Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jak przygotować samochód do sprzedaży? Porady od Carstyle Cz. 1

By carstyle / Blog

Jak przygotować samochód do sprzedaży? Porady od Carstyle Cz. 1

Sprzedaż samochodu używanego w dzisiejszych czasach nie jest łatwa. Kupujący zwracają uwagę nawet na najdrobniejsze detale – i słusznie, każdy chce kupić auto jak najlepszej jakości. Dla sprzedającego nie jest już to takie proste. Musi się on bowiem mocno postarać, żeby jego samochód prezentował się jak najlepiej. Jak zatem przygotować auto do sprzedaży, żeby zainteresować potencjalnych kupujących?

Zdjęcia samochodu – jak zrobić najlepsze ujęcia?

Pierwszym etapem zainteresowania jest oczywiście ogłoszenie na portalach z ogłoszeniami. To tam, za niewielką opłatą, można wystawić swój samochód do sprzedaży, przypisując go do odpowiedniej kategorii. Podanie wszystkich możliwych szczegółów ułatwi znalezienie go po uprzednim ustawieniu filtrów. Im więcej informacji podasz, tym bardziej zainteresujesz grono odbiorców. Bardzo ważnym elementem ogłoszenia są zdjęcia. Dobrze zrobione fotografie to klucz do sukcesu. To wrażenia wizualne w 70% determinują kliknięcie w ogłoszenie i przeczytanie jego treści, a co za tym idzie zaciekawienie tym właśnie modelem i w skutku kontakt ze sprzedającym. 

  • 1. Warto w ogłoszeniu umieścić sporo zdjęć, np. w formie kolaży – portale ogłoszeniowe często narzucają ilość plików, a na kolażu można umieścić ich o wiele więcej. 
  • 2. Zdjęcia powinny przedstawiać zarówno samochód w pełnej krasie, jak i poszczególne detale. 
  • 3. Zdjęcia powinny być zrobione w dobrej rozdzielczości, aby nawet najmniejsze elementy były dostrzegalne.
  • 4. Należy zrobić zdjęcia zarówno wewnątrz auta, jak i na zewnątrz. 
  • 5. Dla potwierdzenia podanych informacji, można zrobić zdjęcie przebiegu auta. 
  • 6. Jeśli samochód posiada jakieś widoczne mankamenty, warto również umieścić je na fotografiach. To będzie świadczyć o uczciwości sprzedającego, a grono zainteresowanych wcale nie musi się zawęzić.

Jednak, aby zdjęcia w ogłoszeniu prezentowały się znakomicie, warto zadbać przed tym kompleksowo o samochód. 

Mycie auta

Umyty, czysty i dobrze wysuszony samochód rewelacyjnie lśni szczególnie na zdjęciach. Warto wtedy robić je na zewnątrz, przy ładnej, tudzież nie tak bardzo słonecznej pogodzie. Jeśli nie zdecydujesz się na umycie samochodu na myjni, która może powodować zacieki i nieefektowne plamy na szybach, zrób to samodzielnie przy użyciu odpowiednich środków. Zacznij od mycia wstępnego, które usunie największe zanieczyszczenia. Możesz do tego użyć niezawodnego RR Customs Active Foam, który znajdziesz w naszym sklepie. Mycie właściwe dopełni efekt i nada blasku przy pomocy RR Customs Active Shampoo. Po tym warto wytrzeć wszystkie szyby i lusterka, aby nie zostały na nich żadne zacieki. Nie zapomnij o dokładnym wyczyszczeniu opon i felg podczas mycia. Przydadzą się do tego dedykowane produkty RR Customs do właśnie tych elementów auta. Wszystko znajdziesz w naszej ofercie. Zadbane felgi są wizytówką każdego samochodu, a blask bijący z ich czystości zachęci do obejrzenia auta. Możesz także nabłyszczyć powierzchnię samochodu, co doda dodatkowego efektu glow ! 

Wnętrze – znak rozpoznawczy dobrej jakości samochodu

Wielu potencjalnych kupców zwraca ogromną uwagę na stan wnętrza samochodu. Zarówno tapicerka, jak i części z tworzywa sztucznego, powinny być w bardzo dobrym stanie, jeśli chcemy szybko sprzedać auto. Do pielęgnacji wnętrza możesz użyć dedykowanych produktów marki RR Customs, które dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego czy potrzebujesz produktów do skór, alkantary, czy do zupełnie innej tkaniny – u nas znajdziesz wszystko. Warto dokładnie odkurzyć samochód, ponieważ jego częste użytkowanie prowadzi do gromadzenia się zanieczyszczeń w szczelinach. Później możesz zająć się kurzem, który osiadł na przednich elementach samochodu. Pamiętaj o używaniu do czyszczenia tkanin delikatnych, np. mikrofibry, żeby nie porysować wnętrza.

Dywaniki samochodowe

Bardzo ważnym elementem wyposażenia auta są dywaniki samochodowe, o których wielu kierowców zapomina. Zniszczone, pozaginane dywaniki zepsują cały efekt nawet bardzo zadbanego samochodu, jeśli w porę nie wymienisz ich na nowe. Oprócz regularnych przeglądów i napraw, to właśnie dywaniki determinują, w jaki sposób kierowca dbał o samochód. Dlatego jeśli Twoje dywaniki nie wyglądają zbyt dobrze i mogą skutkować niepowodzeniem, lepiej wymienić je na nowe. Świetne dywaniki w przystępnej cenie, a dodatkowo dokładnie dopasowane do modelu Twojego samochodu, znajdziesz w naszym sklepie. Koszt nie będzie duży, a efekt może sprawić, że sprzedaż samochód bardzo szybko. 

Detale na wagę złota

Nie zapomnij o detalach, które także mają bezpośredni wpływ na sprzedaż – uporządkuj i odkurz bagażnik, przetrzyj dokładnie elementy gumowe, uszczelki, progi. Tak przygotowany samochód nie tylko będzie świadczył o jakości pojazdu, ale także o poważnym traktowaniu klienta przez sprzedającego. Życzymy powodzenia przy sprzedaży!  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.