Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Szampony

Szampony - Lista produktów

Szampony

Szampon samochodowy z neutralnym pH

Jeśli zastanawiasz się, jaki szampon detailingowy będzie najlepszy do skutecznej pielęgnacji auta, warto skupić się na produktach, które nie tylko usuną zanieczyszczenia z powierzchni samochodu, ale przede wszystkim będą bezpieczne dla lakieru. Kwasowe, bądź zasadowe pH, może negatywnie wpływać na jego powierzchnię, dlatego wybierz szampon samochodowy, który będzie miał odczyn neutralny.

Szampon samochodowy niepowodujący smug

W całej gamie produktów dostępnych na rynku, często zapominamy o najważniejszych cechach, jakie powinien posiadać szampon samochodowy. Oprócz skutecznego czyszczenia, nie powinien zostawiać smug na powierzchni lakieru – wręcz przeciwnie, powinien zabezpieczać lakier przed zaciekami, uszkodzeniami i matowieniem. Dobry szampon zawiera także właściwości antystatyczne, a także przyjemny zapach, który umili czas spędzony przy pielęgnacji auta.

Szampon samochodowy z woskiem

Na rynku są dostępne także szampony samochodowe z woskiem, które oprócz mycia powierzchni, zabezpieczają ją przed zarysowaniami i matowieniem. Taki zabieg daje jednak zdecydowanie słabszy efekt niż oddzielne użycie szamponu i wosku. Niemniej jednak wspiera lakier samochodu zaraz po dokładnym umyciu.