Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk do felg

Wosk do felg - Lista produktów

Wosk do felg

Pył z klocków hamulcowych na felgach daje Ci się we znaki każdego dnia? Felgi Twojego auta straciły blask przez ciągłe zabrudzenia? Z takim problemem boryka się wielu kierowców. Z pomocą przychodzi specjalistyczny wosk do felg, który zabezpiecza je przed opiłkami pyłu z klocków hamulcowych, zanieczyszczeniami z drogi i wszelkimi innymi czynnikami. Skutecznie chroni je przed przywieraniem wszelkiego rodzaju cząsteczek, a dodatkowo dodaje felgom blasku. Czyste felgi to znak rozpoznawczy zadbanego samochodu, dlatego warto systematycznie o nie zadbać.

Klocki hamulcowe z niższej półki cenowej pylą się o wiele bardziej i dlatego też felgi stają się tak szybko brudne. Nie oznacza to jednak, że kupując lepszej jakości klocki, problem osiadającego pyłu całkowicie zniknie, ponieważ te wszystkie zanieczyszczenia to nie tylko pył, ale również to, co znajduje się na drodze i przenosi na felgi. Oczywiście można stosować profesjonalne środki chemiczne i czyścić felgi regularnie, ale pracę z nimi ułatwi wosk do felg aluminiowych.

Zabezpieczenie felg – działanie wosku do felg aluminiowych

Jeśli marzysz o błyszczących felgach ozdabiających Twoje auto, to niewątpliwie wosk do felg jest preparatem idealnym. Dzięki woskowi do felg możesz odzyskać salonowy połysk, nie przejmując się pokonywanymi kilometrami.

Z naszymi woskami do felg aluminiowych idealnie zabezpieczysz aluminiowe obręcze swojego auta. Wosk do felg działa jak ochronna powłoka, po nałożeniu go, felgi są bardziej odporne na czynniki je niszczące, przykładem zanieczyszczenia z drogi, piach i drobne kamyczki oraz zmiany pogodowe. Niezabezpieczony niczym lakier, zdziera się, a to powoduje, że ciężej jest felgi domyć i nie jesteśmy w stanie doczyścić ich tak, jak byśmy tego chcieli.

Woski do felg od CarStyle

Nasze woski do felg aluminiowych pochodzą od zaufanych, sprawdzonych i przede wszystkim docenianych firm. Bardzo ważne jest dla nas to, aby kosmetyki samochodowe w naszym sklepie nie zawodziły i sprawiały, że Twoje auto będzie perfekcyjnie piękne, zadbane i odpowiednio zabezpieczone, abyś mógł cieszyć się nim na lata.

Wosk do felg aluminiowych AngelWax - Bilberry Wheel Sealant jest preparatem bardzo trwałym, bo jego ochrona trwa nawet do 6 miesięcy. Wosk do felg AngelWax to produkt syntetyczny, który genialnie zabezpiecza felgi, sprawiając, że brud nie będzie tak łatwo do nich przywierał. Dzięki temu produktowi, późniejsze wyczyszczenie felg będzie banalnie proste. Niebywałą zaletą tego wosku do felg aluminiowych jest prostota jego aplikacji, a piękny zapach sprawi, że będzie to samą przyjemnością. Poradzi sobie z nim nawet osoba, która dopiero zaczyna przygodę z auto detailingiem.

GOOD STUFF Wheel Wax wosk do felg to produkt skomponowany do wszystkich rodzajów felg, a nawet kołpaków. Wosk z powodzeniem chroni felgi przed wszystkimi zanieczyszczeniami. Preparat zawiera polimery odporne na wysoką temperaturę, co jest bardzo ważne, ponieważ można aplikować go w momencie, kiedy klocki hamulcowe są rozgrzane i nie musisz martwić się o to, że wosk roztopi się i zniknie po chwili. Wosk do felg od GOOD STUFF zapewnia wysoki połysk i silny efekt hydrofobowy, co sprawia, że felgi w Twoim aucie lśnią niczym nowe a ich czyszczenie to od teraz bułka z masłem.

Jak przygotować felgi do nałożenia wosku do felg?

Felgi należy przygotować tak jak każdy element auta jeśli chcemy nałożyć jakąkolwiek powłokę ochronną lub dressing. Pierwsze co musimy zrobić to dokładne oczyszczenie.

Zachowując kolejność, najpierw umyj całe auto, a następnie przejdź do bardziej szczegółowych części. Najlepszym sposobem na dokładne wyczyszczenie felg samochodowych, będzie zdjęcie koła, następnie warto zająć się nadkolami i nałożyć na nie aktywną pianą, którą również znajdziesz w naszym sklepie. Odczekaj tak długo, jak sugeruje producent preparatu, który posiadasz, wyszczotkuj całą wnękę i spłucz. Możesz też od razu umyć opony i nałożyć na nie dressing. Następnie przechodzimy do felg. Przy lekkich zabrudzeniach wystarczy oczyścić je przy pomocy Deironizera np.  RRC Deironizer. Jeśli zabrudzenia są mocne, użyj środka o bardzo niskim pH. Felgi spłucz i wytrzyj do sucha.

Na tak przygotowane felgi możemy nałożyć nasz wosk do felg. Wystarczy cienka warstwa, nałóż ją za pomocą aplikatora i rozprowadź równomiernie po feldze, następnie dotrzyj wosk ściereczką z mikrofibry i gotowe! Naszym zdaniem, poradzi sobie z tym każda osoba, nawet początkująca.

Wosk do felg aluminiowych – skuteczna ochrona zimą

Okres zimowy to najtrudniejszy czas dla posiadaczy samochodów. Zamiecie śnieżne, zwiększone ryzyko wpadnięcia w poślizg, zdecydowane ograniczenie widoczności, parowanie i oszronienie szyb, konieczność odśnieżanie auta nawet kilka razy dziennie w niesprzyjających warunkach. Mycie auta zimą także nie należy do najprostszych czynności, dlatego warto zabezpieczyć je w taki sposób, by było to bardziej efektywne i zabierało mniej czasu, dodatkowo nałożone kosmetyki samochodowe będą idealnie chronić przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Tutaj przychodzi z pomocą wosk do felg aluminiowych i innych. Felgi są najbardziej narażone zimą na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ponieważ cały czas wystawione są na działanie wody i soli, a ten duet jest sprawcą powstawania rdzy. Wosk do felg będzie świetnie sprawdzał się jako warstwa ochronna w tym ciężkim okresie oraz sprawi, że wizyta na myjni będzie krótsza. Dla ciągłego utrzymywania się właściwości ochronnych polecamy nakładać wosk do felg około raz w miesiącu.