Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

All Purpose Cleaner (APC) – cudowny środek czyszczący do wielu powierzchni

By carstyle / Blog

All Purpose Cleaner (APC) – cudowny środek czyszczący do wielu powierzchni

Czyszczenie samochodu bez odpowiedniej wiedzy i środków, staje się nie lada wyzwanie. Samodzielne mycie dla niektórych kierowców wydaje  nieosiągalne. Często to brak odpowiedniej chemii i perspektywa dużych kosztów związanych z zakupem kilku profesjonalnych preparatów, demotywuje najbardziej. A co gdyby mieć w swoim garażu magiczny środek, który umyje dosłownie każdą powierzchnię w samochodzie? Z All Purpose Cleaner’em jest to możliwe! 

Co to jest All Purpose Cleaner? 

Dobrze znany w branży detailingowej All Purpose Cleaner, skrótowo zwany APC to wszechstronny środek do czyszczenia wszelkich powierzchni. Ta mieszanina niskopiennych substancji chemicznych o odczynie zasadowym (pH 10-11) doskonale czyści różne powierzchnie w samochodzie. W skład APC wchodzą chelaty oraz substancje czyszczące i rozpuszczające zabrudzenia, a także emulgatory. Ta mieszanina jest całkowicie bezpieczna dla powierzchni czyszczonych, lecz nie dla skóry, dlatego należy zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki, przed zastosowaniem APC. 

APC RR Customs w naszej ofercie

Co można wyczyścić za pomocą All Purpose Cleaner?

Uniwersalne zastosowanie pozwala wykorzystać APC praktycznie do każdego elementu samochodu. Świetnie sprawdzi się w czyszczeniu zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych części auta. 

NADWOZIE: APC poradzi sobie z wszelkimi, nawet tymi najbardziej problematycznymi zabrudzeniami na karoserii samochodu. Usunie ślady po asfalcie, owadach czy ptakach, a także mocne zabrudzenia, spowodowane brakiem systematycznego mycia 

SILNIK: APC to środek do zadań specjalnych, dlatego wyczyści nawet najcięższe zabrudzenia w komorze silnika. Odpowiednio mocne stężenie środka usunie tłuste ślady ze smaru czy oleju.

WNĘTRZE POJAZDU: w wewnętrznych elementach pojazdu APC zadziała niczym magiczna różdżka. Usunie zabrudzenia oraz kurz z deski rozdzielczej, nawiewów oraz elementów plastikowych pojazdu. Oprócz czyszczenia, świetnie odtłuści powierzchnię z tworzywa sztucznego. Dzięki APC powierzchnia będzie doskonale przygotowana pod aplikację dressingu – środka konserwującego.

DYWANIKI: APC poradzi sobie także z zabrudzeniami na dywanikach gumowych, skutecznie usuwając brud i konserwując tworzywo. 

POWIERZCHNIE MATERIAŁOWE: usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni materiałowych? Dla APC to żaden problem! Poradzi sobie zarówno z zaciekami, jak i plamami na podsufitce czy fotelach. Najlepiej działa punktowo i chociaż nie zastąpi prania ekstrakcyjnego, dobrze odświeży materiał i usunie zapachy. All Purpose Cleaner nie pieni się, dlatego nie potrzebuje dodatkowego spłukiwania. Wystarczy wetrzeć go w tkaninę. 

Czy APC przyda mi się także poza samochodem? 

All Purpose Cleaner przyda się nie tylko w auto detailingu. Można używać go także w gospodarstwie domowym do czyszczenia plastików, uszczelek, kafelków w kuchni czy łazience, kuchenki gazowej, a nawet prania tapicerki domowej. Ten środek to rzeczywiście rozwiązanie do wszystkiego – usunie nawet najbardziej silne zabrudzenia. Gwarantuje oszczędność – zamiast inwestować w wiele różnych środków, APC sprawdzi się do każdej powierzchni. 

Jak stosować All Purpose Cleaner?

Sam roztwór należy stosować w odpowiedniej według producenta proporcji, rozcieńczając produkt z wodą. Stężenie, które proponujemy do auto detailingu według naszego doświadczenia:

  • 1:3 – do mycia komory silnika, felg, zmywanie wosku z karoserii
  • 1:5 – do usuwania średnich oraz trudnych zabrudzeń na zewnątrz auta
  • 1:10 – do usuwania lekkich zabrudzeń, czyszczenia kokpitu, tworzyw sztucznych, winylu czy gumy
  • 1:30 – do prania tapicerki, usuwania plam z podsufitki

Aby zapobiec odbarwieniom tworzywa lub materiału, zaleca się, aby APC aplikować na mikrofibrę czy pędzelek, a nie bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Jeśli masz więcej pytań, na temat All Purpose Cleanera, jesteśmy do Twojej dyspozycji!  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.