Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Czyszczenie opon

Czyszczenie opon - Lista produktów

Czyszczenie opon

Samodzielne czyszczenie opon

Opony samochodowe są jednym z najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia auta. To one każdego dnia pokonują setki kilometrów, w bezpośrednim kontakcie z podłożem. Czy jest to mokra, czy sucha nawierzchnia, dają sobie radę nawet w trudnych warunkach pogodowych. Asfalt, piasek, błoto, kamienie – to zagrażające oponom czynniki, które warto systematycznie usuwać. Częste czyszczenie opon, szczególnie po dłuższych trasach, będzie skutkowało poprawą ich kondycji, a w rezultacie zapobiegnie nadmiernemu ich ścieraniu. Nie warto więc zapominać o oponach podczas mycia samochodu.

Produkty do czyszczenia opon

Istnieją dedykowane produkty, które walczą z uporczywym brudem na oponach. Czyszczenie opon z odpowiednimi środkami będzie łatwe i przyjemne, ponieważ świetnie poradzą sobie one z wszelkimi śladami asfaltu, gumy czy błota. Co więcej, produkt dedykowany mycia opon posłuży także do czyszczenia uszczelek i wszelkich gum w samochodzie, a nawet wyczyści Twoje dywaniki samochodowe.

Czyszczenie opon i pielęgnacja

Systematyczne czyszczenie matowych i wyblakłych opon sprawi, że odzyskają na nowo swój dawny blask. Preparat ponownie wydobędzie z nich głębię koloru, oczyści, odtłuści je i przygotuje do etapu pielęgnacji, czyli nałożenia tzw. dressingu. Tak zregenerowane opony przejadą jeszcze wiele długich kilometrów.