Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Aktywna piana

Aktywna piana - Lista produktów

Aktywna piana

Co to jest aktywna piana?

Aktywna piana to kosmetyk przeznaczony do profesjonalnego auto detailingu, który ma za zadanie rozluźnić i odspoić zanieczyszczenia, od powierzchni samochodu. Dzięki temu zasadnicze mycie auta jest łatwiejsze oraz przede wszystkim bardziej bezpieczne dla czyszczonej powierzchni.

Jaka powinna być aktywna piana?

Przede wszystkim piana aktywna powinna być: gęsta i jak najdłużej utrzymywać się na powierzchni samochodu. Tylko wtedy może zadziałać jak należy. Warto zwrócić uwagę na te cechy podczas wyboru produktu. Najlepsza piana będzie miała także neutralne pH (w przedziale między 10 a 11), które będzie przyjazne dla lakieru samochodowego. Atutem także będą właściwości hydrofobowe, które nie spowodują zacieków po myciu i deszczu.

Kolorowa aktywna

Obecnie dostępne na rynku auto detailingowym piany aktywne są w kolorze białym. Podczas jej nakładania świetnie widać wówczas, które miejsca na powierzchni samochodu nie są jeszcze pokryte. U nas znajdziesz piany aktywne również w kolorach niebieskim i różowym. To kolory, które sprzyjają nakładaniu piany aktywnej na jasne auta.