Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Usuwanie zanieczyszczeń metalicznych

Usuwanie zanieczyszczeń metalicznych - Lista produktów

Usuwanie zanieczyszczeń metalicznych

Zanieczyszczenia metaliczne – skąd się biorą?

Na Twoich felgach pojawił się metaliczny osad? To całkowicie normalne, ponieważ jest to pył z klocków hamulcowych. Pod wpływem ich ścierania drobinki pyłu osiadają na felgach i powodują trudny do usunięcia osad.

Dlaczego metaliczne?

Duża część klocka hamulcowego składa się z metalu. Niekiedy warstwa cierna klocka także wykonana jest z materiału metalowego, np. wełny stalowej. Z tego względu pył, który wydobywa się z klocków hamulcowych ma pochodzenie i zabarwienie metaliczne. Potoczna nazwa tych zanieczyszczeń wzięła się zatem głównie od pochodzenia drobinek. W związku z tym, że są to opiłki metalu, nie są one łatwe do usunięcia, poprzez tradycyjne mycie. Jak sobie z nimi poradzić?

Czym usunąć zanieczyszczenia metaliczne?

Zanieczyszczenia metaliczne najlepiej usunąć za pomocą deironizera, czyli preparatu dedykowanego właśnie takim zabrudzeniom. Deironizer usunie zanieczyszczenia metaliczne oraz lotną rdzę nie tylko z felg, ale także z innych aluminiowych i stalowych powierzchni, a nawet z lakieru. Jest więc bezpieczny dla delikatnych elementów pojazdu, a jednocześnie niezwykle skuteczny.