Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Przydatne gadżety do auta na zimę

By carstyle / Blog

Przydatne gadżety do auta na zimę

Podczas zimy warunki panujące na zewnątrz mogą być przeszkodą nie tylko dla komfortu jazdy, ale także dla uruchomienia samochodu i bezpieczeństwa na drodze. Dlatego warto kupić kilka przydatnych akcesoriów, które sprawią, że samochód zimą będzie bezpieczny i funkcjonalny, niezależnie od warunków pogodowych. 

Przydatne gadżety do auta umożliwiające jazdę

Jeśli zaopatrzysz się w przydatne akcesoria, każda Twoja podróż będzie komfortowa, a Ty wreszcie pozbędziesz się nerwów i stresu, związanego z mrozem, śniegiem, błotem i zabrudzeniami pochodzenia drogowego. 

Osłona termiczna na przednią szybę – to produkt którego używa wielu kierowców, kiedy tylko pojawią się pierwsze mrozy. Mata termiczna zabezpiecza szybę przed szronem wywołanym niską temperaturą czy zalegającym na szkle śniegiem. Założona wieczorem mata będzie chroniła szybę przez całą noc, aby rano uchronić Cię przed skrobaniem szyby, co zajmuje sporo Twojego cennego czasu. 

Kable rozruchowe to must have w każdym aucie, nie tylko zimą, kiedy silnik przymarza, ale także w każdej sytuacji, kiedy rozładuje Ci się całkowicie akumulator. Jeśli masz takie kable, wystarczy zatrzymać kogoś, kto pomoże Ci go podładować, abyś mógł ruszyć dalej. 

Skrobaczka i szczotka

Niestety mata chroni jedynie przednią szybę, a do prawidłowej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy potrzebne są wszystkie. Dlatego zawsze, niezależnie od wszystkiego miej w bagażniku skrobaczkę do szyb oraz szczotkę. Skrobaczka pozwoli Ci szybko odśnieżyć pozostałe szyby, a szczoteczka pozbędzie się nadmiaru śniegu z nadwozia. Alternatywą może być też specjalna rękawica do odśnieżania auta, która działa analogicznie do szczotki, jednak operowanie nią jest łatwiejsze, ponieważ zakładamy ją na dłoń. 

Zima, zima zła – zadbaj o ciepło 

Mata podgrzewająca fotele uchroni Cię przed niskimi temperaturami wewnątrz auta, jeśli nie posiadasz automatycznie podgrzewanych foteli. Mata jest elektryczna, podłącza się ją do zapalniczki. Jeśli chcesz kupić komplet, tj. matę zarówno dla kierowcy, jak i pasażera, musisz liczyć się z tym, ze potrzebny będzie rozdzielacz do zapalniczki. Ale to nie jest kolejny zbędny wydatek. Taki rozdzielacz to naprawdę pomocny w wielu sytuacjach gadżet, który przyda się nie raz podczas podróży. 

Zabezpieczenie auta 

Oprócz wymienionych wyżej akcesoriów, pomocne podczas zimy będą preparaty, które zabezpieczą samochód i zakonserwują jego elementy na kolejne zimowe miesiące. 

Zwiększ widoczność 

 Podróż nie będzie możliwa, jeśli Twoje szyby będą utrudniały Ci widoczność. Dlatego zadbaj o to, aby w Twoim aucie zawsze był płyn do mycia szyb, który idealnie usunie zabrudzenia pochodzenia drogowego z szyb samochodowych. Postaraj się, aby wybrać taki produkt, który będzie je dodatkowo konserwował i pozostawiał na nich efekt hydrofobowy. To niezwykle ważne, ponieważ za bardzo brudne szyby i brak widoczności można dostać niemały mandat. Nie zapomnij też o zimowym płynie do spryskiwaczy, który nie tylko będzie usuwał brud, ale także rozpuści zmarzliny. 

 Przyda się wosk 

Wosk to jeden z pierwszych punktów przygotowania auta do zimy. Musisz liczyć się z tym, że podczas zimowych miesięcy lakier Twojego auta może mocno ucierpieć przez niskie temperatury. Dlatego jeszcze przed zimą zabezpiecz go dobrym woskiem, który ochroni go przed zimnem, zabrudzeniami i uszkodzeniami. 

Konserwacja felg 

Felgi to bardzo ważny element samochodu, o którym tak często zapominamy. Jednak należy je dokładnie czyścić dobrym preparatem do mycia felg i w miarę możliwości konserwować. Tylko odpowiednio zadbane felgi będą chroniły koła i sprawią wrażenie czystego auta mimo nieprzyjemnej aury za oknem. 

Wszystkie te produkty ułatwią Ci korzystanie z auta zimą. Niektóre z nich znajdziesz oczywiście w sklepie Carstyle. Szerokości! 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.