. Bez suszenia auta nie jest możliwe nałożenie żadnych innych preparatów, ponieważ nie zadziałają we właściwy sposób przy mokrej powierzchni. Dlatego dokładne suszenie samochodu jest wstępem do dalszej pielęgnacji.

Do dokładnego suszenia auta idealnie sprawdzą się ręczniki z mikrofibry. To tkanina, która doskonale wchłania wilgoć, a jednocześnie jest bezpieczna dla karoserii. Używanie jej poprawi rezultat pielęgnacji i przyspieszy proces suszenia auta.

Produktem do suszenia auta, który według nas sprawdza się najlepiej, jest duży ręcznik Fluffy Dryer. Został wykonany z wysokiej jakości, puszystej i miękkiej mikrofibry. Doskonale osusza lakier samochodu bez potrzeby wykręcania. Nie pozostawia żadnych smug na karoserii.

Innym sposobem na osuszenie auta jest zastosowanie hydrowosku. Najbardziej polecanym produktem w tej kategorii jest Chemotion Hydro Dry. Produkt ten przeznaczony jest do rozbijania tafli wody znajdującej się na lakierze. Skupia wodę i po ponownym opłukaniu cała tafla spływa w dół, pozostawiając niemal suchą powierzchnię. W jego składzie znajduje się dodatek nabłyszczający,  dzięki któremu może być wykorzystywany jako szybki hydrowosk na mokro. Idealnie nadaje się również do stosowania jako nabłyszczacz do lakieru po myciu bezdotykowym.