Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wiadra i separatory

Wiadra i separatory - Lista produktów

Wiadro do mycia samochodu z separatorem

Profesjonalne wiadro do mycia samochodu z separatorem brudu jest prawdziwym niezbędnikiem przy pracy detailera. Pozwala na dokładne umycie samochodu za pomocą różnych produktów, bez obawy, że pozostałości w wiadrze niewiadomego pochodzenia mogą porysować lakier auta.

Specjalne separatory, które w naszej ofercie dostępne są w sekcji wiader, separują zabrudzenia i pozwalają przez długi czas myć samochód czystą wodą. To sprawia, że samochód lśni jak nigdy dotąd, a ryzyko powstawania rys jest zminimalizowane.

Wiadro do mycia samochodu powinno być wykonane z solidnego, trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa gwarantującego bezproblemowe użytkowanie niezależnie od panujących warunków. Zastosowanie czytelnej miarki ułatwia m.in. dozowanie detergentów, a metalowa rączka umożliwia pewny chwyt, nawet w przypadku całkowitego napełnienia. Wiadro do mycia samochodu z separatorem jest niezwykle przydatne zarówno w profesjonalnych myjniach samochodowych, jak i w przydomowych garażach. W tej kategorii znajdziesz m.in. wiadra, do których produkcji użyto tworzywa HDPE, charakteryzującego się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia oraz środki chemiczne. Stosowanie wiader z separatorem nie tylko przyspiesza mycie samochodu, ale również podnosi komfort pracy, czyniąc ją bardziej przyjemną i efektywną.

Separator zanieczyszczeń do wiadra pozwala na oddzielenie brudu np. piasku od wody, dzięki czemu ryzyko powstania nowych rys na lakierze jest zmniejszone. Ponadto, zastosowanie solidnego tworzywa gwarantuje długą żywotność, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Separator do wiadra wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją, gwarantującą idealne dopasowanie do pojemnika. W ofercie sklepu internetowego CarStyle znajdziesz zestaw wiadra z separatorem, ale to nie wszystko. Jeśli masz już swoje wiadro, ale bez separatora lub to właśnie wiadro uległo zniszczeniu, możesz zaopatrzyć się w pojedyncze separatory do brudu lub wiadra. Oferujemy także specjalistyczne pokrywy do wiader, które przydają się zwłaszcza w przypadku przewożenia napełnionego pojemnika, zapobiegając przypadkowemu rozlaniu się wody.

Wiadro z separatorem brudu – techniki wykorzystywania

Mycie metodą na dwa wiadra to bardzo popularny i zalecany przez profesjonalistów sposób na oczyszczenie samochodu z zabrudzeń. Powszechnie stosowany w studiach detailingowych oraz w dobrych myjniach samochodowych.  Użycie dwóch oddzielnych wiader z separatorami brudu oraz odpowiedniej rękawicy do mycia samochodu zabezpiecza mytą powierzchnię przed uszkodzeniami wynikającymi z przecierania drobinkami zanieczyszczeń po powierzchni lakieru. W tym systemie mycia brud z samochodu jest wypłukiwany z rękawicy  w oddzielnym wiadrze, a separator powoduje, że zanieczyszczenia opadają na dno i nie  nabieramy ich przy kolejnym zanurzeniu rękawicy w wiadrze. Rękawice do mycia z kolei są tak skonstruowane, aby brud nie przywierał do włosia, a  ewentualne zanieczyszczenia skutecznie oddzielić od czyszczonej powierzchni.

Jak przejść przez zabieg krok po kroku? Jedno z dwóch wiader do mycia samochodu przeznaczamy na wodę czystą, zawierającą roztwór wody z szamponem samochodowym, drugie wiadro z separatorem zostawiamy na wodę brudną. Dzięki separatorowi brudu zanieczyszczenia zebrane z powierzchni lakieru samochodowego pozostają na dnie wiadra, dlatego brud nie jest z powrotem nanoszony na powłokę lakierniczą. Wkładka, w formie kratki z podwyższeniem, umieszczona w wiadrze ma za zadanie oddzielenie i unieruchomienie na dnie zanieczyszczeń, brudu i piasku. W ten sposób wiadro z separatorem brudu utrzymuje rękawicę do mycia w czystości i zapobiega przenoszeniu przez nią zabrudzeń z wiadra z powrotem na delikatny lakier. Zastosowanie u dołu separatora poprzecznych blokad uniemożliwia wodzie ruch wirowy, dzięki czemu zanieczyszczenia nie zostają ponownie uniesione powyżej separatora.

Pamiętaj o wypłukaniu rękawicy każdorazowo po umyciu kolejnego elementu samochodu w czystej wodzie w wiadrze do mycia samochodu z separatorem brudu.  Dobierając wiadra z separatorem do zestawu, warto zaopatrzyć się w dwa różnego koloru, tak aby w trakcie mycia łatwo rozpoznać, które wiadro jest z wodą do płukania, a które z szamponem. Jeśli używamy rękawicy do mycia auta z gęstym włosiem, a przy tym myjemy mocno zabrudzony samochód, dobrą praktyką jest pocieranie rękawicą podczas płukania o kratkę separatora do brudu, tak by pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń, które wniknęły w głąb materiału.

Mycie auta przy pomocy wiadra z separatorem – dodatkowe kroki ostrożności

Jeśli chcesz podjąć wszelkie środki ostrożności, aby uchronić lakier przed zarysowaniami, warto zacząć mycie samochodu od usunięcia większych zanieczyszczeń osadzonych na karoserii takich jak piasek, błoto, plamy oleju czy smaru. Najlepsze efekty przynosi tu zastosowanie piany aktywnej. Jej warstwa zmiękczy i rozpuści zalegające zabrudzenia, które „zejdą” wraz z preparatem, przy jego spłukiwaniu. Znaczenie ma także środek, którego używamy do właściwego mycia samochodu. Konsystencja specjalnych szamponów samochodowych zapewnia rękawicy myjącej lepszy poślizg, co dodatkowo zapobiega powstawaniu rys. Dedykowane szampony samochodowe nadają karoserii ładnego połysku.

Aby mycie wstępne pianą aktywną oraz mycie metodą na dwa wiadra przy pomocy wiader z separatorem brudu miało jak najlepszy efekt, warto zadbać także o osuszenie. Wykorzystanie specjalnego ręcznika z mikrofibry do osuszania lakieru samochodowego zapobiega powstawaniu zacieków i plam po wodzie, tzw, water spotów. Dzięki takiej technice lakier Twojego auta będzie pięknie błyszczał oraz uzyska nienaganny wygląd.

Wiadro do mycia samochodu z separatorem – akcesoria

Jeśli lubisz praktyczne gadżety i chciałbyś podnieść komfort użytkowania wiadra z separatorem brudu do maksimum, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Pokrywa do wiadra Work Stuff Bucked Lid to zakręcana pokrywa do wiadra z separatorem, która zapewnia hermetyczne zamykanie. Wykonana jest z bardzo wytrzymałego materiału HDPE. Umożliwia bezpieczne przewiezienie samochodem wiadra napełnionego ulubionym szamponem z ciepłą wodą bez obawy o rozlanie. To doskonałe rozwiązanie dla entuzjastów detailingu myjących swoje samochody na myjniach bezdotykowych lub w przydomowych warunkach.

Polski producent CleanTech posiada w swojej ofercie dwie zakręcane pokrywy z uszczelką do wiadra z separatorem brudu. Pokrywa Wash w kolorze czarnym jest wykonana z grubego plastiku. Uszczelka zapewnia pełną ochronę, dzięki niej nie wylejesz wody lub płynu podczas transportu. Wiadro zamknięte pokrywą od CleanTech jest szczelne. Pokrywa z uszczelką Rinse o białym kolorze ma te same właściwości.

Wiadra z separatorami brudów w CarStyle

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepszych producentów akcesoriów do detailingu, w tym wiadra do mycia samochodu z separatorami. Wytrzymałe materiały, z których zostały wykonane i nowoczesne rozwiązania są gwarancją jakości premium, a co za tym idzie, wysokiego zadowolenia podczas użytkowania produktów przez naszych klientów.

Wiadro z separatorem brudu i pokrywą BadBoys Detailing Bucket od RR Customs charakteryzuje się bardzo wytrzymałym materiałem HDPE, dzięki któremu wytrzymuje nacisk do 100 kg. Jego pojemność to aż 20 litrów co pozwala na komfortowe użytkowanie. Mocna metalowa rączka zapewnia wygodny, mocny chwyt. Hermetyczna pokrywka z możliwością odkręcenia oraz separator w kolorze czarnym, idealnie dopasowany do wiadra, tworzą kompletny zestaw.

Zestaw dwóch wiader marki CleanTech są wykonane z solidnego, grubego plastiku. Dla wygody użytkowania wiadra posiadają metalową rączkę. Wiadra, tak jak separatory do brudu zawarte w zestawie mają różne kolory – biały i czarny, co ułatwi Ci pracę podczas mycia karoserii samochodu metodą na dwa wiadra. Oba wiadra możesz kupić także w zestawie z separatorami i ze szczelnymi, zakręcanymi pokrywami. Zdecyduj, który zestaw jest dla Ciebie i ciesz się czystą pracą z wiadrami od CleanTech.

Work Stuff Wheels wiadro do mycia samochodu z separatorem brudu ma wszystkie cechy wymienionych powyżej wiader, a jego wyjątkową cechą jest miarka umieszczona z boku wiadra, która bardzo ułatwia przygotowanie odpowiedniego roztworu.