Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jak profesjonalnie wyczyścić samochód?

By carstyle / Blog

Jak profesjonalnie wyczyścić samochód?

Każdy z nas lubi podróżować czystym i zadbanym samochodem. Taki pojazd jest swojego rodzaju wizytówką właściciela, dlatego warto zainwestować trochę czasu oraz pieniędzy, aby odpowiednio zadbać o nadwozie. Dodatkową zaletą takiej inwestycji jest ochrona lakieru, która pozwoli wydłużyć czas jego użytkowania. Większość profesjonalnych firm detalingowych pobiera dość spore opłaty za swoje usługi. Jednak wystarczy odrobina motywacji, produkty z CarStyle.pl i trochę czasu, a większość zabiegów pielęgnacyjnych w naszym samochodzie możemy wykonać sami!

Jak myć samochód?

Mycie samochodu zaczynamy od spłukania go z zewnętrznych zanieczyszczeń. Następnie przechodzimy do porządnego przygotowania felg. W tym pomogą nam profesjonalne kosmetyki do felg, które dzięki zawartym w składzie składnikom aktywnym, wchodzą w kontakt z cząsteczkami brudu i pozbywają się ich z powierzchni. Aby wykonać tego typu zabieg poprawnie, warto zaopatrzyć się w odpowiedni pędzelek detailingowy – z nim dotrzemy nawet w trudno dostępne miejsca. Kolejnym krokiem jest spłukanie nadwozia wodą pod ciśnieniem z odległości około 30-50 cm. Warto pamiętać również, aby mycie zaczynać od góry i kierować się ku dołowi. Mycie właściwe zaczynamy od nałożenia na pojazd produktu z aktywną pianą. On pozbędzie się podstawowego brudu i zmiękczy ten bardziej uciążliwy. Mycie właściwe samochodu wykonujemy przy użyciu profesjonalnych szamponów samochodowych, które są bezpieczne dla lakieru. Rozprowadzamy je przy pomocy delikatnej rękawicy lub gąbki. Po zakończeniu mycia właściwego, spłukujemy samochód demineralizowaną wodą, która zapobiegnie powstawaniu plam na lakierze, a następnie wycieramy lakier ręcznikami do osuszania samochodu. Dla dodatkowego efektu możemy również nabłyszczyć lakier przy pomocy Quick Detailera, który stworzy na lakierze samochodowym dodatkową, błyszczącą warstwę ochronną. 

Dodatkowa ochrona lakieru samochodowego

Jeśli zależy nam na dodatkowej ochronie lakieru samochodowego, warto przemyśleć zastosowanie profesjonalnego wosku. Na rynku znajdziemy różne rodzaje np. wosk Carnauba, wosk ceramiczny, wygodny wosk w sprayu czy wosk w płynie. Możemy również wypolerować nasz samochód przy pomocy produktów do polerowania nadwozia i nie tylko. W ofercie sklepu internetowego CarStyle.pl znajdziemy nie tylko gąbki i pady polerskie, ale również profesjonalne pasty i kosmetyki do polerowania reflektorów, felg czy samego lakieru.

Pielęgnacja i czyszczenie samochodu

Warto również zadbać o wnętrze pojazdu. Tutaj na pomoc przyjdą przede wszystkim gumowe dywaniki samochodowe, które nie tylko skutecznie ochronią oryginalną wykładzinę w pojeździe, ale również zbiorą wszelkie okruchy i brud. Warto również pamiętać o zaopatrzeniu się w produkty do konserwacji i czyszczenia plastików w samochodzie. Dodatkowo można również zakupić kosmetyki do usuwania zabrudzeń z tapicerki materiałowej lub skórzanej. Profesjonalne zapachy i odświeżacze samochodowe, również pomogą usunąć nieprzyjemne zapachy z kabiny pasażerskiej, a dzięki specjalistycznemu wykonaniu, będą nie tylko świetnie pachnieć, ale również posłużą naprawdę długo. 

Samodzielne czyszczenie samochodu

Jak widzicie, wykonanie profesjonalnego czyszczenia własnego pojazdu nie jest bardzo trudne. Można to zrobić samodzielnie przy pomocy specjalistycznych kosmetyków. Dzięki bogatej ofercie sklepu CarStyle.pl każdy miłośnik motoryzacji znajdzie kosmetyki do pielęgnacji idealne dla siebie.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.