Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jak dbać o felgi?

By carstyle / Blog

Jak dbać o felgi?

Felgi – nie ważne czy stalowe czy aluminiowe to stały element stylistyczny samochodu, który może sprawnie zmienić jego wygląd. Niezależnie od tego ile wydamy, jeśli nie będziemy dbać o felgi to nie będą one wyglądać atrakcyjnie. Dodatkowo niewłaściwa pielęgnacja felg wpłynie na ich żywotność, a co za tym idzie - związane z zakupem nowych – koszty. Jak dbać o felgi, aby prezentowały się dobrze jak najdłużej?

Co szkodzi felgom?

Na samym początku warto zastanowić się co właściwie powoduje uszkodzenia felg? Przede wszystkim felgom szkodzą niekorzystne warunki zewnętrzne np. bardzo niskie lub wysokie temperatury. Błoto, kurz, pył z klocków hamulcowych i najgorsza – sól rozsypana zimą na drogach – również ich nie oszczędzają. Należy jednak pamiętać, że my również możemy zaszkodzić naszym felgom. Jak? Na przykład stosując zły lub tani preparat do pielęgnacji felg, stosując preparat do czyszczenia felg niezgodnie z instrukcją lub po prostu czyszcząc felgi za rzadko.

Jak dbać o felgi?

Pielęgnacja felg przede wszystkim wymaga od nas systematyczności. Dzięki systematycznemu czyszczeniu felg zapobiegamy nadmiernemu gromadzeniu się brudu, a co za tym idzie nie pozwalamy, aby osadzał się na nich. Pozostałości po hamowaniu mogą nawet spalić się na delikatnej warstwie lakieru naszych felg! Sprawdźcie na naszym blogu „9 zasad jak prawidłowo czyścić felgi”, aby uniknąć najgorszych wpadek podczas ich pielęgnacji.

Czego unikać podczas czyszczenia felg?

1. Gąbka – wiele osób do czyszczenia felg używa gąbki. Nie zalecamy takiego sposobu, jednak jeśli go preferujecie to pamiętajcie, aby nie używać szorstkiej strony. Może ona bardzo mocno porysować delikatny lakier felg, a takie uszkodzenia naprawdę trudno usunąć! My polecamy jednak używać dedykowanych akcesoriów jak np. delikatnej szczotki do czyszczenia felg, dzięki której unikniecie niepotrzebnych uszkodzeń.

2. Zły preparat do czyszczenia felg – pamiętaj, aby zainwestować w dobry i polecamy preparat do czyszczenia felg. Kawasy zawarte w niektórych środkach do czyszczenia felg mogą trwale je uszkodzić, dlatego nie warto ryzykować. Sprawdź na naszym blogu „Najlepsze preparaty do czyszczenia felg”.

3. Tanie felgi – podczas kupowania felg również rozważ zainwestowanie w nieco droższe, a co za tym idzie (często) lepsze felgi. Tanie zamienniki felg do samochodu będą wykonane z gorszych materiałów i będą cechować się mniejszą żywotnością. Co za tym idzie będziesz zmuszony częściej je zmieniać, nawet jeśli będziesz właściwie dbać o felgi.

4. Detergenty – do czyszczenia felg ABSOLUTNIE nie stosujemy żadnych detergentów przydatnych w domowych warunkach jak np. żrących rozpuszczalników.

Jak zabezpieczyć powierzchnię felg?

Jak dbać o powierzchnię felg? Odpowiednio ją zabezpieczając! Dokładnie umyte felgi polerujemy szmatką do sucha i wtedy nakładamy odpowiednie preparaty, ponownie pamiętając, aby nie wybierać wątpliwej jakości środków do czyszczenia felg.

Wosk do felg

Wosk do felg nada im pięknego blasku, a przy okazji zabezpieczy je przed uszkodzeniami w wyniku np. pyłu z klocków hamulcowych. Dodatkowo specjalistyczne woski do felg chronią je przed przywieraniem brudu i gromadzeniem się go, dzięki czemu pielęgnacja felg staje się łatwiejsza i szybsza. 

SPRAWDŹ WOSKI DO FELG

Specjalna powłoka, którą stworzy wosk do felg to niewidzialna bariera dla brudu. Dzięki temu nawet drobne zanieczyszczenia nie będą mogły się osadzić, a my będziemy mogli długo cieszyć się błyszczącymi felgami. Wosk do felg nakładamy zawsze zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu przy pomocy specjalnej gąbki i dbamy o to, aby specyfik pokrył całą powierzchnię felgi.

Konserwacja felg

Dodatkowe preparaty do konserwacji felg zapewniają ponownemu, szybkiemu brudzeniu! Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się uniknąć zabrudzenia felg w czasie jazdy, jednak odpowiedne zabezpieczenie ich pozwoli cieszyć się błyszczącymi felgami dłużej.

PREPARATY DO KONSERWACJI FELG

Preparat konserwujący do felg sprawi, że opiłki z klocków hamulcowych będą ślizgać się po naszej feldze, dzięki czemu trwale jej nie uszkodzą. Co za tym idzie – znacząco wydłużymy żywotność naszej felgi. Dodatkową zaletą konserwacji felg jest jej zwiększona odporność na czynniki atmosferyczne. Szczególnie felgi aluminiowe są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki odpowiedniemu preparatowi do konserwacji felg, będą one zabezpieczone przed śniegiem, błotem, deszczem, a nawet promieniami UV!

Jak widzicie dbanie o felgi wymaga od nas wiedzy i czasu, jednak wierzymy, że błyszczące felgi to wystarczająca zachęta, aby włożyć w ten efekt swoją pracę! Odpowiednia pielęgnacja felg pozwoli wydłużyć ich żywotność, a co za tym idzie – sporo zaoszczędzić! Nie zapominajmy też, że jest to element stylistyczny samochodu, który po prostu poprawia jego design.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.