Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

APC(uniwersalny środek czyszczący)

APC(uniwersalny środek czyszczący) - Lista produktów

APC, czyli All Purpose Cleaner

APC detailing to silny środek czyszczący, który rozwiązuje wiele problemów współczesnych kierowców. APC charakteryzuje się przede wszystkim bardzo szeroką gamą zastosowań, na różnego rodzaju powierzchniach. All Purpose Cleanser jest szczególnie doceniany w branży detalingowej, ponieważ stanowi on doskonałą i bardzo uniwersalną metodę czyszczenia samochodu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Kosmetyki APC to produkty do zadań specjalnych, które często wykorzystywane są również w innych branżach – nie tylko detalingu i motoryzacji. Warto jednak zaznaczyć, że nie zastąpią one mycia wstępnego przy użyciu aktywnej piany, ani mycia właściwego szamponem czy specjalistycznego działania preparatów do tworzyw sztucznych. Największą zaletą APC detailng jest jego uniwersalność i skoncentrowane działanie usuwające punktowe, bardzo uciążliwe zanieczyszczenia na każdej powierzchni samochodu.

APC co to jest?

APC, czyli All Purpose Cleaner to nic innego jak uniwersalny środek czyszczący dla wszystkich powierzchni o bardzo bogatym wachlarzu zastosowań. Na tym można by było zakończyć prezentację tego rewelacyjnego preparatu, jednak warto zaznaczyć, że nie jest to zwykły kosmetyk samochodowy. APC detailing nada się zarówno do systematycznego usuwania kurzu z kokpitu samochodowego, nawiewów czy rączek i uchwytów, ale również wyczyści dywaniki samochodowe (gumowe i welurowe), a nawet fotele samochodowe (z tkaniny i skóry). Dodatkowo z powodzeniem, możemy skorzystać z pomocy APC detailing przy uciążliwych zabrudzeniach na zewnątrz samochodu – takich jak zaschnięte ptasie odchody na lakierze czy brudne plastiki. APC detailing jest tak popularne, ponieważ jest produktem bardzo skutecznym, który idealnie dostosowuje się do naszych potrzeb.

Jak używać APC detaling?

Kosmetyk APC, to rozwiązanie właściwie wszystkich problemów z zabrudzeniami w samochodzie. Usunie kurz z deski rozdzielczej, wyczyści zewnętrzne plastiki, a nawet zadba o skórzaną tapicerkę. Należy jednak pamiętać, że preparaty All Purpose Cleaner są sprzedawane jako koncentraty, które należy odpowiednio rozcieńczyć z wodą. Odpowiednie oczyszczenie konkretnych powierzchni, wiąże się z koniecznością odpowiedniego dobrania proporcji APC, tak, aby była ona całkowicie bezpieczna dla czyszczonego elementu. Forma koncentratu to jedna z ogromnych zalet kosmetyków APC detailing, ponieważ to my decydujemy o jego sile działania, poprzez rozcieńczanie go z wodą. Producenci zajmujący się tworzeniem środków APC tacy jak Shiny Garage, RRC czy ADBL zamieszczają dokładne instrukcje oraz proporcje, które należy zachować dla bezpiecznego korzystania z uniwersalnego środka czyszczącego.

APC detailing po rozcieńczeniu, nie wylewamy bezpośrednio na czyszczony element, tylko spryskujemy nim miękką szmatkę lub korzystamy z pomocy triggera. Preparat dokładnie rozprowadzamy po całej powierzchni i pozostawiamy na chwilę, aby jego składniki aktywne mogły związać się z brudem, a następnie odpowiednio zadziałać. Należy jednak pamiętać, aby nie dopuścić do zaschnięcia APC na czyszczonym elemencie i zanim to nastąpi, spłukać go obficie czystą wodą. Bardzo ważną kwestią jest również czas i miejsce korzystania z tych kosmetyków samochodowych. Jak większość tego typu preparatów, APC detailing używamy na chłodnych powierzchniach, które nie są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

APC detailing

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji od różnych popularnych marek. Firmy ścigają się, wypuszczając coraz to nowe propozycje. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i wybrać produkt, który nie tylko został stworzony przez polskiego producenta z najlepszych składników aktywnych, ale również jest szeroko polecany przez kierowców. Jak zwykle w tej kwestii wyróżnia się Shiny Garage, które może pochwalić się Pink APC koncentratem wielozadaniowym oraz All Around preparatem czyszczącym. Obie propozycje są wielozadaniowe, a różnią się głównie zapachem oraz stężeniem, potrzebnym do oczyszczania zabrudzeń. Shiny Garage All Around APC przy najmniejszym rozcieńczeniu, pozwoli nam na uzyskanie aż 10 litrów preparatu, cechuje go zatem niesamowita wydajność. Z kolei Shiny Garage Pink APC pozostawia na czyszczonych elementach odświeżający zapach poziomki i jest szczególnie polecany do prania tapicerki samochodowej. Kolejne rewelacyjne produkty APC detailing wypuścił polski producent ADBL, który w swojej ofercie umieścił APC uniwersalny środek czyszczący oraz APC PRO, o bardzo silnym działaniu czyszczącym. ADBL APC jest wydajny i skuteczny, pomoże nam usunąć zabrudzenia, a dodatkowo jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. ADBL PRO z kolei, został stworzony do zadań specjalnych, dlatego jest bardzo silny i ma intensywnie cytrusowy zapach. Na polskim rynku wyróżnia się również preparat RRC APC stworzony przez RR CUSTOMS w ramach serii RRC Car Wash. To bardzo uniwersalny środek o zasadowym pH o silnie skoncentrowanym składzie.