Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Tapicerka skórzana

Tapicerka skórzana - Lista produktów

Tapicerka skórzana

Tapicerka skórzana – pielęgnacja

Wnętrze auta, które wyścieła tapicerka skórzana jest niewątpliwie wymagające i podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nic dziwnego, że powstało mnóstwo preparatów, mających na celu jej zabezpieczenie. Warto dbać o tapicerkę skórzaną z dużą starannością, szczególnie ze względu na podniesienie wartości rynkowej samochodu, przy ewentualnej sprzedaży. Pielęgnacja skórzanej tapicerki zawsze powinna odbywać się przy zastosowaniu odpowiednich, profesjonalnych preparatów.

Tapicerka skórzana – kosmetyki

Wśród najbardziej popularnych preparatów do tapicerki skórzanej, można wymienić dwa rodzaje produktów – do czyszczenia oraz pielęgnacji. Kosmetyki do czyszczenia, tzw. cleanery poradzą sobie z bezpiecznym usunięciem zabrudzeń różnego pochodzenia, zarówno na powierzchni jasnej, jak i ciemnej. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tapicerki skórzanej, np. balsamy lub pasty, świetnie zakonserwują powierzchnię, odżywią i natłuszczą skórę, a także nadadzą jej odpowiedniej sprężystości. Wszystko to sprawi, że tapicerka skórzana nie będzie pękać, a wierzchnia warstwa będzie odporna na zabrudzenia oraz promieniowanie UV.

Preparaty koloryzujące

Jeśli Twoja tapicerka skórzana uległa zmatowieniu lub wyblaknięciu, polecamy preparaty z barwnikami, które na nowo odbudują kolorystyczną warstwę i wydobędą dawny blask ze skóry. Są one dostępne w postaci kremów lub balsamów o szybkim zastosowaniu. Dzięki tym kosmetykom naprawisz niewielkie przetarcia i zabezpieczysz je przed dalszym niszczeniem.