Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Tapicerka skórzana - jak uniknąć pęknięć?

By carstyle / Blog

Tapicerka skórzana - jak uniknąć pęknięć?

Skórzana tapicerka w nowym samochodzie to powiew luksusu. Czujemy się świetnie wsiadając do samochodu, którego fotele są wyściełane skórą. W przypadku nowego auta wygląda to naprawdę imponująco, a kupując auto używane z pewnością każdy zwraca uwagę na stan tapicerki skórzanej. Zadbane fotele i brak pęknięć świadczą o dobrze utrzymanym aucie. 

Dlaczego na powierzchni tworzą się pęknięcia?

Skóra jest trwałym i naprawdę wytrzymałym materiałem, świadczącym o tym, że do wykończenia auta zastosowano świetnej jakości elementy. Nieprawidłowa eksploatacja może niestety prowadzić do uszkodzeń materiału, szczególnie jeśli nie zadbamy odpowiednio o tapicerkę.  

 Warto wspomnieć również, że tapicerka skórzana posiada swoistą warstwę ochronną, która zabezpiecza dodatkowo materiał przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, na które jest najbardziej narażona, m.in. promieniami UV, szorstkimi ubraniami czy wilgocią. Pod wpływem tych wszystkich zagrożeń, tapicerka z czasem traci swoją warstwę ochronną. Zaczyna wycierać się poprzez codzienną eksploatację samochodu, nabiera wilgoci z mokrych ubrań oraz nieszczelności uszczelek, odbarwia się poprzez działanie promieni słonecznych. 

W miejscach najbardziej eksploatowanych na tapicerce skórzanej często dochodzi do przetarć, zagięć skóry a nawet pęknięć. Dlatego tak ważne jest zachowanie warstwy ochronnej i odbudowywanie jej w odpowiednim czasie. Taka warstwa dodatkowa ułatwia także czyszczenie tapicerki skórzanej. Pewnie teraz wielu z Was zastanawia się, czy tapicerkę skórzaną rzeczywiście trzeba czyścić? Owszem, tapicerka skórzana powinna być regularnie czyszczona. Dlaczego? 

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Czyszczenie tapicerki pozwala pozbyć się wszystkich zabrudzeń oraz odbudować warstwę ochronną, która jest tak potrzebna. Delikatne obchodzenie się z tego typu materiałem wzmacnia go, czyści i pozwala na lepsze wchłanianie substancji odżywiających skórę. Należy jednak pamiętać, żeby używać do czyszczenia tapicerki skórzanej środków przeznaczonych wyłącznie do tego typu materiału. Trudne miejsca warto czyścić szczoteczką z bardzo miękkim włosiem, natomiast powierzchnię skóry zawsze czyścimy miękką mikrofibrą. W naszym sklepie znajdziesz świetne produkty do czyszczenia tapicerki skórzanej, m.in.:

- Shiny Garage Leather Cleaner 500ML Do czyszczenia skóry - środek który posiada neutralne pH, dzięki temu nie niszczy struktury materiału.  

- RRC Leather Cleaner 1L do skór w dwóch wersjach - soft oraz strong, które możesz dostosować do indywidualnych potrzeb swojej tapicerki. 

Tapicerka skórzana - pielęgnacja

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest pielęgnacja tapicerki, czyli odżywienie jej struktury oraz przywrócenie właściwości. Po dokładnym czyszczeniu, środki pielęgnujące o wiele lepiej wchłoną się w strukturę materiału.  Polecamy szczególnie RRC Leather Conditioner 1L - znakomitą odżywkę do skór, która uelastycznia materiał i nadaje efekt gładkiej, miękkiej tapicerki

Tapicerka skórzana - zabezpieczenie

Zabezpieczenie tapicerki do niezwykle ważny element. Zastępuje on zużytą warstwę ochronną i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.  

 W naszym sklepie znajdziesz doskonały zestaw do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej, znakomitej marki ADBL oferujący preparaty oraz akcesoria wysokiej klasy. Mając taki zestaw bez problemu wyczyścisz, odżywisz oraz zabezpieczysz tapicerkę skórzaną przed pękaniem. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.