Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Uszczelki

Uszczelki - Lista produktów

Preparat do uszczelek

Uszczelki samochodowe to ważny element wyposażenia auta, niestety bardzo często pomijany podczas systematycznej pielęgnacji samochodu. Zadbane uszczelki sprawiają, że wilgoć z zewnątrz nie dostaje się do wnętrza pojazdu, dzięki czemu blacha nie koroduje. Uszczelki samochodowe są więc cichym strażnikiem kondycji karoserii, bez którego żywotność samochodu nie byłaby tak długa. Uszczelki samochodowe mają także znaczenie dla wnętrza auta, bowiem tapicerka również nie ulega zawilgoceniu. Jeśli uszczelki są nieszczelne, tapicerka samochodowa może przemakać, a w rezultacie wydzielać także nieprzyjemną woń wilgoci.

Jeśli chcesz zatem zachować swój samochód w dobrej kondycji, zacznij przygodę z preparatami do konserwacji uszczelek. Takie środki sprawiają, że uszczelki nie tracą swojej sprężystości, a także nie kruszeją. W związku z tym są szczelne i nie wpuszczają wilgoci do środka. Ma to spore znaczenie szczególnie w porze zimowej, kiedy to przez nieszczelność uszczelek, szyby zaczynają zamarzać lub parować. Warto więc zadbać o nie dużo wcześniej. 

 

Pielęgnacja uszczelek samochodowych

Preparat do uszczelek samochodowych służy do poprawy kondycji uszczelek przy drzwiach, szybach i bagażniku – jego zadaniem jest odnawiać i chronić elementy gumowe. Najczęściej spotykany jest w formie silikonu do uszczelek. Produkty tego typu dodatkowo konserwują tworzywo, z którego zostały wykonane. Nie tylko poprawią właściwości gumowych uszczelek ale sprawia, że ich stan wizualny ulega znacznemu polepszeniu.

Środki do uszczelek samochodowych sprawią, że ich żywotność znacznie się wydłuża, zapobiega przymarzaniu do drzwi samochodowych zimą i skutecznie konserwuje. Preparaty do uszczelek warto stosować cały rok, nie tylko zimą, ponieważ zapobiegają przyklejaniu się szyb do uszczelek samochodowych okiennych. Daje natychmiastowe efekty, skutecznie zmiękcza i uelastycznia uszczelki samochodowe. Środki do pielęgnacji uszczelek samochodowych poprawią stan wizualny-przywracają blask i głębię koloru. Preparat do uszczelek w formie silikonu to prosty i wygodny w użytkowaniu produkt. Pamiętaj, że dbanie o uszczelki samochodowe jest bardzo ważne, ponieważ chronią Twój samochód przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Preparat do uszczelek samochodowych na zimę i lato

Ostry mróz, z którym musimy mierzyć się zimą, jest nieprzyjazny nie tylko dla nas. ale również dla naszych samochodów. Wszystkie materiały konstrukcyjne mają określoną odporność na działanie niskich temperatur, po której przekroczeniu może dojść do ich uszkodzenia bądź utraty części właściwości. W tej grupie znajdują się również wszystkie elementy gumowe, między innymi takie, jak uszczelki samochodowe, które mają tendencję do przymarzania, co ma negatywny wpływ na komfort użytkowania auta. Dzięki takim środkom do pielęgnacji uszczelek samochodowych, jak spray do uszczelek lub silikon do uszczelek samochodowych  z oferty naszego sklepu możecie pozbyć się takich zimowych dramatów.

Preparat do uszczelek samochodowych pielęgnuje i konserwuje gumowe elementy Twojego auta, a przy tym nie zostawia tłustej, oleistej warstwy. Silikon samochodowy do uszczelek jest bezbarwny, bezwonny i nie przepuszcza wody.  Dlaczego preparat do uszczelek samochodowych w formie silikonu tak dobrze sprawdza się zimą? Ponieważ ma właściwość zamarzania w bardzo niskiej temperaturze, to właśnie dzięki temu gumowe elementy nie przymarzają.

Stosując preparat do uszczelek samochodowych i innych części gumowych, chronimy je też przed wysuszaniem i pękaniem, dlatego warto używać go także latem. Elementy gumowe narażone są na ryzyko wynikające z oddziaływania promieni UV - starzenie i skrócenie żywotności. Środki do uszczelek w formie silikonu oraz sprayu do uszczelek to produkty, które mają właściwości hydrofobowe, co oznacza, że osiadająca woda zostaje wyparta, a wszystkie obszary są dodatkowo chronione przed wilgocią.

Preparat do uszczelek samochodowych w formie sprayu

Spray do uszczelek stosowany jest częściej na większych powierzchniach, ponieważ taka aplikacja jest jeszcze szybsza. Rozpylenie sprayu pozwala na równomierne pokrycie całego konserwowanego elementu, jednak radzimy uważać przy bardzo małych powierzchniach, metoda ta może być mniej dokładna w tym przypadku, ponieważ działa mniej punktowo. Jednak bez obaw! Zawsze istnieje wyjście z sytuacji i taki spray do uszczelek można rozpylać na ściereczkę i równomiernie rozsmarować po gumowej powierzchni. Jest to świetna metoda zwłaszcza przy miejscach trudnodostępnych. Preparat do uszczelek samochodowych w formie sprayu do uszczelek ma zazwyczaj dołączoną rurkę, która w połączeniu z dużym ciśnieniem daje bardzo zadowalające efekty. Spray do uszczelek jest równie skuteczny co tradycyjny silikon do uszczelek samochodowych, dlatego niezależnie od formy warto stosować te produkty do pielęgnacji uszczelek i cieszyć się lepszą żywotnością auta oraz uniknąć wielu usterek.

Jaki środek do uszczelek samochodowych wybrać? - Produkty od CarStyle

W naszej gamie produktów posiadamy preparaty do uszczelek samochodowych wielu znanych detailingowych marek, dostosowane do twoich potrzeb, jest to m.in. Shiny Garage i Sonax . Znajdziesz u nas zarówno silikon samochodowy do uszczelek w mniejszych, jak i większych opakowaniach, w korzystnych przedziałach cenowych. Wypróbuj jeden z preparatów i ciesz się szczelnymi uszczelkami w samochodzie przez cały nadchodzący sezon.

Preparat do uszczelek samochodowych w formie sztyftu Seal Separator od polskiego producenta Shiny Garage wyróżnia się swoją formułą bogatą w składniki antystatyczne i odżywiające. Skutecznie pielęgnuje uszczelki i zapobiega ich przymarzaniu. Środek do uszczelek Seal Separator nada uszczelkom w Twoim aucie świeży wygląd i przywróci pierwotną czerń. Z powodzeniem możesz przechowywać go w nieogrzewanym garażu i zawsze mieć go pod ręką, ponieważ ten preparat do uszczelek zachowuje swoje właściwości nawet przy -50 stopach Celsjusza. Aplikuje się go na suche i czyste elementy gumowe, dlatego pamiętaj, aby oczyścić powierzchnię przed nałożeniem.

Silikon do uszczelek niemieckiej marki Sonax występuje w mniejszej pojemności niż poprzedni preparat do pielęgnacji uszczelek samochodowych, tj. 100 ml. Idealnie sprawdzi się dla osób lubiących praktyczność i takich, które cenią sobie małe opakowania. Opakowanie zawiera gąbkowy aplikator, dzięki czemu możesz nakładać produkt bezpośrednio z opakowania i nie musisz martwić się o potrzebne, dodatkowe akcesoria. Sprawia to, że aplikacja tego preparatu do uszczelek jest bardzo szybka  bezproblemowa.  Środek do uszczelek Sonax doskonale czyści i pielęgnuje wszystkie części gumowe w samochodzie i zachowuje ich elastyczność. Przedłuża żywotność gumy i ożywia kolory. Ma wszechstronne zastosowanie, ponieważ bez problemu czyści opony i gumowe dywaniki, przywracając im świeży wygląd. Zimą zapobiega przymarzaniu uszczelek w oknach i drzwiach.