Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Tapicerka materiałowa

Tapicerka materiałowa - Lista produktów

Czyszczenie tapicerki

Pielęgnując swój samochód i przeprowadzając wieloetapowe czyszczenie całego auta, warto zwrócić również uwagę na wnętrze kabiny pasażerskiej. Czyste i zadbane wnętrze samochodu zapewnia niesamowity komfort jazdy, a przy okazji neutralizuje niepożądane zapachy. Systematyczne jego czyszczenie, pozwala uniknąć uporczywych zabrudzeń i konieczności odwiedzania profesjonalnych serwisów detailingowych, które za usługi czyszczenia pobierają dość spore opłaty. Przygotowując się do czyszczenia wnętrza samochodu, zaraz po przygotowaniu dressingu do plastików, warto zainteresować się praniem tapicerki samochodowej. Nawet jeśli bardzo dbamy o tekstury wewnątrz auta, nie jesteśmy w stanie uniknąć plam i innych zabrudzeń na ich powierzchni. Dodatkowo, jeśli będziemy próbować usunąć je przy pomocy innych, niż specjalnie przygotowanych do tego preparatów, możemy jedynie pogorszyć sytuację, a w efekcie zamiast małej plamki, mieć sporej wielkości kleks. Nie trzeba chyba nikogo długo przekonywać, że takie zabrudzenie będzie dużo trudniejsze do wyczyszczenia. Dlatego już od początku należy prawidłowo czyścić tapicerkę w samochodzie. Sposobów na pranie tapicerki jest wiele, skupmy się jednak na czyszczeniu tapicerki materiałowej.

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Zanim przejdziemy do prania tapicerki samochodowej, należy w pierwszej kolejności porządnie ją odkurzyć. Można skorzystać z domowego odkurzacza lub podjechać na najbliższą myjnię. Ten etap czyszczenia tapicerki materiałowej jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na usunięcie nie tylko większych śmieci, ale także nagromadzonego na jej powierzchni kurzu. Przy pomocy odkurzacza, oczyszczamy całą powierzchnię, nie pomijając żadnego elementu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kurz w kontakcie z preparatami do czyszczenia tapicerki samochodowej, może zamienić się w błotnistą maź. Odkurzanie foteli samochodowych ułatwi nam ich odkręcenie i całkowite wyciągnięcie z samochodu. W ten sposób nie tylko łatwiej nam będzie je oczyścić, ale również pranie tapicerki na nich będzie dużo łatwiejsze, ponieważ będziemy mieli łatwiejszy dostęp do każdego miejsca.

Po takim przygotowaniu wnętrza, można przejść do prania tapicerki samochodowej przy użyciu odpowiedniego preparatu. Należy jednak wybrać środek, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Pranie tapicerki samochodowej

Na rynku znajdziemy wiele różnych produktów, stworzonych specjalnie do prania tapicerki samochodowej. Niektóre z nich są stworzone typowo do prania tapicerki materiałowej, inne do czyszczenia podsufitki i elementów materiałowych, a jeszcze inne są preparatami pieniącymi, piorącymi tapicerkę.

Klasyczny preparat do prania tapicerki materiałowej to ADBL Pre-Spray Pro. Ten preparat błyskawicznie usuwa najcięższe zabrudzenia na tekstylnych powierzchniach, więc z powodzeniem można go też użyć na materiałowych dywanikach i wykładzinach. Przy okazji ADBL Pre-Spray Pro można również użyć jako odplamiacza do tapicerki materiałowej. RR CUSTOMS w swojej ofercie ma dwie propozycje: o nietypowym zapachu lodu RRC Interior Cleaner Iceberg oraz o słodkim zapachu jagodowym RRC Interior Cleaner Wildberry. Oba środki do prania tapicerki materiałowej skutecznie usuwają zabrudzenia i neutralizują nieprzyjemne zapachy w kabinie pasażerskiej. Shiny Garage Carpet Cleaner to preparat do prania tapicerki samochodowej silnie skondensowany, który należy odpowiednio rozcieńczyć. W zależności od tego jaką przyjmiemy proporcję Shiny Garage Carpet Clenaer posłuży nam jako odplamiacz, preparat do prania ręcznego lub prania ekstrakcyjnego. Środek do prania tapicerki jest całkowicie bezpieczny i nie pozostawia na czyszczonych powierzchniach plam.

Preparaty do prania tapicerki samochodowej, które są przeznaczone również do podsufitek to nieco mniejszy dział, który nie jest już tak popularny na polskim rynku. Niewiele bowiem kierowców decyduje się na pranie podsufitki w samochodzie.  Nie mniej, można tutaj wyróżnić rewelacyjny ADBL Bonnet, który jest bardzo łatwy w użyciu, bezpieczny dla czyszczonych elementów i nie wymaga rozcieńczania oraz Shiny Garage Extra Dry fabric Cleaner Shampoo, o neutralnym pH i świeżym, przyjemnym zapachu. Dodatkowo, preparaty te odżywiają kolory materiałowych powierzchni i zamykają pory tapicerki samochodowej, co utrudnia ponowne dostanie się do niej brudu.

Dostępne są również środki do prania tapicerki samochodowej w formie aktywnej piany – pieniące się. Pionierem jest tutaj firma RR CUSTOMS, która oferuje dwie wersje takiego preparatu – silnie i słabo pieniącą. Silnie pieniący koncentrat RRC Upholstery Cleaner Foaming jest polecany do prania dywaników, foteli czy wykładzin podłogowych. Koncentrat do prania tapicerki samochodowej trzeba odpowiednio rozcieńczyć i aplikować przy pomocy szczotki lub gąbki. Słabo pieniący RRC Upholstery Cleaner Low-Foaming stosuje się na podsufitki, boczki i inne twarde elementy wewnątrz pojazdu. Jego intensywna formuła skutecznie usuwa również bardzo trudne zanieczyszczenia z tapicerki i innych materiałowych powierzchni w kabinie pasażerskiej.