Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Bonetowanie – jakie korzyści przynosi bonetowanie podsufitki, kiedy nie mamy do dyspozycji odkurzacza piorącego?

By carstyle / Blog

Bonetowanie – jakie korzyści przynosi bonetowanie podsufitki, kiedy nie mamy do dyspozycji odkurzacza piorącego?

Podsufitka nie jest łatwym miejscem do czyszczenia we wnętrzu auta. Wiele osób z tego powodu często o niej zapomina. A to właśnie w niej gromadzą się nieprzyjemne zapachy, które spowodowane m.in. wilgocią, na stałe goszczą we wnętrzu auta. Z pomocą przychodzi bonetowanie – prosty i skuteczny zabieg, który odmieni oblicze podsufitki Twojego samochodu. 

Brudna podsufitka - bonetowanie

Brudna, zawilgocona podsufitka, nie jest zbyt przyjemnym uczuciem. Efekt wizualny podsufitki także często pozostawia wiele do życzenia, ze względu na odpryski i zacieki. Kiedy pasażerami są dzieci, podsufitka często jest w naprawdę opłakanym stanie. Warto więc zadbać o nią kompleksowo i skutecznie. Odświeżenie podsufitki pozbędzie się przykrych zapachów, tłustych plam, odprysków po napojach,  zacieków oraz wilgoci. Jak zabrać się do jej czyszczenia? 

Bonetowanie podsufitki – czym jest ten zabieg? 

Z pomocą przychodzi bonetowanie. Z pozoru skomplikowana nazwa kryje w sobie łatwy i skuteczny zabieg, który pozwoli doprowadzić podsufitkę do świetnego wyglądu. Jeśli wydaje Ci się, że jest to miejsce bardzo trudno dostępne, pragniemy wyprowadzić Cię z błędu. W konstrukcji samochodu jest wiele trudniejszych do czyszczenia miejsc. Odpowiednie akcesoria i produkty pozwolą w łatwy sposób usunąć wszelkie niechciane ślady na podsufitce. I wcale nie potrzebujesz zaawansowanej technologii. 

Czym różni się bonetowanie podsufitki od zwykłego jej czyszczenia?

Bonetowanie to nic innego jak manualne czyszczenie podsufitki, które odbywa się przy pomocy odpowiedniego środka chemicznego, dedykowanego właśnie zabiegowi jej czyszczenia. Co więcej, ta metoda stanowi prostszą i o wiele tańszą alternatywę dla profesjonalnego odkurzacza piorącego. Jeśli nie masz swojego prywatnego sprzętu, taki zabieg w warsztacie detailingowym może być dość kosztowny. Bonetowanie podsufitki polega na użyciu nie tylko specjalistycznego środka piorącego, ale także mikrofibrowej ściereczki do ściągania zanieczyszczeń i plam. Dobrej jakości tkanina z mikrofibry bez żadnego problemu wyciągnie z podsufitki wszelkie zabrudzenia i zapachy. Oprócz tego, do zabiegu bonetowania należy zaopatrzyć się w dobry produkt piorący. Co oznacza „dobry” w tym przypadku i gdzie go szukać? 

Dobra chemia nie jest zła – bonetowanie podsufitki z Shiny Garage

Aby bonetowanie przyniosło oczekiwany skutek, produkt powinien być jak najbardziej spersonalizowany. Bonetowanie podsufitki to nie to samo, co czyszczenie tapicerki w aucie. Dlatego warto kupić taki produkt, który pozbędzie się problemu, a jednocześnie będzie bezpieczny dla tkaniny. Marka Shiny Garage oferuje skuteczny, innowacyjny produkt do tego zabiegu. Extra Dry Fabric Cleaner Shampoo to preparat przeznaczony do bonetowania podsufitki, boczków drzwiowych i wszelkich materiałów wrażliwych na przemoczenie. Co więcej, produkt nie wymaga stosowania wody, dlatego unikniesz sytuacji, w której pozbyciu się wilgoci będzie towarzyszyło pogłębienie tego problemu. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję bezpiecznej pracy

Preparat ten jest oparty na technologii sieciowania zabrudzeń. Co to oznacza dla zabiegu bonetowania? W trakcie wysychania produkt zamyka zanieczyszczenia w cząsteczki i pozwala na ich bezpieczne usunięcie za pomocą szmatki z mikrofibry czy zwykłego odkurzacza. Dodatkowo Extra Dry Fabric Cleaner Shampoo od Shiny Garage, posiada naturalne pH, a także ma przyjemny, odświeżający zapach. Korzystnie wpływa na wygląd i dalszą funkcjonalność tkaniny – zamyka pory tapicerki, uniemożliwiając jej ponowne zabrudzenie, a dodatkowo ożywia kolory. Ten fantastyczny produkt będzie idealnym wsparciem przy sezonowym czyszczeniu samochodu – znajdziesz go oczywiście w Carstyle! 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.