Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Polerowanie szyb

Polerowanie szyb - Lista produktów

Polerowanie szyb samochodowych

Kondycja szyb samochodowych wpływa nie tylko na ogólną estetykę pojazdu, ale także na komfort i bezpieczeństwo jego prowadzenia. Zarysowania powstałe na szybach, a szczególnie te na wysokości wzroku kierowcy, załamują odbijające się światła i pogarszają ogólną widoczność, co może doprowadzić do oślepienia, a ono do niebezpiecznych sytuacji, czy nawet samego wypadku. Dlatego warto raz na jakiś czas przeprowadzić polerowanie szyb w samochodzie.

Jest to zabieg niwelujący rysy powstałe podczas codziennej eksploatacji auta, niewielkie uszkodzenia powstają bardzo łatwo. Polerowanie szyb niweluje płytkie i średniej głębokości rysy, powstałe na skutek uderzającego w szybę piasku i zanieczyszczeń roślinnych. Wygładza powierzchnię szyby i nadaje jej nowy blask. Znakomite produkty, z którymi polerowanie szyb samochodowych będzie nie lada przyjemnością, znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Jak samodzielnie wypolerować szyby?

Niektóre osoby decydują się na wymianę szyby, jednak jeżeli szyba nie ma poważnych mechanicznych uszkodzeń to warto ją spolerować, dzięki temu sporo zaoszczędzimy i unikniemy nieszczelności szyb, która może być wypadkową złego montażu. Dodatkowo po usłudze wymiany szyby, może pojawić się problem z odsprzedażą samochodu, ponieważ osoba kupująca może mieć obawy, że jest to auto powypadkowe. Jeżeli szyba w Twoim aucie nie jest mocno zniszczona, możesz własnoręcznie zająć się takim zabiegiem, jak polerowanie szyb samochodowych. W CarStyle znajdziesz produkty do polerowania szyb z tlenkiem ceru oraz potrzebne akcesoria ułatwiające pracę. Dobierz odpowiedni kosmetyk do swojego auta  - do szyby mniej porysowanej polecamy mleczko do polerowania szyb, a do tych bardziej wymagających, pastę polerską.

Polerowanie szyb samochodowych – mleczko polerskie

Mleczko do polerowania szyb samochodowych to specjalistyczny produkt nie tylko do polerowania szyb, ale też do oczyszczania. Usuwa uporczywe zabrudzenia drogowe i organiczne  oraz plamy po twardej wodzie. To kosmetyk, który doskonale radzi sobie z drobnymi zarysowaniami, pozostawiając powierzchnie krystalicznie czystą, bez smug. Jest to produkt, który z powodzeniem można stosować samodzielnie w całym procesie polerowania szyb samochodowych i usuwania płytkich rys.

Polerowanie szyb przy pomocy mleczka jest bardziej oszczędne, ponieważ ten produkt jest bardziej wydajny i wystarczy niewielka ilość na pokrycie całej polerowanej powierzchni.

Polerowanie szyb samochodowych - pasta polerska

Pasta do polerowania szyb samochodowych, to profesjonalny produkt, który został stworzony do zarysowań średnio i bardzo głębokich. Oprócz usuwania rys, oczyszcza, likwiduje zmatowienia, plamy po twardej wodzie i ciężkie zabrudzenia drogowe. Pastę wykorzystuje się podczas polerowania mechanicznego, stworzona jest na bazie tlenku ceru. Pozwala spolerować powierzchnię do efektu całkowitej gładkości.

Alternatywą do gotowej pasty, jest zakupienie tlenku ceru. Tlenek ceru to biały, lekko kremowy proszek, który jest składnikiem każdego środka do polerowania szyb, wystarczy zmieszać go z wodą do powstania gęstej masy. Tlenek ceru sprawdzi się do polerowania wszystkich szyb, ponieważ jest delikatny i nie potrzebuje dodatkowych substancji, by spełniać swoje zadanie.

Polerowanie szyb samochodowych – pady polerskie

Najbardziej polecanym narzędziem do polerowania szyb jest pad filcowy. Filc ze względu na swoją strukturę dużo lepiej "ścina" rysy z powierzchni szklanych niż pady wykonane z gąbki. Dyski polerskie doskonale zmywają trudno zmywalne plamy i zatarcia na szybach, pozostawiając je czyste i lśniące. Filc jest także świetnym nośnikiem past i mleczek polerskich. Pad filcowy świetnie sprawdzi się także do odnowy reflektorów samochodowych ze szkła. Pady polerskie mają różne twardości, warto sprawdzić ten parametr przed zakupem. Do szkła najlepiej sprawdzi się pad o wysokiej twardości.

Polerowanie szyb gotowe – co dalej?

Co zrobić, aby polerowanie szyb przynosiło efekty długofalowe? Zabieg ten powinien być wykonywany tylko w razie złej kondycji szyby, dlatego warto przeciwdziałać niż leczyć. Podstawą uchronienia szyby przed zarysowaniem jest kupno dobrej jakości wycieraczek i dbanie o czystość ich piór. Często szyby najbardziej rysują się zimą, kiedy bezlitośnie zdrapujemy z niej szron i lód tradycyjną skrobaczką. W naszym sklepie znajdziesz o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze alternatywy więc, zamiast własnoręcznie niszczyć szybę, spróbuj nasze odmrażacze do szyb. W utrzymaniu dobrego stanu szyby pomoże również zadbanie o wycieraczki lub ich zamiana. Wypróbuj nasze produkty typu Anty-para, która zapobiega ręcznemu przecieraniu parującej szyby, co może powodować zarysowania. Dodatkowo warto zainteresować się niewidzialnymi wycieraczkami, które wspomagają działanie tradycyjnych wycieraczek, a nawet je zastępują, co ogranicza ich używanie i potencjalne rysowanie szyby.