Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Glinki i lubrykanty

Glinki i lubrykanty - Lista produktów

Glinkowanie lakieru

Aby prawidłowo zadbać o lakier samochodowy, tak by zawsze był błyszczący i nie miał wypłowiałego koloru, należy regularnie myć auto oraz nakładać na nie, dobrej jakości wosk. Tak zadbany pojazd nie tylko będzie się dobrze prezentował, ale także będzie odpowiednio zabezpieczony przed warunkami panującymi na drogach. Na rynku jednak pojawiły się glinki do lakieru samochodowego. Czy zatem pielęgnacja przy użyciu aktywnej piany, szamponu i powłoki już nie wystarczy? Nie do końca! Między myciem właściwym, a nałożeniem powłoki warto zastosować glinkę, która zadziała dla lakieru samochodowego jak tonik dla skóry twarzy.

Mycie samochodu pozwala nam usunąć codzienne zanieczyszczenia i kurz. Jednak mało kto może sobie pozwolić, aby codziennie po powrocie do domu porządnie umyć samochód. Dlatego brud na karoserii się nawarstwia i staje się bardziej uporczywy do usunięcia. W tym momencie na ratunek przychodzi właśnie glinka do lakieru. Zatem jeśli borykasz się z zanieczyszczeniami z żywicy, metalu, zaschniętymi owadami czy drobinkami asfaltu wbitymi w auto – koniecznie zapoznaj się z glinkowaniem lakieru!

Glinka do lakieru

Czym w zasadzie jest glinka do lakieru? To produkt, który w swojej konsystencji przypomina trochę plastelinę, a jego właściwości zmieniają się w zależności od panującej temperatury. W niskiej temperaturze glinka staje się twarda, trudno się jej używa, a przy okazji można również uszkodzić lakier samochodowy. Rozgrzana glinka do lakieru, jest bardziej elastyczna i pozwala element po elemencie przeprowadzić glinkowanie lakieru. Warto również pamiętać, aby nieużywaną glinkę przechowywać w specjalnie do tego przygotowanym opakowaniu, koniecznie w suchym i chłodnym miejscu.

Warto również zaznaczyć, że glinka nie usuwa rys i nierówności z powierzchni lakieru samochodowego, a jedynie wyciąga z nich brud. Jeśli glinkujecie lakier poprawnie i zgodnie ze wskazaniami producenta, to nie narażacie go na powstanie nowych uszkodzeń. Dlatego glinka do lakieru to doskonały produkt, który przygotowuje powierzchnię auta do nakładania powłok i wypełniaczy.

Dekontaminacja lakieru

Glinkowanie lakieru przy pomocy glinki, to inaczej proces dekontaminacji. Czym jest dekontaminacja lakieru? To usunięcie wszystkich szkodliwych substancji z powierzchni lakieru samochodowego. Wszelkiego rodzaju drobne zabrudzenia, mogą być silnie połączone z lakierem samochodowym, a usunięcie ich samym płynem i wodą – niemożliwe. Wtedy właśnie należy wykonać dekontaminację lakieru przy pomocy glinkowania.

Glinki

Jak w każdym innym przypadku glinek do glinkowania lakieru, na polskim rynku jest naprawdę sporo. Jeszcze więcej jest jednak produktów, które są niezbędne do jej nałożenia takich jak: lubrykanty, rękawice czy gąbki.

Delikatną glinkę do lakieru wyprodukował Shiny Garage i nazywa się ona Clay Bar. Jest to produkt, który wykonuje dekontaminację lakieru i doskonale przygotowuje go do nakładania powłok. Jednak, aby sprawnie ją nałożyć, należy pracować przy pomocy lubrykantów do glinek, które zapewniają odpowiedni poślizg.

Lubrykanty do glinki wypuściła firma ADBL, w ofercie której znajdziemy dwie propozycje. ADBL Clay Glide zapewnia bezpieczną i efektywną pracę z glinką do lakieru, a przy okazji nadaje odpowiedni poślizg i zabezpiecza powierzchnię przed powstawaniem rys. Z kolei ADBL Slippy minimalizuje czas pracy i ma bardzo przyjemny zapach! Lubrykat do glinki wypuścił również Shiny Garage Smooth Clay Lube o zapachu soczystego grejpfruta, który zapobiega powstawaniu hologramów.

Równie ważne co lubrykat jest nakładanie glinki odpowiednimi akcesoriami, które są stworzone właśnie do glinkowania lakieru. ADBL Clay Mitt to wygodna rękawica, przy pomocy której skutecznie przeprowadzicie proces dekontaminacji lakieru. Wykonana jest z polimeru i z łatwością usuwa nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia. Klasyczną gąbkę do glinkowania lakieru Clay Block ma w swojej ofercie Shiny Garage. Produkt ten jest bardzo wydajny i niezwykle łatwy w użyciu, a przy okazji szybko usuwa zabrudzenia.

Na rynku dostępne są również szamatki do glinkowania lakieru, którymi wykonamy proces dekontaminacji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na produkt ADBL Clay Sponge, która pozwala na skuteczne czyszczenie i polerowanie lakierowanych powierzchni samochodu. Gąbka ADBL z polimerem to profesjonalny produkt do czyszczenia pojazdów. ADBL Clay Towel to z kolei ręcznik glinowy, który dzięki zawartości polimeru zastępuje glinkowanie lakieru z użyciem tradycyjnej glinki. Ręcznik ADBL jest łatwy w użyciu, a przy okazji skraca czas oczyszczania lakieru samochodowego.

Warto pamiętać, aby wszystkie gąbki i ręczniki do glinkowania lakieru samochodowego, podczas dekontaminacji lakieru, na bieżąco płukać i czyścić w czystej wodzie. W ten sposób ograniczymy do minimum możliwość powstania nowych rys.