Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Odmrażacz do zamków

 

Odmrażacz do zamków - Lista produktów

Co to jest odmrażacz do zamków?

W okresie zimowym duża część kierowców ma problem z uruchomieniem samochodu. Niskie temperatury nie sprzyjają pojazdom. Najczęściej jest to problem związany z brakiem prądu, ponieważ ujemna temperatura ogranicza sprawność akumulatora. Co więcej, jeśli poruszamy się po mieście, akumulator może nie naładować się w pełni i tragedia o poranku gotowa.

Jednak co zrobić, jeśli nawet nie możemy dostać się do naszego samochodu? Niskie temperatury mają wpływ nie tylko na działanie akumulatora, ale również na zamki samochodowe, a nawet domowe. Rozwiązaniem problemu zamarzających zamków są odmrażacze do zamków samochodowych. Pomogą Ci one dostać się do auta pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Odmrażacz do zamków możesz z powodzeniem wykorzystywać w temperaturach sięgających nawet do -60 stopni Celsjusza.

Odmrażacze do zamków samochodowych poza swoim podstawowym zastosowaniem, mają dodatkowe właściwości zabezpieczające. Dzięki nim zadbasz o cały mechanizm i przedłużysz jego żywotność. Produkty tego typu smarują i konserwują układ oraz chronią przed ponownym zamarzaniem, dzięki ich specjalnym właściwościom. Odmrażacze do zamków często wykazują właściwości antykorozyjne, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu się zamków. Kolejnym ważnym aspektem jest ochrona metalowych elementów przed wpływem wilgoci.

Odmrażacz do zamków samochodowych – jak używać?

Najbardziej podatne na warunki atmosferyczne są starsze auta, często parkowane na podwórku pod gołym niebem. Auta starszego rocznika nie posiadają zamaskowanych zamków w drzwiach, ponieważ nie są wyposażone w system otwierania za pomocą pilota lub karty. Łącząc te dwie rzeczy ze sobą, mamy gwarancję zamarznięcia zamków w samochodzie.

Istnieją inne sposoby na dostanie się do auta bez użycia odmrażacza do zamków. Możesz rozgrzać kluczyk w dłoniach lub zapalniczką i wsunąć go delikatnie w oblodzoną wkładkę. To rozwiązanie może i wydaje się proste i darmowe, ale nie polecamy stosować tego za każdym razem, kiedy napotkasz problem z otworzeniem drzwi. Ogrzewanie kluczyka w dłoniach jest czasochłonne i niezbyt przyjemne, w końcu nikt nie lubi długo stać przed autem podczas panującego mrozu. Pomysł z zapalniczką jest z kolei niebezpieczny, ponieważ możemy uszkodzić kluczyk. Każdy patent polegający na rozmrożeniu zamka ciepłem będzie miał ten sam finał – woda zamarznie ponownie, a Ty będziesz męczył się za każdym razem, chcąc wsiąść do samochodu.

Chemiczny odmrażacz do zamków to odpowiedź na wszystkie te problemy, dodatkowo działa szybko i skutecznie. Praktyczne opakowanie niewielkich rozmiarów sprawi, że zabieranie go ze sobą nie będzie uciążliwe. Jeśli chodzi o samą aplikację – jest bardzo prosta. Jedyne co musisz zrobić, to zaaplikowanie preparatu bezpośrednio do zamka, następnie musisz odczekać chwilę i gotowe.

Odpowiedzialny za topnienie lodu jest alkohol etylowy w składzie odmrażacza do zamków. Poza nim środek zawiera inne substancje: glikole uniemożliwiające zamarzanie, substancje antykorozyjne oraz gaz nośny (w przypadku substancji w opakowaniach podciśnieniowych). Może to być propan, mieszanka propan-butanu lub izobutan w proporcji ok. 30 proc. składu. Z racji obecności łatwopalnych gazów stosowanie odmrażaczy w pobliżu źródeł ognia jest niebezpieczne, szczególnie jeśli ktoś praktykuje jednoczesne ogrzewanie kluczyka zapalniczką.

Odmrażacz do zamków – zastosowanie

Nie pozwól, aby zima zaskoczyła Cię jak co roku. Warto zacząć przygotowania jeszcze przed pierwszymi mrozami. Odmrażacz do zamków jest jednym z podstawowych kosmetyków, w jakie musisz zaopatrzyć się przed zimą i jest najważniejszy, jeśli Twój samochód nie należy do nowszych roczników. Nie czekaj do momentu, w którym będziesz się bardzo śpieszył, a za oknem pojawi się mróz i wejście do auta będzie niemożliwe.

Odmrażacze do zamków służą nie tylko do zamków w samochodzie. Możesz wykorzystać je również do bardziej domowych problemów. Takim preparatem odmrozisz również zamki w furtkach lub drzwiach.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, preparaty tego typu mają specjalne właściwości zabezpieczające i konserwujące. Skutecznie chronią zamki przed ponownym zamarzaniem, ale spełniają też rolę smaru. Dobry odmrażacz do zamków zabezpieczy metalowe części układu zamka przed złym wpływem wilgoci, a co za tym idzie, przed korozją. Dzieje się tak za sprawą składnika w tych produktach, którym jest inhibitor korozji. Jest to specjalny środek chemiczny ograniczający szybkość, z jaką rozwija się korozja. Dzięki niemu powstaje warstwa o charakterze ochronnym, dzięki której proces niszczenia jest w znacznym stopniu ograniczany. Należy jednak pamiętać, że inhibitor korozji nie służy do pozbycia się skutków korozji, które powstały przed jego zastosowaniem tj. rdzy. W tym celu używamy innych środków. 

Odmrażacz do zamków popularnych producentów

Dlaczego warto interesować się popularnymi producentami? Ponieważ wtedy mamy pewność, że dana marka jest przetestowana przez dużą grupę ludzi. W CarStyle dbamy o to, aby dostępne u nas produkty były jak najwyższej jakości, warte zaufanie.

W naszym sklepie znajdziesz odmrażacze do zamków firmy Sonax. Jest to ceniona niemiecka marka, tworząca kosmetyki do samochodu, odpowiednie dla amatorów detailingu i profesjonalistów. Preparat do odmrażania zamków Sonax w formie płynu jest praktycznym sposobem na poradzenie sobie z problemem. Działa skutecznie i błyskawicznie, abyś jak najszybciej mógł wyruszyć w drogę. Dodatkowo smaruje, chroni i zabezpiecza mechanizm przed korozją i ponownym zamarznięciem.

Rodzaje odmrażaczy samochodowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje odmrażaczy do zamków samochodowych, a to dlatego, abyś mógł dobrać odpowiedni dla siebie, według swoich preferencji. Obecnie wyróżniamy odmrażacze do zamków w płynie i sprayu.

Jeśli chodzi o odmrażacze do zamków w płynie, ich użycie polega na wstrzyknięciu płynu zawartego w opakowaniu bezpośrednio do zamka. Zazwyczaj ułatwiają to specjalne końcówki, które są częścią opakowania odmrażaczy, a może to być np. wąska dysza aplikatora.

W przypadku odmrażacza samochodowego w sprayu wystarczy umieścić końcówkę zaworu rozpylającego w zamku i energicznie nacisnąć. W większość wypadków już za pierwszym podejściem lód powinien puścić. Przy bardzo mocnym zmrożeniu, należy powtórzyć cały proces. Powstaje jednak obawa, że środek trzeba będzie przez całą zimę nosić przy sobie. Jest ona całkowicie nieuzasadniona, ponieważ odmrażacze do zamków działają ochronnie i profilaktycznie, ograniczając częstotliwość zamarzania zamka. Kolejnym plusem produktu jest opakowanie, dlatego, że jest ono małe i poręczne.  Nie tylko ułatwia ono aplikację, ale również zajmuje mało miejsca w plecaku, torbie czy w szafce w domu lub garażu.