Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Akcesoria samochodowe, które przydadzą się każdemu

By carstyle / Blog

Akcesoria samochodowe, które przydadzą się każdemu

Jeśli odpowiednio dbacie o swoje auto lub dopiero zaczynacie swoją przygodę z pielęgnacją pojazdów, warto zainteresować się i zaopatrzyć w profesjonalne akcesoria do czyszczenia samochodów. Wiele z nich, nie tylko ułatwia korzystanie z dedykowanych produktów, ale także zwiększa ich wydajność. Dzięki temu napracujemy się mniej i jeszcze możemy zaoszczędzić! Większość gąbek czy pędzli pozwala nam również dostać się do naprawdę trudno dostępnych miejsc. Jeśli zależy nam na perfekcyjnie wyczyszczonych felgach, nadwoziu czy kokpicie – bez tych akcesoriów samochodowych się nie obędzie.

Aplikatory to wygodne produkty – zwykle wykonane z miękkiej w dotyku pianki – które pozwalają na łatwą i precyzyjną aplikację dressingów oraz Quick Detailerów. Przy pomocy Shiny Garage Purple Pocket Microfiber, wykonanego z sztywnej pianki możemy wielokrotnie stosować z produkty do plastików zewnętrznych. Charakteryzujący się swoim nietypowym wyglądem Work Stuff Hand Tire Applicator ma wygodny, plastikowy aplikator oraz wysokiej jakości, ergonomiczną gąbkę, która funkcjonalnie pomaga przy pracy z dressingami do opon. Można również wyposażyć się w uniwersalny ADBL Soft Pad, który jest nie tylko delikatny, ale również bezpieczny dla powierzchni. Właśnie dlatego perfekcyjnie sprawdzi się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu.

O ręcznikach i szmatkach z mikrofibry, szerzej pisaliśmy w naszym artykule na blogu „Mikrofibry do samochodu”. Warto jednak wiedzieć, że produkty te znacznie się od siebie różnią i trzeba wyposażyć się w osobne ścierki do szyb, wnętrza, lakieru i osuszania. Dzięki temu mamy pewność, że nie uszkodzimy naszego pojazdu podczas pielęgnacji.

Pianownice i opryskiwacze do samochodu, doskonale sprawdzą się dla osób, które wolą czyścić samochód bez pomocy myjni ręcznych. ADBL BFF, czyli ręczna pianownica ciśnieniowa, pozwala na wytworzenie i aplikację aktywnej piany. Z kolei ADBL BFS to ciśnieniowy opryskiwacz ręczny, który pozwala na nanoszenie np. szamponu samochodowego na nadwozie pod ciśnieniem. Można również wyposażyć się w produkt 2w1, czyli ADBL BFS & BFF KIT, który pozwala zarówno na wytwarzanie aktywnej piany, jak i na nanoszenie innych detergentów.

Jeśli nie chcemy korzystać z pianownic i opryskiwaczy, a jednocześnie chcemy samodzielnie myć nasz samochód to musimy zaopatrzyć się w wiadra – najlepiej takie z separatorem. RR Customs wyprodukowało czarne wiadro z separatorem, które pomaga przy pracach detailingowych, myciu i płukaniu samochodu. Ważne aby wiadro było wykonane solidnie, było wzmocnione i posiadało separator, który zatrzymuje piasek na dnie oraz ułatwia płukanie różnych akcesoriów. Jeśli posiadacie już wiadro, warto zaopatrzyć się w sam separator brudu.

Szczotki i pędzle w detailingu samochodowym mają bardzo wiele zastosowań. Dzięki różnej wielkości oraz strukturze włosia, jesteśmy w stanie przy ich pomocy dotrzeć do nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc. Podstawową szczotką, będzie taka do felg np. Shiny Garage Extreme Wheel Brush, która nie tylko jest bezpieczna, ale także odporna na chemię i bardzo wygodna do używania. Jej nylonowe włosie jest naprawdę trwałe i dociera w każdy zakamarek. Podczas profesjonalnej pielęgnacji felg, warto również zaopatrzyć się w pędzelek do felg w odpowiednim rozmiarze. Sklep CraStyle.pl w swojej ofercie posiada różne wersje pędzelków do felg np. rozmiar 18 – 30 mm, rozmiar 12 – 21 mm, rozmiar 8 – 14 mm czy rozmiar 16 – 27 mm. Można również od razu kupić zestaw trzech pędzli Shiny Garage Top Brush Set

Jeśli planujecie także prać tapicerkę samochodową to warto kupić szczotkę do tapicerki skórzanej lub szczotkę do tapicerek materiałowych. Pozwalają one na skuteczne, a równocześnie bezpieczne czyszczenie powierzani, a włosie z którego są wykonane jest odporne na chemię. Bardzo wymagające osoby mogą również zainteresować się ADBL Little Rascal Gold, czyli miedzianą szczotkę do usuwania zabrudzeń z elementów metalowych oraz Work Stuff Squall Wheel Brush o gęstym, ale delikatnym włosiu i dużej powierzchni myjącej.

Najbardziej popularnymi akcesoriami do samochodu są oczywiście rękawice i wszelkiego rodzaju gąbki do mycia. Ułatwiają nam one nie tylko systematyczna pielęgnację różnymi specyfikami, ale również codzienne czyszczenie poszczególnych elementów. W tym przypadku również możemy wybierać z bardzo szerokiej gamy produktów, jednak podstawowe wyposażenie to na pewno ADBL CareMitt, czyli delikatna rękawica do mycia, wykonana z wysokiej jakości mikrofibry oraz magiczna gąbka, która usunie bardziej uciążliwe zabrudzenia.

Inne akcesoria do samochodu

Oprócz wyżej wspomnianych produktów, można też wyposażyć się w butelkę z atomizerem do nakładania dodatkowych warstw ochronnych; gumowe rękawiczki, które ochronią naszą skórę przed chemią; matę garażową, która pozwala na mobilne czyszczenie pojazdu, a to wszystko wystarczy spakować do pojemnej torby lub organizera na akcesoria samochodowe.

Akcesoria samochodowe

Jak widzicie rodzajów akcesoriów samochodowych jest naprawdę wiele. Każde z nich ma przypisane odpowiednie działanie i funkcję oraz zostało stworzone z przeznaczeniem do konkretnej pielęgnacji. Warto zatem jeszcze przed zakupem zastanowić się do jakich zabiegów pielęgnacyjnych, dane akcesoria samochodowe przydadzą się nam i w jaki sposób będziemy z nich korzystać.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.