Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Czyszczenie opon

Czyszczenie opon - Lista produktów

Samodzielne czyszczenie opon

Opony samochodowe są jednym z najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia auta. To one każdego dnia pokonują setki kilometrów, w bezpośrednim kontakcie z podłożem. Czy jest to mokra, czy sucha nawierzchnia, dają sobie radę nawet w trudnych warunkach pogodowych. Asfalt, piasek, błoto, kamienie – to zagrażające oponom czynniki, które warto systematycznie usuwać. Częste czyszczenie opon, szczególnie po dłuższych trasach, będzie skutkowało poprawą ich kondycji, a w rezultacie zapobiegnie nadmiernemu ich ścieraniu. Nie warto więc zapominać o oponach podczas mycia samochodu.

Produkty do czyszczenia opon

Istnieją dedykowane produkty, które walczą z uporczywym brudem na oponach. Czyszczenie opon z odpowiednimi środkami będzie łatwe i przyjemne, ponieważ świetnie poradzą sobie one z wszelkimi śladami asfaltu, gumy czy błota. Co więcej, produkt dedykowany mycia opon posłuży także do czyszczenia uszczelek i wszelkich gum w samochodzie, a nawet wyczyści Twoje dywaniki samochodowe.

Czyszczenie opon i pielęgnacja

Systematyczne czyszczenie matowych i wyblakłych opon sprawi, że odzyskają na nowo swój dawny blask. Preparat ponownie wydobędzie z nich głębię koloru, oczyści, odtłuści je i przygotuje do etapu pielęgnacji, czyli nałożenia tzw. dressingu. Tak zregenerowane opony przejadą jeszcze wiele długich kilometrów.

Środki do czyszczenia opon są bardzo potrzebne i przekonuje się o tym coraz większa liczba posiadaczy samochodów. Produkty te mają głównie za zadanie kompleksowo oczyścić opony oraz je zakonserwować. Dzięki takim zabiegom nie tylko przedłużamy ich żywotność, ale również poprawiamy własne bezpieczeństwo i minimalizujemy dodatkowe koszty, jakie wiązałyby się z częstszą wymianą lub naprawą opon. Opony wpływają na przyczepność auta do jezdni i codziennie mierzą się z warunkami atmosferycznymi, dlatego warto o nie zadbać, aby ich właściwości zostały zachowane na dłużej. W tym celu warto także sięgnąć po dressingi do opon i elementów gumowych. Produkty tego typu pozwolą jeszcze efektywniej wypielęgnować opony oraz nadadzą im lepszego, świeżego wyglądu, jakim jest nabłyszczenie i pogłębienie czerni.

Preparaty do czyszczenia opon

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkty, sprawdzonych marek. Z nimi zabieg czyszczenia opon będzie łatwy i przyjemny. Z nimi uzyskasz pożądany efekt dobrze umytego i wypielęgnowanego samochodu, na którym zależy każdemu posiadaczowi auta. Czyszczenie opon warto zacząć od usunięcia wszelkich większych zanieczyszczeń, jakimi są gałązki, kamyki, czy piasek. Następnie po dokładnym myciu zewnętrznej warstwy opony za pomocą myjki ciśnieniowej, przechodzimy do mycia właściwego. Na tym etapie warto wykorzystać:

Tire & Rubber Cleaner od RR Customs z serii Car Wash. Markę RRC cenimy przede wszystkim za ich wysokiej klasy kosmetyki do pielęgnacji aut. Ich wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i auto detailingu to gwarancja najwyższej jakości. I taki właśnie jest produkt Tire&Rubber Cleaner. Jego ogromną zaleta jest natychmiastowe działanie, skutecznie wnika w brud osadzony na gumowych elementach i separuje go z powierzchni. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia można łatwo usunąć samą wodą. Środek do czyszczenia opon dodatkowo odtłuszcza powierzchnie, przygotowując ją do dalszej pielęgnacji. Warto zaznaczyć, że jest on całkowicie bezpieczny, ze względu na brak silnych środków czyszczących w składzie. Aby uzyskać najlepsze efekty, oczyść wstępnie oponę np. aktywną pianą RRC Active foam.

Tire and Rubber Cleaner polskiej marki ADBL. CarStyle współpracuje z najlepszymi, dlatego nie mogło zabraknąć marki, której produkty znajdują się w czołówce kosmetyków samochodowych. ADBL zdobyło już uznanie miłośników motoryzacji, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Z ich pasji do motoryzacji powstał m.in. Tire and Rubber Cleaner. Został specjalnie zaprojektowany do dokładnego oczyszczenia opon i elementów gumowych. Preparat do czyszczenia opon zaiwra składniki ułatwiające wypłukiwanie i wysychanie opon. Działa bardzo szybko i dogłębnie penetruje zanieczyszczenia. Oddziela zabrudzenia i pozostałości po nałożonych wcześniej dressingach. Pozostawia czyszczoną powierzchnię odtłuszczoną, idealnie czystą i gotową do dalszej aplikacji produktów. Znajdziesz go także w większej pojemności 5 litrów.

Pure Black Tire Cleaner marki Shiny Garage to produkt dedykowany nie tylko do opon, ale także do takich elementów gumowych jak dywaniki samochodowe. Pozostawia opony idealnie czyste i odtłuszczone, dzięki specjalnie przygotowanej kompozycji środków powierzchniowo-czynnych. Penetruje zanieczyszczenia i odspaja je od powierzchni. Jednak Pure Tire Cleaner to nie tylko preparat do czyszczenia opon. Jego skład został wzbogacony o składniki odpowiadające za regenerację gumy, dzięki czemu uzyskał właściwość dressingu. Produkt sprawi, że opony w Twoim samochodzie odzyskają swój pierwotny, czarny kolor. Dodatkowym plusem jest to, że Pure Tire Cleaner jest koncentratem. Możesz sam zdecydować, jak silny roztwór potrzebujesz. Preparat ten to idealne połączenie wydajności  z ekonomią. Z butelki o pojemności 1L możesz przygotować nawet 5L produktu.

Każdy z preparatów ma dołączony trigger, który ułatwi i usprawni Ci aplikację na czyszczoną powierzchnię. Pamiętaj, że produkty te mają wszechstronne zastosowanie. Możesz używać je do piór wycieraczek, gumowych dywaników samochodowych oraz uszczelek. Zapoznaj się z całą ofertą środków do czyszczenia opon w CarStyle i wybierz idealny dla siebie produkt.

Czyszczenie opon - akcesoria

Do efektywnej i przyjemnej pracy potrzebujesz wysokiej jakości akcesoriów. Dzięki nim zapobiegniesz uszkodzeniom i rysowaniu czyszczonej powierzchni, które mogłyby powstać podczas nieprawidłowo przeprowadzonej pielęgnacji pojazdu i jego elementów. Na co zwracać uwagę? W przypadku szczotek i pędzelków, które służą do czyszczenia opon, najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest włosie. Jeśli będzie słabej jakości, będzie także podatne na chemię ze środków czyszczących do opon i szybko straci swoje właściwości. Przez to nie będzie tak skuteczne, jak wcześniej i nie uzyskamy tak dobrych efektów, dlatego w CarStyle znajdziesz tylko produkty warte zainteresowania.

Detailing Brush Classic od WORK STUFF. Jest to pędzelek detailingowy o średnicy 40 mm. Idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia opon, ale nie tylko. Wykorzystasz go także do felg, jak i innych elementów zewnętrznych i wewnętrznych samochodu. Pędzelek ma plastikową skuwkę, odpowiednio dobrane i bardzo gęste i delikatne włosie. Pełny, podwójnie lakierowy trzonek zapewni Ci nie tylko wygodę użytkowania, ale także przyjemność ze względów wizualnych. Znajdziesz go także w zestawie trzech pędzelków detailingowych. Zawartość pędzelków o średnicy 16 i 30 mm sprawi, że będziesz mógł kompleksowo zadbać o swój samochód i dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze. Produkty marki WORK STUFF mają przede wszystkim wysoką jakość i charakteryzują się swoją funkcjonalnością. Prawdziwa pasja tej marki do motoryzacji i auto detailingu sprawia, że ich produkty są idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Pędzelek do felg marki RR Customs serii Car wash o średnicy 30 mm. Ten pędzelek detailingowy został wykonany z gęstego, a zarazem delikatnego włosia sztucznego z domieszką włosia naturalnego w taki sposób, aby był odporny na chemię z preparatów do czyszczenia opon. Posiada gumowy trzonek i plastikową skuwkę, zapewniającą wygodę użytkowania. Idealnie wyczyści opony w Twoim samochodzie oraz inne elementy wewnętrzne i zewnętrzne.