Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Alcantara

Alcantara - Lista produktów

Alcantara – podstawowe informacje

Czym jest alcantara? Jest to materiał sztuczny, produkowany z cienkich włókien syntetycznych - poliuretanowych i poliestrowych. Swoim wyglądem przypomina naturalną skórę, dlatego właśnie często jest też nazywana imitacją nubuku, czyli skóry szorstkiej szlifowanej od strony lica,

Ze względu na podobieństwo tego materiału do skór nazywanych szorstkimi, może wydawać się, że metody czyszczenia takich skór będą odpowiednie także dla alcantary. Należy pamiętać, że w tym przypadku to błędne myślenie. Jest to materiał syntetyczny i wymaga on stosowania środków i procedur odpowiednich dla takich materiałów.

Alcantara staje się coraz bardziej popularna i nic dziwnego, ponieważ jest bardzo miła w dotyku i wygodna w użytkowaniu. Ze względu na jej walory użytkowe i indywidualne właściwości, znajduje swoje zastosowanie w samochodach. Czyszczenie alcantary może wydawać się skomplikowaną czynnością, ale przy użyciu dedykowanych metod i środków do czyszczenia alcantary, wcale nie jest to takie trudne.

Czyszczenie alcantary

Każdy posiadacz samochodu chciałby zachować świeży wygląd i dobrą kondycję tapicerki w swoim aucie. W przypadku tapicerki wykonanej z alcantary ważne jest to, aby regularnie ją pielęgnować. Niezaimpregnowana tkanina jest bardzo podatna na wszelkie plamy i zabrudzenia, będą one szybko wnikały w jej wewnętrzną strukturę. Pamiętaj, że wymaga ona częstego odkurzania, a w przypadku zaplamienia – należy je niezwłocznie usunąć.

Kolejnym elementem, który warto wprowadzić w rutynę pielęgnacji na co dzień, jest przetarcie co jakiś czas alcantarę białą, czystą szmatką. Powinna być zwilżona i ciepłą, ale nie gorącą wodą. Zwróć uwagę na to, aby nie przemoczyć tapicerki oraz by nie trzeć zbyt mocno jej powierzchni. Dlaczego jest to tak istotne? Materiał ten ma tendencję do mechacenia się, przez swoją włoskowatą strukturę. Jeśli natomiast alcantara ulegnie zmechaceniu, należy usunąć je, przy pomocy pada szlifującego. Pozostałości po szlifowaniu usuwamy klasyczną maszynką do golenia, możesz użyć jej także do mniejszych zmechaceń. Każdy zabieg wykonuj ostrożnie, aby nie uszkodzić materiału. Podczas czyszczenia alcantary w samochodzie, regularnie przepłukuj szmatkę, aby uniknąć wtarcia brudu w materiał i unikaj kolorowych szmatek, które mogłyby ją zafarbować.

W przypadku czyszczenia alcantary z lekkich zabrudzeń możemy z powodzeniem użyć dedykowanych środków do czyszczenia alcantary. Przed zastosowaniem produktów tego typu, należy odkurzyć tapicerkę i przeczesać ją delikatną szczotką – ta czynność wykonujemy również po całym zabiegu. Sam proces czyszczenia alcantary wykonujemy kolistymi ruchami z umiarkowanym naciskiem. Środki do czyszczenia alcantary w samochodzie sprawdzą się również w przypadku plam i trudnych zabrudzeń, takich jak czekolada, lody itp.

Środki do czyszczenia alcantary od CarStyle

Alcantara jest trwałym materiałem. Aby służyła nam przez długie lata, warto dbać o nią używając dedykowanych środków do czyszczenia alcantary. Dzięki temu czyszczanie jej nie powinno sprawić dużego kłopotu. Wystarczy odpowiednie przygotowanie powierzchni i dobry preparat do czyszczenia alcantary. W naszej ofercie znajdziesz najlepszej jakości środki do czyszczenia alcantary oraz akcesoria, które sprawią, że będzie to prawdziwą przyjemnością.

CleanTech INSIDE CLEANER to gotowy, uniwersalny środek do czyszczenia alcantary w samochodzie z triggerem. Dzięki temu, że można go stosować go również do tapicerki materiałowej, wyczyścisz nim fotele wykonane w całości z alcantary, ale również będzie bardzo przydatny i praktyczny w przypadku, kiedy tylko część fotela jest z niej wykonana. Produkt został wykonany przez polskiego producenta CleanTech, nie odbarwia tkaniny i nie pozostawia smug. Znajdziesz go u nas w pojemności 1L i 5L. Może zostać wykorzystany do czyszczenia winyli i elementów plastikowych.

RRC Alcantara Cleaner specjalistycznym preparatem dedykowanym do czyszczenia alcantary. Wykorzystywany jest w profesjonalnych studiach detailingowych i myjniach samochodowych. Skutecznie oczyszcza materiał z brudu, usuwa nieprzyjemne zapachy i odświeża powierzchnię, zapewniając jej dłuższą żywotność. Polski producent RR Customs to gwarancja najwyższej jakości produktu.

Dobór odpowiednich akcesoriów również jest ważny, ponieważ to nimi wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne i mają bezpośredni kontakt z materiałem. Wypróbuj:

Białą mikrofibrę od RR Customs w rozmiarze 30x30 cm, o włosiu krótszym z jednej strony, a delikatnie dłuższym z drugiej. Jest delikatna, idealnie nada się do alcantary oraz skór.

ADBL LEA mikrofibra o wymiarach 40x40 cm, polskiego, cenionego producenta ADBL. Funkcjonalny rozmiar oraz cienki materiał  sprawia, że jest bardzo poręczna i precyzyjnie sprawdza się w pracy na szwach czy zagięciach. Dzięki dużej chłonności z łatwością zbiera brud oraz pozostałości produktu. Nie pozostawia smug ani fragmentów włókien. Jest łatwa w czyszczeniu.

Nie zapominając o szczotkach, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

WORK STUFF Handy Leather Brush to profesjonalna szczotka do czyszczenia tapicerki skórzanej oraz alcantary. Została stworzona tak, aby była wygodna w pracy. Odpowiada za to ergonomiczny kształt uzyskany dzięki specjalnym wgłębieniom w oprawie. Włosie zostało tak dobrane, aby było skuteczne, a zarazem delikatne dla skóry. Charakteryzuje ją lakierowana oprawa z naturalnego bukowego drewna oraz wysoka trwałość.

ADBL THER szczotka polskiego producenta ADBL z włosiem mieszanym. Ergonomiczny kształt sprawia, że jest bardzo wygodna w pracy.

Shiny Garage Leather Brush Przygotowana we współpracy z profesjonalnymi studiami detailingu. Odpowiednio dobrane włosie gwarantuje bezpieczeństwo pracy na delikatnym materiale, jakim jest alcantara, szczotka nie rysuje powierzchni i nie farbuje. Gwarantuje najwyższy komfort pracy i rezultaty.

Impregnacja alcantary w samochodzie

Impregnacja to bardzo przydatny zabieg, który pomoże Ci utrzymać alcantarę w idealnym stanie na długi czas. Skutecznie zabezpieczy materiał przed wchłanianiem wody i zabrudzeń oraz znacząco wydłuży jej żywotność i komfort użytkowania. Do tego zabiegu będziesz potrzebował odpowiednich preparatów.

W ofercie CarStyle znajdziesz zestaw do czyszczenia i impregnacji alcantary od Colourlock. Jest to renomowana, znana marka produktów premium do czyszczenia, pielęgnacji i renowacji tkanin i skór. Jakość ich produktów została potwierdzona przez m.in. takie firmy jak Mercedes Benz, Volkswagen, BMW i Audi.

W zestawie znajdziesz środek czyszczący do alcantary, impregnat oraz potrzebne akcesoria – białą mikrofibrę, gąbkę i delikatną szczotkę. Preparat czyszczący dokładnie oczyści i poprawi wygląd materiału.  Środek z butelki należy nałożyć na alcantarę i czyścić powierzchnię materiału od szwu do szwu przy pomocy gąbki. Pozostałości środka wytrzyj zwilżoną szmatką. Po wyczyszczeniu (kiedy Alcantara jest jeszcze wilgotna) przeczesz ją czystą szczoteczką Colourlock w jednym kierunku i pozostaw do wyschnięcia. Kiedy alcantara będzie już czysta i osuszona, należy zaaplikować impregnat cienką i równomierną warstwą w odległości około 40 cm i ponownie pozostawić do wyschnięcia. Preparat należy nanieść ponownie w przypadku mocnego zużycia materiału, jak i po każdym czyszczeniu.