Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Glinki i lubrykanty

Glinki i lubrykanty - Lista produktów

Glinki i lubrykanty

Glinka do samochodu – na co?

Codzienne działanie czynników zewnętrznych na samochód, nie wpływa korzystnie na kondycję lakieru. Deszcz, żywica z drzew, słońce – to wszystko negatywnie oddziałuje na jego wygląd i żywotność. Dokładne mycie radzi sobie z większością zabrudzeń, ale niestety nie ze wszystkimi. Zanieczyszczenia, których nie widać gołym okiem, pozostają na powierzchni, tworząc uszkodzenia. Na pomoc przychodzi glinka!

Glinka do samochodu – kiedy używać?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy powierzchnia auta rzeczywiście jest idealnie czysta, wystarczy przejechać po niej dłonią. Jeśli wyczujesz chropowatość, warto pomyśleć o glinkowaniu, czyli usuwaniu niewidocznych dla oka zabrudzeń. Wyglądem i konsystencją glinka do samochodu przypomina plastelinę. Idealnie usuwa wszelkie trudne zanieczyszczenia z powierzchni lakieru, doprowadzając go do stanu pierwotnego.

Lubrykanty do glinki

Do zastosowania glinki potrzebny jest także lubrykant, czyli środek zmniejszający tarcie oraz zwiększający poślizg. Na rynku dostępne są gotowe preparaty dedykowane zabiegowi glinkowania, jednak śmiało można zastosować quick detailer lub wodę z szamponem, jako alternatywę dla tego typu produktów.