Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Aktywna piana

Aktywna piana - Lista produktów

Najlepsza aktywna piana

Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę od popularnych firm produkujących środki czystości do samochodów, które proponują najlepszą aktywną pianę. Środek z pianą aktywną, służy przede wszystkim jako preparat do mycia wstępnego, który ma na celu usunięcie warstwy luźnego brudu i przygotowania samochodu do mycia właściwego. Aktywną pianę można stosować jako produkt do systematycznej pielęgnacji samochodu, tak aby na bieżąco – podczas codziennej eksploatacji – usuwać z niego nowe, świeże zabrudzenia, kurz czy osad drogowy.

Aktywna piana do myjki ciśnieniowej

Piana aktywna będzie przydatna w połączeniu z myjką ciśnieniową lub pianownicą. Aktywna piana do myjki ciśnieniowej, pozwoli na wstępne odseparowanie zalegającego na samochodzie brudu i łatwe zmycie go przy pomocy samej wody. Dodatkowo aktywna piana zastosowana z pianownicą, pomoże w usunięciu większych zabrudzeń na karoserii samochodu jak np. świeże błoto. Preparat z pianą do mycia samochodu jest całkowicie bezpieczny dla lakieru, właśnie dlatego cieszy się tak ogromną popularnością wśród polskich kierowców! Aktywna piana skutecznie, szybko i łatwo usuwa osady z lakieru samochodowego, przy okazji pozostawiając lśniącą powierzchnię, bez obaw o jej naruszenie.

Jaka piana aktywna do samochodu?

Aktywną pianę znajdziemy właściwie w każdej ofercie producenta zajmującego się sprzedażą kosmetyków do czyszczenia samochodów. Jednak najlepsza aktywna piana to ta, która cieszy się uznaniem wśród kierowców – to ich dobre opinie i polecenia są najlepszą recenzją. W sklepie CarStyle.pl znajdziecie najlepsze aktywne piany polskich producentów: ADBL, RRC i Shiny Garage. Piany aktywne różnią się w zależności od rodzaju pH i przede wszystkim ze względu na ich kolor. Shiny Garage w swojej ofercie ma dostępne kilka kolorów aktywnej piany m.in. różową, żółtą i niebieską. Czym różnią się kolory piany aktywnej? Przede wszystkim zapachem. Żółta aktywna piana Shiny Garage ma słodki, bananowy zapach, różowa aktywna piana Shiny Garage to zapach rabarbarowy, a niebieska aktywna piana Shiny Garage – perfumowany, męski zapach.

Jaka aktywna piana ma najlepsze działanie?

Tak naprawdę działanie profesjonalnej aktywnej piany różni się w zależności od firmy. Polski producent ADBL wypuścił na rynek pianę aktywną YETI Berry, cechuje się ona przede wszystkim neutralnym pH  i jagodowym zapachem. Jednak jej kolejną cechą charakterystyczną jest konsystencja, która do złudzenia przypomina bitą śmietanę. Dzięki temu aktywna piana ADBL perfekcyjnie trzyma się na lakierze samochodowym. Marka RRC na rynku ma swoją serię RRC Car Wash w skład której wchodzą dwa główne produkty z aktywną pianą: RRC Traffic Film Remover oraz RRC Active Foam. Active Foam to tradycyjna aktywna piana o neutralnym pH i przyjemnym wiśniowym zapachy. Z Kolei RRC Traffic Film Remover to piana aktywna, która jest niezwykle wydajna i skutecznie usuwa osady drogowe z lakieru samochodowego. Preparaty RRC są całkowicie bezpieczne dla wszelkich powłok ceramicznych czy wosków, które znajdują się na pojeździe. Ostatnią marką, którą warto wziąć pod uwagę, zapoznając się z rynkiem aktywnej piany to Shiny Garage. Polski producent ma w swojej ofercie wiele środków, które działają w oparciu o technologię piany aktywnej. Klasyczna Pre-Wash Citrus Oil TFR zawiera w swoim składzie naturalne olejki cytrusowe, dzięki czemu przyjemny zapach pozostaje na długo na karoserii samochodowej. Shiny Garage Fruit Snow Foam to aktywna piana o neutaralnym pH, która doskonale sprawdzi się podczas jesienno-zimowej pielęgnacji samochodu, a przy okazji odświeży go swoim owocowym zapachem. Polska marka posiada również środki pianotwórcze o różnych kolorach: Yellow Foam to żółta aktywna piana o bananowym zapachu, która jest bezpieczna dla powłok, Pink Foam to różowa aktywna piana o rabarbarowym zapachu, idealna do aplikacji na jasne samochody i ostatnia Blue Foam, czyli niebieska aktywna piana o wyjątkowym perfumowanym, męskim zapachu.

Piana aktywna ranking najlepszych środków

Wybierając najlepszą aktywną pianę do swojego samochodu, warto wziąć pod uwagę jej właściwości. Zwróć uwagę czy produkt danego producenta działa kompleksowo, czyli czy jednocześnie oczyści i zapewni warstwę ochronną dla lakieru samochodowego. Aktywne piany mogą być delikatne – do codziennej pielęgnacji, które usuną kurz i lekki osad - oraz bardziej skoncentrowane, które powinny poradzić sobie z zabrudzeniami emisyjnymi, oleistymi i pochodzenia organicznego. Zajdziemy również aktywne piany gotowe do użycia – wystarczy je podłączyć do pianownicy czy myjki ciśnieniowej i możemy je od razu używać – oraz piany aktywne do rozcieńczania, które musimy wcześniej odpowiednio rozcieńczyć. Przygotowanie właściwego roztworu preparatu z aktywną pianą może być problematyczne, więc warto zastanowić się czy będzie to produkt dla nas. Najlepsze aktywne piany na rynku są tak silnie czyszczące, że dają radę oczyścić nie tylko samochody osobowe, ale również maszyny, przyczepy czy łodzie!