Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk carnauba

Wosk carnauba - Lista produktów

Wosk samochodowy Carnauba

Każdy lakier samochodowy z biegiem lat traci swoją głębię koloru i blaknie. Jest on bowiem wystawiony na ciągłe działanie różnych warunków atmosferycznych. Szkodliwe promieniowanie UV, śnieg, deszcz, ujemne temperatury, błoto, osady z jezdni, a nawet drobne kamienie, skutecznie utrudniają mu perfekcyjne wyglądanie w każdej sytuacji. Co zrobić jeśli chcemy odpowiednio zadbać o swój lakier samochodowy? Najłatwiej byłoby oddać pojazd w ręce specjalisty, który przy pomocy profesjonalnych kosmetyków nałoży na lakier samochodowy odpowiednie i trwałe powłoki. Jednak nie każdy kierowca może pozwolić sobie na taki, dość spory, wydatek. Pozostaje zatem samodzielne zadbanie o ochronę lakieru samochodowego.

Wosk Carnauba

Tutaj na ratunek przychodzi wosk samochodowy Carnauba. Co to takiego? Wosk Carnauba to tak naprawdę naturalny wosk roślinny, który jest pozyskiwany z metrowych liści palm rosnących w Brazylii. Co ciekawe wosk Carnauba jest stosowany nie tylko w detailingu i motoryzacji, ale również jako bardzo skuteczny składnik … kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała! Na tym jednak szeroki wachlarz Carnauba wosku się nie końcu. Ten naturalny olej jest również szeroko wykorzystywany przy produkcji słodyczy, leków i do zabezpieczania świeżych owoców nadając im pięknego połysku.

Ciekawostką jest fakt, że wosk Carnauba jest najtwardszy z wszystkich wosków roślinnych jakie dotąd poznaliśmy. Dodatkowo cechuje się niesamowicie wysoką temperaturą topnienia – do rozpuszczenia Carnauba wosku dochodzi dopiero w temperaturze około 80-86 stopni Celsjusza. Ogromną zaletą tego składnika są jego właściwości polerujące i nadające połysk, które znajdują swoje zastosowanie w pielęgnacji karoserii samochodowej. Zatem jeśli lubicie kiedy Wasz lakier samochodowy pięknie się błyszczy i odbija światła ulicznych latarni – wosk Carnauba jest dla Was!

Wosk samochodowy Carnauba

Generalnie wosk to jedna z najbardziej popularnych i tańszych metod skutecznego zabezpieczenia lakieru samochodowego. Jest to ostatni etap procesu mycia samochodu, kiedy wszystkie elementy są już odpowiednio oczyszczone i chcemy je zabezpieczyć oraz utrwalić działanie zastosowanych wcześniej preparatów.

Wosk samochodowy Carnauba to jeden z najpopularniejszych wosków, wybieranych przez kierowców, ponieważ cechuje się on niesamowitą trwałością. Odpowiednio nałożony może zostać na naszym lakierze samochodowym nawet do dwunastu miesięcy! Wosk Carnauba jest odporny na warunki atmosferyczne – rewelacyjnie radzi sobie ze słońcem, deszczem i śniegiem oraz wszelkimi osadami drogowymi jak kurz, błoto czy sól. Kolejną zaletą wosku samochodowego Carnauba jest fakt, że jest on bardzo łatwy w docieraniu, dzięki czemu otrzymujemy gładką i lśniącą taflę, bez większego wysiłku. Jednak jako jego największą zaletę należy wskazać to, że nadaje powierzchniom niesamowitego, olśniewającego wykończenia. Ten błyszczący efekt, woski samochodowe zawdzięczają właśnie woskowi Carnauba.

Jak używać wosk samochodowy Carnauba?

Jak w przypadku każdego innego wosku samochodowego, wosk Carnauba należy nakładać na odpowiednio przygotowaną wcześniej powierzchnię. Zatem zanim przejdziemy do docierania go, musimy dokładnie wyczyścić nasz samochód. Standardowo pielęgnację samochodu zaczynamy od mycia wstępnego, do którego najlepiej użyć aktywnej piany. Później – zgodnie z zasadą na dwa wiadra – należy pojazd wyczyścić przy pomocy profesjonalnego szamponu samochodowego. Jeśli na samochodzie znajdują się metaliczne osady lub bardzo uciążliwe zanieczyszczenia, usuwamy je przy pomocy specjalnych kosmetyków do ciężkich zabrudzeń. Teraz wystarczy już tylko użyć cleanera do odtłuszczania lakieru samochodowego i można zabierać się do nakładania wosku Carnauba na pojazd!

Wosk Carnauba cena

Na polskim rynku znajdziemy wielu producentów kosmetyków samochodowych, którzy w swojej ofercie posiadają woski samochodowe Carnauba. Są to między innymi Tenzi, Collinite 476s czy House of wax. Każdy z nich proponuje zupełnie inne produkty, które różnią się przede wszystkim zawartością wosku Carnauba w swoim składzie. Tak na przykład House Of Wax Sapphire posiada, aż 40% naturalnego wosku Carnauba, ale już Diamond House Of Wax ma go sporo mniej i jest tez odpowiednio tańszy. Marka Collinite 467s proponuje jedną wersję wosku z Carnaubą, mianowicie Super Dounlecoat Wax, który dostępny jest po prostu w dwóch różnych pojemnościach – w większej i mniejszej cenie. Z kolei polski producent Tenzi stworzył po prostu wosk samochodowy Carnauba Wax z dodatkiem wosku Carnauba, ale w zestawie do niego dołączył akcesoria, które pomogą w jego aplikacji.