Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jak dbać o opony?

By carstyle / Blog

Jak dbać o opony?

Opony samochodowe są ważnym elementem pojazdu, który dba o nasze bezpieczeństwo. Niestety z czasem się zużywają, a niewłaściwie pielęgnowane mogą posłużyć nam jeszcze krócej. To właśnie dzięki pielęgnacji opon samochodowych przedłużamy ich życie i sprawiamy, że auto utrzymuje właściwy tor jazdy. Każdy kierowca powinien wiedzieć jak dbać o opony, a zespół sklepu internetowego CarStyle.pl dzisiaj przybliży Wam to w kilku podstawowych krokach.

Wymiana opon samochodowych

Niezależnie od tego czy wybierzesz opony sezonowe czy całoroczne musisz na bieżąco sprawdzać bieżnik i wymienić je na czas. Zbyt późna wymiana opon samochodowych na nowe może być powodem wypadku lub kolizji drogowej. Samochód szybciej traci przyczepność i może wpaść w poślizg. Dbaj o to, aby bieżnik miał właściwą wysokość. My zalecamy wymianę opon samochodowych już w momencie kiedy bieżnik ma około 3-4 mm.

Wyważanie kół samochodowych

To kolejna czynność, o który żaden kierowca nie powinien zapomnieć i która jest niezwykle istotna. Jeśli oddajemy do wymiany całe koła do warsztatu samochodowego, to wyważenie kół samochodowych zwykle jest w cenie. Jeśli jednak robimy to samodzielnie, trzeba pamiętać, aby udać się na Stację Kontroli Pojazdów lub do warsztatu samochodowego i wyważyć koła. Dlaczego wyważenie kół samochodowych jest tak ważne? Zdarza się, że w czasie jazdy felga traci jeden z odważników, a wtedy koło nie porusza się w prawidłowej osi. W efekcie nasz samochód może „sam” skręcać, a utrzymanie właściwego toru jazdy będzie dużo trudniejsze.

Przechowywanie opon samochodowych

Nie ważne czy wymieniasz całe koła czy tylko opony pamiętaj, aby przechowywać je w odpowiedni sposób.  Opony przed zostawieniem na cały sezon należy dokładnie wyczyścić, a następnie ułożyć na specjalnym stojaku lub postawić na stojąco (pionowo). Drugie rozwiązanie wiąże się z tym, że opony trzeba co najmniej raz w tygodniu przestawić, tak aby guma nie odkształciła się w jednym miejscu. W przypadku przechowywania całych kół najlepiej powiesić je na ścianie lub przechowywać poziomo – jedna na drugiej lub jedna obok drugiej. Tutaj również należy pamiętać o czystość i prawidłowe ciśnienie w kołach.

Odkładając opony czy koła lub wyciągając je najlepiej od razu zadbać o ich czystość. Czyszczenie opon samochodowych jest proste, o ile posiada się właściwe preparaty do ich pielęgnacji. Można zdecydować się np. na polski produkt, który służy do czyszczenia opon samochodowych ADBL TIRE AND RUBBER CLEANER. Jest to preparat, który ułatwia wypłukiwanie, suszenie i odtłuszczanie gumy. Działa od razu i usuwa nie tylko brud i zanieczyszczenia, ale również pozostałości po dressingach. Można też zdecydować się na wielofunkcyjny preparat do czyszczenia opon samochodowych i elementów gumowych np. Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner. Dzięki podwójnemu działaniu oszczędzamy i zyskujemy środek nie tylko pielęgnujący nasze opony samochodowe, ale również uszczelki i inne części wykonane z gumy.

Kolejnym punktem w pielęgnacji ogumienia jest konserwacja opon samochodowych. Po dokładnym wyczyszczeniu opon, warto dodatkowo zabezpieczyć je odpowiednim preparatem, który zapobiegnie gromadzeniu się brudu i szybkiemu zużywaniu się gumy. Dressing do opon można wybrać w dwóch formach – jako żel, którym spryskujemy opony samochodowe np. RRC Tire Dressing do opon lub jako lekki mus do nakładania na opony np. ADBL MP Tire Mousse Dressing do opon. Niezależnie od wyboru uzyskany efekt będzie taki sam – zabezpieczone i lśniące opony.

Jako ekstra dodatek mamy również propozycję dla fanów zlotów motoryzacyjnych, którym zależy nie tylko na żywotności i jakości opon, ale także ich wyglądzie. W naszym asortymencie znajdziecie RRC Tire Paint, czyli czarną farbę do opon. Dzięki temu produktowi – stare i matowe opony samochodowe to już żaden problem! Farba do opon RRC Tire Paint skutecznie je odświeży, nabłyszczy i nada intensywnie czarnego koloru.

Ciekawi jesteśmy jak wiele z przedstawionych przez nas kroków stosujecie i o ilu z nich nie wiedzieliście? Pamiętajcie, że to właśnie opony samochodowe trzymają nas na drodze, więc warto poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio o nie zadbać.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.