Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Quick detailer

Quick detailer - Lista produktów

Quick Detailer

Lakier samochodowy ze względu na warunki atmosferyczne i jego eksploatację wymaga systematycznej pielęgnacji. Często samo umycie samochodu na myjni ręcznej czy automatycznej nie wystarczy, aby doprowadzić go do całkowitej czystości i nadać mu połysk. Niekiedy nawet dwuetapowe umycie całego samochodu, zgodnie z zasadą „na dwa wiadra” nie przyniesie rewelacyjnych rezultatów. Dodatkowo, jeśli nie dbaliśmy o nasz lakier samochodowy od samego początku – przywrócenie mu naturalnej głębi koloru i nadanie połysku, będzie dodatkowo utrudnione. Co pomoże w zabezpieczeniu lakieru samochodowego? Oczywiście na ratunek przychodzą bardzo popularne ostatnio quick detailery, które nie tylko pomogą utrzymać karoserię w świetnej kondycji, ale również skutecznie ją zabezpieczą.

Jak działa quick detailer?

Quick Detailer posiada w swoim składzie syntetyczne polimery, które mają za zadanie oczyścić lakier samochodowych ze wszelkich smug i maz jak np. zacieki po wodzie czy odciski palców. Dodatkowo najlepsze quick detailery wypełniają też drobne rysy na lakierze i pozostawiają go gładki oraz błyszczący jak tafla wody. Specjalnie skonstruowane formuły quick detailerów, które są dostępne na polskim rynku, nie są niebezpieczne dla powłok ceramicznych i wosków, już nałożonych na pojazdy. Co więcej, odpowiednio nałożony preparat, skutecznie przedłuży trwałość tych powłok i stworzy dodatkową warstwę ochronną na samochodzie. Najczęściej oferowane w wygodnych butelkach z atomizerem, już gotowe do użycia, więc nie wymagają rozcieńczania z wodą i innymi substancjami. Aplikacja płynnych quick detailerów jest naprawdę bardzo łatwa i szybka, a efekty błyszczącego oraz gładkiego lakieru samochodowego są niemal natychmiastowe!

Jak stosować quick detailery?

Quick detailery w rzeczywistości są bardzo łatwe w zastosowaniu. Wymagaj jednak odpowiedniego przygotowania pojazdu do ich nakładania. Nieodpowiednie przygotowanie powierzchni lakieru, może spowodować nie tylko skrócenie trwałości, ale również całkowicie zmycie produktu przy najbliższym czyszczeniu. Quick detailer nakłada się na samochód dopiero w końcowym etapie mycia, czyli po zakończonym procesie mycia wstępnego, właściwego i osuszeniu pojazdu. Należy zatem pamiętać, aby najpierw wyczyścić karoserię przy pomocy aktywnej piany, następnie właściwego szamponu samochodowego i ostatecznie osuszyć go chłonnym ręcznikiem. Tak przygotowana powierzchnia idealnie nada się do nałożenia na nią każdego quick detailera.

RRC Quick Detailer

Jednym z bardziej niedocenianych polskich producentów kosmetyków samochodowych, który w swojej ofercie posiada quick detailery jest firma RR CUSTOMS. Marka ta wypuściła dwa rewelacyjne produkty, które nie tylko obłędnie pachną, ale również zapewniają niesamowite nabłyszczenie. RRC Quick Detailer to produkt, który wyszedł w ramach serii kosmetyków RRC Car Wash, a jego zadaniem jest wydobycie głębi koloru, zamaskowanie drobnych rys na lakierze oraz stworzenie ochronnej powłoki hydrofobowej, o ciekawym zapachu gumy balonowej. Drugi produkt marki RRC to RRC Quick Detailer+ , który ma odświeżony i bardziej skoncentrowany skład. Dzięki temu nie tylko wydobywa kolor z lakieru i nadaje mu połysku, ale również jest całkowicie bezpieczny dla powłok samochodowych i jeszcze skuteczniej opycha cząsteczki kurzu, pyłu oraz wodę.

Quick Detailer ADBL

Polski producent ADBL może pochwalić się nieco większym wachlarzem produktów z kategorii quick detailer. Firma produkująca kosmetyki samochodowe, wypuściła na rynek aż cztery środki nabłyszczające. Najbardziej podstawowy to klasyczny quick detailer ADBL QD1, który cechuje się po prostu łatwą i szybka aplikacją. Bardziej zaawansowany środek to ADBL SSW – Synthetic Spray Wax, czyli wosk w sprayu, który dzięki unikalnej formule można aplikować zarówno na mokro jak i na sucho. Produkt ten nadaje niesamowitej głębi koloru i tworzy powłokę hydrofobową oraz antystatyczną, która zapobiega elektryzowaniu. Quick detailer ADBL Quick Wax to szybki wosk w sprayu, którego cechą charakterystyczną jest natychmiastowe utwardzanie. Dzięki temu już chwilę po aplikacji uzyskujemy niesamowity efekt! Najbardziej zaawansowany quick detailer z dodatkiem kwarcu SiO2 ADBL Ceramic QD doskonale wypełnia drobne nierówności powłok lakierniczych, które już znajdują się na samochodzie. Po zastosowaniu quick detailera ADBL uzyskujemy równomierną i błyszczącą taflę.

Jaki quick detailer wybrać?

Nie ma najlepszego quick detailera. Produkty każdej firmy stosuje się nieco inaczej i znacząco różnią się one swoim składem. Warto zatem kierować się opiniami i zdecydowanie skorzystać z bogatej oferty środków proponowanych przez polskich producentów. Quick detialer to po prostu środek dla osób, które chcą mieć lśniący lakier na swoim samochodzie, a jednocześnie nie chcą poświęcać dużo czasu na jego polerowanie. Niezależnie od tego czy wybierzesz quick detailer ADBL, RRC czy Shiny Garage – przyczyni się on do zwiększenia ochrony lakieru, a jednocześnie usunie smugi i odświeży kolor.