Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Tapicerka skórzana

Tapicerka skórzana - Lista produktów

Czyszczenie skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka w samochodzie to nadal towar wart każdej ceny na polskim rynku. Kojarzy się z elegancją, stylem, designem i luksusem. Jednak nawet najlepszej jakości skóry w samochodzie trzeba odpowiednio czyścić i konserwować, aby jak najdłużej utrzymały swój idealny wygląd. Dodatkowo, jeśli już zaniedbamy skóry w aucie to będą one wymagały od nas poświęcenia im jeszcze większej ilości czasu. Przez kontakt ze słońcem, skórzana tapicerka się odbarwia i pojawiają się na niej plamy. Jednak z odpowiednimi i profesjonalnymi preparatami, czyszczenie skórzanej tapicerki w samochodzie może być naprawdę łatwe.

Czyszczenie skóry

Na rynku mamy wiele różnych preparatów do czyszczenia skóry samochodowej. Niektóre z nich pozwalają przywrócić skórzanej tapicerce oryginalny kolor, inne zabezpieczają ją przed uszkodzeniem i blaknięciem. Możemy również wybierać różne formy odżywki, cleanery, do rozcieńczania lub gotowe do użycia. Kupując odpowiedni preparat do konserwacji skóry w samochodzie, warto jednak pamiętać, aby od razu zaopatrzyć się w odpowiednie szczotki oraz akcesoria do jego aplikacji.

Najwygodniejszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup gotowego zestawu stworzonego przez producenta profesjonalnych kosmetyków samochodowych. W takim zestawie znajdziemy zwykle zarówno szczotkę i inne akcesoria do aplikacji preparatu do czyszczenia skóry samochodowej, jak i sam środek. Często producenci umieszczają również informację jak wykonać taki zabieg na opakowaniu.

Czyszczenie skóry w aucie

Zestawy do konserwacji skóry w samochodzie stworzyły firmy RRC, Tenzi, Shiny Garage i ADBL. Zestawy jednak nieco się od siebie różnią, więc warto zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, zanim zdecydujemy się na zakup preparatu do czyszczenia skór w aucie.

RRC Leather Cleaner Strong BOX to zestaw, który zawiera mocne, ale skuteczne preparaty do czyszczenia skóry samochodowej. W zestawie znajdziemy środek do czyszczenia skórzanej tapicerki, odżywkę do konserwacji skóry oraz szmatki z mikrofiby i miękką szczotkę, stworzoną specjalnie do pielęgnacji skóry.

ADBL LEATHER KIT to zestaw, który nie tylko czyści, ale także konserwuje skórę w samochodzie. W jego skład wchodzą: środek do czyszczenia skóry, odżywka do konserwacji skóry samochodowej, odświeżacz powietrza o zapachu skóry, szmatka z mikrofibry, delikatna szczotka do skór i butelka z dyszą spieniającą. ADBL Leather Kit pozwala na profesjonalne przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych i odżywiających na skórzanej tapicerce.

Tenzi Detailer to podstawowy, dość mały zestaw, który jednak sprawdzi się równie dobrze. W opakowaniu znajdziemy środek do czyszczenia skóry w aucie oraz szmatkę z mikrofibry i gąbkę. To bardzo podstawowy komplet, który pozwoli na przywrócenie naturalnego wyglądu skóry w aucie.

Shiny Garage Leather Kit Soft to z kolei bardzo delikatna propozycja. Zestaw skutecznie czyści skórę, ale jest dla niej całkowicie bezpieczny. Dodatkowym atutem tej propozycji jest fakt, że powstała ona w całości z naturalnych składników i w 94% jest biodegradowalna. Naturalne oleje zmiękczają i konserwują skórę w samochodzie, a wosk pszczeli zapewnia satynowe wykończenie.

Ostatnim zestawem do czyszczenia skór w aucie jest RRC Leather Cleaner Soft BOX, również niezwykle delikatny, ale bardzo skuteczny. Zestaw ten jest skomponowany z myślą o czyszczeniu skóry w sposób nieinwazyjny i delikatny, a jednocześnie bardzo efektywny. Idealnie nada się do usuwania drobnych zanieczyszczeń na skórzanej tapicerce.

Czyszczenie skóry samochodowej

Nie trzeba jednak od razu inwestować w cały zestaw do czyszczenia skóry samochodowej. Można kupić tylko jeden preparat lub odżywkę do konserwacji skóry w aucie. Tutaj warto zwrócić uwagę na ofertę takich producentów jak Shiny Garage, ADBL Oraz RR CUSTOMS.

ADBL ma w swojej ofercie między innymi ADBL Leather Conditioner, czyli odżywkę do konserwacji skóry w samochodzie oraz ADBL Leather Cleaner do czyszczenia skóry w aucie. Oferta Shiny Garage jest nieco bardziej rozbudowana. Firma proponuje Shiny Garage Leather Cleaner Professional przeznaczony wyłącznie do profesjonalnego użytku, klasyczy Shiny Garage Leather Clener z neutralnym pH oraz krem Shiny Garage Leather Mousse, który przy okazji uelastycznia powierzchnię skóry.

RR CUSTOMS z kolei ma klasyczy cleaner RRC Leather Cleaner do czyszczenia skór w aucie, zwyczajną odżywkę RRC Leather Conditioner, która skutecznie konserwuje skóry w samochodzie. Producent jednak wypuściła na rynek również delikatną wersję cleanera do czyszczenia skór RRC Leather Cleaner SOFT o neutralnym pH oraz najmocniejszy RRC Leather Cleaner EXTREME o zasadowym pH, dedykowany dla profesjonalnych studiów detailingowych.

Czyszczeni skóry w aucie

Czy zatem warto inwestować w preparaty do czyszczenia skory w aucie? Naszym zdaniem tak. Odpowiednio zadbana skórzana tapicerka, nie tylko będzie się lepiej prezentowała, ale będzie również bardziej elastyczna i odporna na zniszczenia. Codzienny brud będzie łatwiej z niej usunąć i na pewno wydłużymy jej żywotność.