Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Mikrofibry i ręczniki

Mikrofibry i ręczniki - Lista produktów

Akcesoria do pielęgnacji

Samodzielne czyszczenie samochodu, bez pomocy profesjonalisty, mimo powszechnym przekonaniom – nie jest bardzo proste. Wymaga zaznajomienia się z całym procesem, wybrania odpowiednich i skutecznych kosmetyków, aż w końcu odpowiednie naniesienie ich na czyszczone powierzchnie w aucie. Czyszczenie samochodu to zabieg wieloetapowy i wymaga poświęcenia mu sporej ilości czasu.

Wszystkie te zabiegi wymagają odpowiedniego rozprowadzenia, docierania, osuszania i zbierania nadmiernej ilości produktu. Aby prawidłowo wyczyścić samochód musimy wyposażyć się w wiele różnych ściereczek z mikrofibry, szmatek z mikrofibry oraz ręczników z mikrofibry!

Ręczniki z mikrofibry

Mimo, że wydaje się iż ręcznik z mikrofibry, który będzie nam służył do czyszczenia samochodu, to nie jest bardzo skomplikowany zakup, to możemy się naprawdę zdziwić. Na rynku mamy masę różnych ręczników z mikrofibry, które znacząco się od siebie różnią! Możemy wybierać nie tylko w kolorach, ale również strukturach, chłonności, delikatności czy zawartości dodatkowych substancji.

Najbardziej popularnym ręcznikiem z mikrofibry, są ręczniki do osuszania lakieru samochodowego. Takie ręczniki z mikrofibry w swojej ofercie mają RR CUSTOMS, ADBL oraz WORK STUFF. Ręczniki z mikrofibry, stworzone do osuszania lakieru są wykonane z bardzo miękkich i puszystych materiałów, które nie pozostawiają smug, a dzięki odpowiednio dobranej gramaturze, niwelują ryzyko porysowania karoserii podczas ich używania. Jednymi z popularniejszych propozycji są: RR ręcznik do osuszania lakieru, RRC XXL gruby ręcznik czy ADBL Puffy Towel XL.

Kolejną ciekawą propozycją jest waflowy ręcznik z mikrofibry do samochodu. Taki ręcznik świetnie sprawdza się nie tylko do osuszania karoserii, ale również szyb i luter, nie pozostawiając na nich smug. Waflowy ręcznik z mikrofibry ma zupełnie inną strukturę, która pozwala jeszcze skuteczniej doczyścić powierzchnie w samochodzie. Waflowe ręczniki z mikrofibry znajdziemy w ofercie np. ADBL Goofer Towel XL czy RRC Blue Lagoon.

Na rynku jest też sporo ręczników z mikrofibry, które są reklamowane jako bardzo, a nawet ultra chłonne. Takie ręczniki z mikrofibry, są oczywiście również przeznaczone do osuszania samochodu, ale cechują się specjalnym włosiem o nietypowej strukturze, które wchłania ogromne ilości wody i szybko schnie. Warto zainteresować się produktami takimi jak: Shiny Garage Extreme Drying Towel, Work Stuff King Drying Towel, Work Stuff Monster Drying Towel czy ADBL Dementor Towel.

Na szczególną uwagę zasługują ręczniki z mikrofibry, które są stworzone do konkretnego celu lub mają dodatkowe właściwości. Tak np. ręcznik z mikrofibry ADBL Clay Towel to ręcznik glinkowy, który posiada warstwę polimeru, zastępującą tradycyjną glinkę. Innym ciekawym rozwiązaniem jest ADBL MR GRAY TOWEL, czyli bestsellerowy ręcznik z mikrofibry, który został stworzony do docierania powłok, tłustych wosków, past finishowych oraz inspekcji lakieru samochodowego. ADBL NEON z kolei, to komplet 10 wielozadaniowych ręczników z mikrofibry, które są niezastąpione np. przy szybkim utrzymaniu czystości wewnątrz samochodu.

Producenci oferują też ręczniki z mikrofibry bez konkretnego przeznaczenia jak np. RRC Green Devil Twist Towel czy RRC Ultra Plush. To akcesoria, które powinny nadać się w wielu różnych czynnościach np. do rozprowadzania produktów detailingowych czy zbierania ich nadmiaru z powierzchni.

Ścierki z mikrofibry

Równie popularne co ręczniki, są ściereczki z mikrofibry, w przypadku których także możemy wyróżnić wiele różnych rodzajów. Dzięki specjalnej strukturze, ściereczki z mikrofibry przestałyby być „dodatkowym” akcesorium w samochodzie, a stały się niezbędne do utrzymania pojazdu w czystości!

Najpopularniejsze są ścierki z mikrofibry do szyb. Odpowiednio miękkie, o nie za dużych wymiarach i średniej gramaturze. Wykonane są z materiału, który jest stworzony do kontaktu ze szklanymi powierzchniami. Warto zapoznać się z propozycjami marek: RRC mikrofibra do mycia szyb, ADBL G czy WORK STUFF Zephyr Waffle Towel.

Polscy producenci stworzyli również ścierki z mikrofibry specjalnie dostosowane pod nakładanie i polerowanie powłok. Takie ściereczki z mikrofibry są jeszcze bardziej puszyste, grubsze, a jednocześnie gwarantują odpowiednią długość i delikatność włókien. Przykładowe ścierki z mikrofibry do polerowania i nakładania wosku to: Shiny Garage Premium Finishing Cloth, RRC Grey Coyote oraz House Of Wax How Thin Towel.

Stosunkowo nowe na rynku są ściereczki z mikrofibry przeznaczone do pielęgnacji wnętrz i powierzchni skurzanych wewnątrz samochodu. Charakteryzują się one tym, że z jednej strony mają dłuższe, a z drugiej strony krótsze włosie. Pomaga im to w precyzyjnej pracy na szwach i zagięciach. Przykładowe produkty to: RRC biała mikrofibra do skór, ADBL Lea oraz ADBL Dodger, czyli ściereczka z mikrofibry  przeznaczona typowo do wnętrza.

Bardzo popularne stały się również ściereczki z mikrofibry, które są bezszwowe – niezastąpione w szybkim pozbyciu się kurzu, a także ułatwiające szybkie dotarcie do wszelkich zakamarków. Takimi bezszwowymi ścierkami z mikrofibry mogą pochwalić się: ADBL One Shot Microfibre Cloth, RRC mikrofibra bezszwowa czy ADBL Pinky.

Ostatnia sporą grupą ściereczek z mikrofibry, są produkty do zadań specjalnych, o różnych właściwościach. Work Stuff Magneto to ścierka z mikrofibry, która ma magnesy pod lusterka, ADBL T1 to zestaw 10 uniwersalnych ścierek z mikrofibry, ADBL Chick stworzone są do najdelikatniejszych elementów w samochodzie, a ADBL T2 są wielozadaniowe i sprawdzą się w każdej sytuacji!