Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Pranie dywaników samochodowych – jak zadbać o gumowe dywaniki?

By carstyle / Blog

Pranie dywaników samochodowych – jak zadbać o gumowe dywaniki?

Są takie elementy w samochodzie, które zimową porą brudzą się nieustannie. Jednym z nich są dywaniki samochodowe. To ta część, która zbiera praktycznie każdy brud. Ich czyszczenie może być uciążliwe, szczególnie w przypadku materiałowych dywaników. Co zrobić, aby pranie dywaników samochodowych nie było codziennym utrapieniem?

Dywaniki materiałowe vs. dywaniki gumowe

Na początek zastanów się, jakim rodzajem dywaników dysponujesz i jakie wady i zalety on posiada. Niektóre z nich odczujesz już po kilku dniach. Jeśli natomiast w ogóle nie posiadasz w swoim aucie dywaników samochodowych, warto zapoznać się z charakterystyką obu rodzajów, aby dowiedzieć się, jakie dywaniki powinieneś kupić. 

Zacznijmy od dywaników materiałowych. Mogą być wykonane z dowolnej tkaniny, najczęściej w tych bardziej nowoczesnych autach można spotkać dywaniki welurowe, jako oryginalne wyposażenie pojazdu. 

ZALETY: Wyglądają bardzo estetycznie.

WADY: Są trudne w utrzymaniu, ciężko jest je czyścić, często się zaginają i odkształcają, wycierają się w miejscu największego nacisku, po jakimś czasie odbarwiają się pod wpływem działania brudu, wody i soli drogowej, nie chronią oryginalnej wykładziny samochodowej przed wodą i zabrudzeniami, ich demontaż często kończy się zabrudzeniami na tapicerce foteli, nie są wodoodporne, nie posiadają właściwości antypoślizgowych, struktura tkaniny z czasem się wyciera. 

Jak widać dywaniki materiałowe posiadają praktycznie jedyną zaletę, która nie ma wpływu ani na komfort, ani na bezpieczeństwo jazdy. I o ile latem dają radę z utrzymaniem porządku w aucie, o tyle w sezonie jesienno-zimowym, zupełnie się nie sprawdzają. 

Teraz przejdźmy do dywaników gumowych. W pewnym momencie kierowcy zaczęli od nich odchodzić, ze względu na mało designerski wygląd. Na szczęście szybko przekonali się, że to one „robią robotę”. Producenci, wedle zadowolenia klientów, unowocześnili wygląd dywaników gumowych i zaczęli przykładać większą wagę do ich estetyki. 

ZALETY: są bardzo trwałe, nie przepuszczają wody i zanieczyszczeń do wykładziny (są wodoodporne), świetnie zbierają zanieczyszczenia, nie są podatne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, są łatwe w utrzymaniu, nie odbarwiają się nawet poprzez działanie soli drogowej, posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu zapewniają bezpieczną jazdę, nie wycierają się w miejscu największego nacisku, są o wiele bardziej opłacalne – odpowiednio zakonserwowane, posłużą wiele lat. 

WADY: słabej jakości dywaniki mogą wydzielać zapach gumy, kumulujący się przy zmianie temperatury. 

Dlaczego dywaniki gumowe Carstyle?

W Carstyle znajdziesz dywaniki samochodowe wykonane ze znakomitej jakości gumy. Co więcej, u nas możesz dopasować je do modelu swojego auta, dzięki czemu będą skrojone na miarę konkretnego miejsca. Dodatkowo posiadają podwyższony rant ochronny, który zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń poza dywanik. Miejsca największego nacisku, zostały specjalnie wzmocnione, aby jeszcze bardziej zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym. 

Walczymy również z wadami, dlatego do swojej oferty wybraliśmy dywaniki, które nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu gumy. W zamian za to można wyczuć w nich delikatną woń wanilii. 

Pranie dywaników samochodowych dedykowanymi produktami

Pranie dywaników samochodowych z gumy jest proste, ale bardziej skuteczne za pomocą dedykowanych do tego, profesjonalnych produktów. One nie tylko czyszczą, ale także konserwują gumowe tworzywo. Tak potraktowane dywaniki gumowe to gwarancja skuteczności, bezpieczeństwa i odporności na wiele lat. 

Jeśli chodzi o pranie dywaników samochodowych polecamy do tego kilka produktów, które znajdziesz w Carstyle:

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner – produkt do czyszczenia elementów gumowych w aucie, w tym również dywaników samochodowych. Formuła tego środka dokładnie penetruje zabrudzenia, odspajając je od powierzchni dywanika. Pozostawia powierzchnię idealnie czystą, odtłuszczoną i zregenerowaną. Warto zaznaczyć, że ten preparat przywraca dywanikowi pierwotny wygląd, odzyskując jego kolor i wydobywając z niego głębię. 

ADBL Tire and Rubber Cleaner – produkt przeznaczony do skutecznego czyszczenia zabrudzeń na oponach, ale świetnie nadaje się także do pielęgnacji gumowych dywaników. Zawiera wyselekcjonowane składniki ułatwiające wypłukiwanie i wysychanie opon. Świetnie usuwa pozostałości po dressingach i odtłuszcza oponę, aby przygotować ją do aplikacji nowego dressingu. Posiada wygodny dyfuzor, który sprawia, że użycie produktu to czysta przyjemność. 

RRC Tire & Rubber Cleaner – preparat do czyszczenia opon i wszelkich powierzchni gumowych, który natychmiastowo wnika w brud i odseparowuje go od powierzchni. Zawiera mieszankę silnych środków czyszczących, więc skutecznie działa na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.