Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Silikon do uszczelek

Silikon do uszczelek - Lista produktów

Silikon do uszczelek samochodowych

Twoje uszczelki wykazują wysoką nieszczelność powodując zamarzanie i parowanie szyb? A może odgłosy z drogi zakłócają Ci spokojną jazdę? Silikon do uszczelek poradzi sobie z tym znakomicie. Możesz użyć go do poprawy kondycji uszczelek przy drzwiach, szybach i bagażniku. Silikon do uszczelek dodatkowo konserwuje tworzywo, z którego zostały wykonane.

Silikon do uszczelek samochodowych - zastosowanie

Silikon do uszczelek sprawia, że ich żywotność znacznie się wydłuża, zapobiega przymarzaniu do drzwi samochodowych zimą i skutecznie konserwuje. Silikon do uszczelek warto stosować cały rok, nie tylko zimą, ponieważ zapobiega przyklejaniu się szyb do uszczelek samochodowych okiennych. Daje natychmiastowe efekty, skutecznie zmiękcza i uelastycznia uszczelki samochodowe. Silikon samochodowy do uszczelek poprawia stan wizualny - przywraca blask i głębię koloru. Silikon samochodowy to prosty i wygodny w użytkowaniu produkt. Dbanie o uszczelki samochodowe jest bardzo ważne, ponieważ chronią Twój samochód przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Silikon samochodowy do uszczelek zimą

Ostry mróz, z którym musimy mierzyć się zimą jest nieprzyjazny nie tylko dla nas ale również dla naszych samochodów. Wszystkie materiały konstrukcyjne mają określoną odporność na działanie niskich temperatur, po której przekroczeniu może dojść do ich uszkodzenia bądź utraty części właściwości. W tej grupie znajdują się również wszystkie elementy gumowe, między innymi takie, jak uszczelki samochodowe, które mają tendencję do przymarzania, co ma negatywny wpływ na komfort użytkowania auta. Dzięki takim środkom do konserwacji uszczelek jak spray do uszczelek lub silikon do uszczelek samochodowych  z oferty naszego sklepu możecie pozbyć się takich zimowych dramatów.

Silikon do uszczelek samochodowych pielęgnuje i konserwuje gumowe elementy Twojego auta, a przy tym nie zostawia tłustej, oleistej warstwy. Silikon samochodowy do uszczelek jest bezbarwny, bezwonny i nie przepuszcza wody.  Dlaczego silikon do uszczelek samochodowych tak dobrze sprawdza się Zimą? Ponieważ ma właściwość zamarzania w bardzo niskiej temperaturze, to właśnie dzięki temu gumowe elementy nie przymarzają.

Silikon do uszczelek latem

Stosując silikon samochodowy do uszczelek i innych części gumowych, chronimy je też przed wysuszaniem i pękaniem, dlatego warto używać go także latem. Elementy gumowe narażone są na ryzyko wynikające z oddziaływania promieni UV - starzenie i skrócenie żywotności. Silikon do uszczelek oraz spray do uszczelek to produkty, które mają właściwości hydrofobowe, co oznacza, że osiadająca woda zostaje wyparta, a wszystkie obszary są dodatkowo chronione przed wilgocią.

Spray do uszczelek samochodowych

Spray do uszczelek stosowany jest częściej na większych powierzchniach, ponieważ taka aplikacja jest jeszcze szybsza. Rozpylenie sprayu pozwala na równomierne pokrycie całego konserwowanego elementu, jednak radzimy uważać przy bardzo małych powierzchniach, metoda ta może być mniej dokładna w tym przypadku, ponieważ działa mniej punktowo. Jednak bez obaw! Zawsze istnieje wyjście z sytuacji i taki spray do uszczelek można rozpylać na ściereczkę i równomiernie rozsmarować po gumowej powierzchni. Jest to świetna metoda zwłaszcza przy miejscach trudnodostępnych. Spray do uszczelek ma zazwyczaj dołączoną rurkę, która w połączeniu z dużym ciśnieniem daje bardzo zadowalające efekty. Spray do uszczelek jest równie skuteczny co tradycyjny silikon do uszczelek samochodowych, dlatego niezależnie od formy warto stosować te produkty i cieszyć się lepszą żywotnością auta i uniknąć wielu usterek.

Jaki silikon do uszczelek samochodowych wybrać? - Produkty od CarStyle

W naszej gamie produktów posiadamy silikony wielu znanych detailingowych marek, dostosowane do twoich potrzeb, jest to m.in. Shiny Garage i Sonax . Znajdziesz u nas zarówno silikon samochodowy do uszczelek w mniejszych, jak i większych opakowaniach, w korzystnych przedziałach cenowych. Wypróbuj jeden z preparatów i ciesz się szczelnymi uszczelkami w samochodzie przez cały nadchodzący sezon.