Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Szampon Samochodowy

Szampony - Lista produktów

Szampon samochodowy

Każdy z nas lubi podróżować w czystym i schludnym samochodzie, który nie tylko jest całkowicie sprawny technicznie, ale również zadbany wizualnie. Jednak prawidłowe dbanie o pojazd z zewnątrz, nie jest tak łatwe jak wielu kierowcom się wydaje. Wizyta na automatycznych myjniach, niestety nie zapewnia dobrej ochrony dla lakieru i innych elementów karoserii samochodowej. Jak zatem zadbać o czystość samochodu? Wiele profesjonalistów, zajmujących się detalingiem i motoryzacją odpowie, że poprzez nałożenie na lakier trwałych powłok ceramicznych, kwarcowych lub woskowych. Jednak, to nie do końca prawda. Podstawą pielęgnacji lakieru samochodowego jest jego prawidłowe mycie, które składa się z kilku etapów. Czyszczenie karoserii samochodowej zaczynamy od użycia aktywnej piany do mycia wstępnego, a następnie przechodzimy do kluczowego etapu mycia właściwego przy pomocy najlepszego szamponu samochodowego.

Najlepszy szampon samochodowy

Szampon samochodowy to niezbędna baza, etap, którego nie można pominąć podczas mycia samochodu. To właśnie dzięki najlepszym szamponom samochodowym, nasz lakier jest przygotowany na przyjęcie profesjonalnych powłok czy wosków. To on oczyszcza lakier z zanieczyszczeń i pozwala, aby kolejne kosmetyki mogły odpowiednio się utrwalić. Umiejętne wyczyszczenie pojazdu z użyciem szamponu samochodowego, zdecydowanie wydłuża trwałość innych zastosowanych później kosmetyków ochronnych. Najlepsze szampony samochodowe dostępne na rynku, są całkowicie bezpieczne dla czyszczonych powierzchni znajdujących się na zewnątrz auta. Nie tylko dla lakieru samochodowego, ale również gum, plastików, szyb czy PCV. Dobry szampon samochodowy skutecznie wyczyści nasz pojazd zarówno ze świeżego, jak i zaschniętego brudu, osadów i innych uciążliwych zanieczyszczeń. Bardziej profesjonalne szampony samochodowe, dodatkowo utworzą na czyszczonej powierzchni warstwy hydrofobowe, które skutecznie będą odbijać wodę, kropelkując ją. Nowoczesne i coraz bardziej zaawansowane formuły szamponów samochodowych powodują, że produkt ten ma rewelacyjne właściwości.

Jaki wybrać szampon samochodowy?

Na polskim rynku mamy wysyp różnych produktów od popularnych producentów. Wiele z nich niczym się od siebie nie różni, dlatego warto zapoznać się z opiniami kierowców i zdecydować się na najlepszy szampon samochodowy od polskiego producenta. Środek do pielęgnacji lakieru ma jednak kilka podstawowych wersji, które różnią się swoimi zastosowaniami.

Szampon samochodowy z woskiem

Szampon samochodowy z woskiem w swojej ofercie ma popularny polski producent Shiny Garage i jest to Pink Gloss Shampoo&Wax. Produkt ten doskonale się pieni, łatwo wypłukuje i odświeża pojazd nadając mu wyjątkowego truskawkowego zapachu. Przy okazji jednak szampon samochodowy z woskiem Shiny Garage pozostawia na samochodzie woskowe wykończenie, czyli nadaje pojazdowi głębokiego koloru i połysku.

Szampony samochodowe bezpieczne dla powłok i wosków

Kolejną sporą grupą produktów są szampony samochodowe do wosków i powłok, które dzięki unikalnemu oraz specjalnie stworzonemu składowi, są całkowicie bezpieczne dla powłok już znajdujących się na pojeździe. Takimi zaawanasowanymi produktami mogą pochwalić się polscy producenci RRC i ADBL. RRC Shampoo bezpieczny dla powłok to klasyczny szampon samochodowy do wosku, który ma nautralne pH, przyjemny winogronowy zapach i idealnie sprawdza się do mycia właściwego pojazdów z wszelkiego rodzaju powłokami na lakierze. Z kolei szampon samochodowy bezpieczny dla wosków od ADBL Shampoo Pro to profesjonalna propozycja, która nie tylko umyje lakier samochodowy i nie uszkodzi powłok, ale dodatkowo o nie zadba. Doskonałe właściwości szamponu samochodowego ADBL, najlepiej przygotowują samochód do korekty i odtłuszczenia. Dodatkowo preparat ten idealnie odtyka powłoki i pozostawia lakier wolny od wszelkich substancji, które mogą utrudniać wiązanie wosków oraz sealantów.

Rodzaje szamponów samochodowych

Wcześniej wymienione szampony samochodowe z woskiem i bezpieczne dla powłok, to nie wszystko co przygotowali producenci kosmetyków samochodowych. Na rynku znajdziemy produkty o ciekawych zapachach jak np. ADBL Shampoo o zapachu Coli czy Shiny Garage Sleek Premium Shampoo o zapachy kiwi. Można również znaleźć tzw. kwaśne szampony samochodowe jak np. RRC Active Shampoo o kwaśnym pH, które wzmacnia jego właściwości pieniące i radzi sobie nawet z kilkumiesięcznymi osadami kamienia. Dla kierowców, którzy szanują swój czas Shiny Garage przygotowało Double Sour Shampoo&Foam, czyli aktywną pianę z szamponem w jednym. Dzięki temu produktowi dwa etapy mycia – wstępne i właściwe, wykonujemy podczas jednej czynności. Zdecydowanie jest to produkt, który zaoszczędzi sporo naszego czasu! House of wax wypuścił również na rynek szampon samochodowy Rubin, który jest bardzo silnie skoncentrowanym preparatem myjącym o neutralnym pH. Ten szampon samochodowy jest niezwykle wydajny, bo przy najmniejszym rozcieńczeniu go z wodą wystarczy na stworzenie nawet 25 litrów preparatu czyszczącego!