Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jak usunąć trudne zabrudzenia w samochodzie?

By carstyle / Blog

Jak usunąć trudne zabrudzenia w samochodzie?

Zabrudzenia samochodowe są uciążliwym problemem z punktu widzenia kierowców. Samochód pokonujący codzienne kilometry, jest narażony na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, osłabiające wygląd jego lakieru. Dlatego tak ważne jest systematyczne mycie auta i usuwanie tych trudniejszych zabrudzeń, które mogą trwale uszkodzić strukturę lakieru. 

Co zanieczyszcza nasz samochód?

W porze letniej najczęstszą przyczyną zabrudzeń naszych samochodów są odchody ptaków. Niestety, ich skład chemiczny w połączeniu z silnymi promieniami UV powoduje, że substancje wżerają się w lakier, powodując trwałe uszkodzenia. Wystarczy dosłownie chwila, by pod plamą lakier całkowicie zmatowiał. Takie nieestetyczne matowe plamy nie cieszą oka właściciela, powodują wręcz frustrację. Oprócz tego lakier uszkadza także rozpuszczona smoła. Pod wpływem ciepła asfalt staje się bardziej plastyczny i powoduje mikro odpryski podczas jazdy. Dlatego na powierzchni lakieru często możemy dostrzec maleńkie kropeczki, których pochodzenie jest nam nieznane. Bardzo często to również owady. rozbite na samochodzie są główną przyczyną uszkodzeń lakieru. Jeśli nie są usunięte na czas, substancje w nich zawarte wczepiają się w lakier. Później takiego owada jest znacznie trudniej usunąć, dlatego odchodzi on razem z lakierem. 

Zimową porą najgorsza jest sól drogowa. Zacieki powstałe przez jej działanie nie należą do najbardziej estetycznych. Na szali stawiamy bezpieczeństwo i wygląd. Na szczęście to kwestia bezpiecznej podróży zazwyczaj przeważa. Jednak problem z zaciekami po soli i uszkodzeniem lakieru pozostaje nierozwiązany. Jak więc podejść do tego problemu racjonalnie?

Trudne do usunięcia plamy – czyszczenie chemiczne

Często to, co na lakierze wydaje nam się plamą, w rzeczywistości jest także uszczerbkiem na jego strukturze. Takie trudne zabrudzenia są pewnego rodzaju zagwozdką dla właściciela pojazdu. Nie można ich szorować, a domowe, słabej jakości środki nie są aż tak skuteczne. Trzeba więc zadziałać kompleksowo. 

Czyszczenie chemiczne auta polega na użyciu odpowiedniej chemii samochodowej. Takie profesjonalne kosmetyki potrafią usunąć nawet do 90% trudnych zabrudzeń. Obecnie na rynku można znaleźć szereg produktów, dedykowanych konkretnemu zabrudzeniu. Tym sposobem środki te są jeszcze bardziej skuteczne i zdecydowanie bardziej wydajne. 

W Carstyle posiadamy produkty do wyjątkowo trudnych zabrudzeń:

  • ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER, który szybko i bezpiecznie usuwa owady z powierzchni lakieru. Nie powoduje odbarwień i matowienia powierzchni. 
  • ADBL TAR PRO, profesjonalny produkt do usuwania smoły z powierzchni lakieru. Działa szybko i bezwzględnie. 
  • RRC TAR&GLUE REMOVER, produkt do powierzchni lakierowanych, usuwający ślady smoły, asfaltu, utwardzonej żywicy i zaschniętego kleju. Skutecznie rozprawia się z najcięższymi zabrudzeniami.
  • SHINY GARAGE RED DEVIL DEAGREASER usuwa smar, brud, owady czy zanieczyszczenia drogowe piekielnie szybko i skutecznie 
  • RRC HARDCORE do najcięższych zabrudzeń różnego pochodzenia.

Glinkowanie lakieru

Proces glinkowania jest świetnym sposobem na pozbycie się uciążliwych zabrudzeń. Po spryskaniu powierzchni lakieru lubrykantem, należy wyciągnąć glinkę z opakowania i zmiękczyć ją poprzez ugniatanie w dłoniach. Następnie należy przesuwać nią po powierzchni samochodu, aż zbierze dokładnie wszystkie zabrudzenia. Cały czas należy kontrolować stan lubrykantu i glinki, a jeśli ta jest mocno zabrudzona, należy zagnieść zebrane zanieczyszczenia do środka. Taki zabieg jest skuteczny i niezwykle bezpieczny dla powierzchni samochodu. Pamiętaj więc, stosuj profesjonalne kosmetyki zamiast szorować powierzchnię lakieru. To może doprowadzić do zniszczenia powłoki ochronnej auta, a przy okazji obniżenia jego wartości rynkowej. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.