Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Shiny Garage Interior Plastic Protectant Matt - Test matowego dressingu

By carstyle / Blog

Shiny Garage Interior Plastic Protectant Matt - Test matowego dressingu

Dzisiaj w naszym teście chcemy przedstawić Wam dressing od Shiny Garage, o obłędnym czekoladowym zapachu. Interior Plastic Protectant Matt to środek do plastików wewnętrznych, który skutecznie zabezpiecza oraz pozostawia matowe wykończenie. Powstał na bazie kombinacji emulsji silikonowych oraz składników antystatycznych i anty-UV. Co ważne, produkt zawiera składniki utrwalające efekt, przez co długo będziemy mogli się cieszyć perfekcyjną, matową powierzchnią na naszych plastikach w samochodzie. Bez obaw możemy dbać o niego za pomocą detailerów, na które został uodporniony. Jednak to, co sprawia największą przyjemność, to aplikacja, która jest banalnie prosta.  Jak ją wykonać? Zobaczysz w naszym artykule.

Interior Plastic Protectant Matt - Aplikacja

Pamiętajmy, że przy aplikacji każdego produktu, najważniejsze zawsze jest stosowanie się do zaleceń producenta.

SPOSÓB UŻYCIA:

Wstrząśnij. Aplikuj produkt na suchy, czysty i chłodny element. Delikatnie spryskaj szmatkę lub aplikator z mikrofibry. Rozprowadź produkt po powierzchni i usuń nadmiar czystą szmatką.

Do przygotowania powierzchni pod dressing polecamy Insider Interior Cleaner. Produkt jest niezwykle łatwy w użyciu. Rozprowadzamy za pomocą szmatki lub pędzelka, a przy pomocy fibry usuwamy nadmiar.

Na tak przygotowaną powierzchnię możemy aplikować nasz dressing. Dla pokazania Wam efektu, robimy klasyczną 50-siątke.

Do aplikacji używamy dedykowany aplikator od Shiny Garage, który posiada z tyłu wygodne miejsce na palce co pozwoli nam łatwiej i precyzyjniej rozprowadzić nasz produkt. Dwa lub trzy aplikacje z atomizera i przechodzimy do pracy!

Pierwsze, co od razu rzuca nam się na w oczy, to świetny czekoladowy zapach, który umila nam pracę z kosmetykiem. Z produktem pracuje się naprawdę bardzo łatwo. Parę ruchów aplikatorem i już mamy idealnie rozprowadzony dressing.

Po rozprowadzeniu produktu, zgodnie z zaleceniami producenta, docieramy nadmiar czystą ścierką z mikrofibry.

No i gotowe! Prawda, że jest to banalne? Najwyższa pora przejść do pokazania efektów.

Interior Plastic Protectant Matt - Wykończenie

Ten produkt powstał z myślą o detailngowcachm którzy wystrzegają się wszystkiego, co jest satyną i połyskiem. Produkt delikatnie przyciemnia powierzchnię i matowi ją, przez co plastiki nie odbijają mocno światła. Dla ukazania efektu wykonaliśmy test również na drzwiach.

Należy pamiętać, że każdy plastik jest inny. Dlatego efekt może się różnić. W tym wypadku mamy Opla Insignię. Widzimy na zdjęciu delikatne przyciemnienie oraz brak odbicia światła. Po środku niestety taśma przemokła produktem, stąd nierównomierny efekt.


Kolejna 50-siątka. Po prawej stronie widzimy działanie dressingu. Po lewej fabryczny jałowy plastik. Shiny Garage Interior Plastic Protectant Matt pięknie zmatowił powierzchnię oraz pozbył się nadmiernego odbicia światła, które pozostawia często niechciany połysk.


Jeszcze jedno ujęcie. Efekt mówi sam za siebie!

Podsumowanie

W naszych oczach jest to dressing naprawdę warty uwagi. Mało jest na rynku produktów o typowo matowym wykończeniu. Na koniec pozostaje nam wymienić jego plusy i minusy.

PLUSY:

  • Obłędny, czekoladowy zapach
  • Wydajność
  • Łatwe rozprowadzenie
  • Bezproblemowe docieranie
  • Przyjemne, matowe, nienachalne wykończenie

MINUSY:

Tutaj nie mamy żadnych uwag, a dlaczego? Produkt jest doskonały pod względem pracy. Minusem dla kogoś może być efekt. Dla tych osób, którzy gustują w matowym wykończeniu, na pewno stanie się on produktem idealnym. Nie każdy jednak jest fanem matowego wykończenia. Dlatego u nas w ofercie każdy znajdzie coś dla siebie w zakładce Plastiki/Kokpit czyszczenie i konserwacja

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.