Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Antypara – sposób na zaparowane szyby w samochodzie

By carstyle / Blog

Antypara – sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Jesienna aura to trudny okres dla wielu kierowców, szczególnie dla wszystkich tych, którzy borykają się w tym czasie z nadmiernym parowaniem szyb w samochodzie. To dość uciążliwy problem, który może stać się niebezpieczny na drodze. Jak mu zapobiec? Carstyle ma na to swoje niezawodne sposoby! 

Parujące szyby – skąd wynika ten problem?

O tym, że warunki drogowe jesienią i zimą pozostawiają wiele do życzenia, wie każdy kierowca. Na domiar złego dochodzi do tego jeszcze problem parowania szyb. Skąd wynika ta sytuacja? Niekiedy trudno jest ocenić, skąd bierze się ten problem, jednak bezpośrednią przyczyną parowania jest nadmiar wilgoci, zgromadzony wewnątrz auta. Skąd zbiera się ona w samochodzie? Przyczyn może być znacznie więcej, niż się nam wydaje. 

Wahania temperatury, śnieg czy deszcz, mogą powodować wilgoć, a co za tym idzie oszronione i zaparowane szyby w samochodzie. Dodatkowo wpływ na nadmierne parowanie mogą mieć także zabrudzenia powstałe na szybach. Brudne szkło o wiele szybciej zbiera wilgoć, a w rezultacie paruje. Dlatego warto raz na jakiś czas umyć szyby nie tylko od zewnątrz, ale także ich wewnętrzną stronę. 

Parowanie szyb może być również spowodowane nieszczelnym nadwoziem. Zorientuj się więc, czy uszczelki w Twoim aucie nie są zbyt zużyte lub uszkodzone. Nieszczelność powoduje przedostawanie się wilgoci do wnętrza samochodu. 

Wymiana dywaników

W porze jesienno-zimowej zadbaj o jak najmniejszą ilość wilgoci zalegającej w aucie. Z pewnością to tapicerka i dywaniki samochodowe są jej największym sprzymierzeńcem. Dlatego do ochrony tapicerki możesz użyć specjalnego preparatu, który powlecze ją niewidzialną warstwą, chroniącą przed wsiąkaniem wilgoci. 

Pomyśl także o wymianie dywaników welurowych czy materiałowych na gumowe dywaniki samochodowe. Dzięki temu będzie Ci łatwiej pozbywać się systematycznie nadmiaru wilgoci z auta i zapobiegać osadzaniu się pary na szybach.

Antypara - bezpieczeństwo na drodze

Jeśli chcesz pozbyć się wilgoci z samochodu domowymi sposobami, wystarczy nasypać do pojemnika sól kuchenną. Ten spożywczy produkt świetnie wchłania wilgoć. Na rynku dostępne są także pochłaniacze wilgoci, które zawierają higroskopijne kryształy soli. Działają więc na takiej samej zasadzie, więc dla odrobiny oszczędności można postawić na domowy sposób. 

Pamiętaj, że czyste, pozbawione pary szyby wpływają na bezpieczeństwo twoje oraz pasażerów podczas jazdy. Zdarza się, że nawet w trakcie pokonywania kilometrów, na skutek nagromadzenia wilgoci, szyby nagle zaczynają parować. Taka sytuacja może być wysoce niebezpieczna. Dlatego użyj produktu, który ochroni twoje szyby przed wilgocią. 

Zaparowane szyby w samochodzie? Zmień to z RR Customs Anti-Fog

RRC Anti-Fog to preparat, który tworzy na szybie cienką warstwę, zapobiegającą kondensacji pary wodnej. Ten produkt nie pozostawia smug i co najważniejsze, nie zmniejsza widoczności szyby. Środek jest całkowicie bezpieczny dla powierzchni i tworzy niewidzialną warstwę pochłaniającą parę wodną, powstałą na skutek nagromadzenia wilgoci wewnątrz samochodu. Anti-Fog to preparat wydajny, skuteczny i łatwy w użyciu. Posiada wygodny dyfuzor, który dokładnie dozuje ilość produktu, jaki powinien znaleźć się na szybie. Z Anti-Fog ochrona przed parą gwarantowana! 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.