Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Sobota - czas dla wnętrza Twojego samochodu!

By carstyle / Blog

Sobota - czas dla wnętrza Twojego samochodu!

Nadchodzi weekend – wreszcie chwila wolnego, żeby odpocząć, ale również wykonać wszelkie czynności, na które w ciągu pracującego tygodnia nie było czasu. Jeśli prace przy samochodzie Cię relaksują, sobotnie przedpołudnie będzie świetną okazją do zadbania o wnętrze auta! Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję krok po kroku, jak wypielęgnować swój samochód! Wszystkie wymienione poniżej produkty znajdziesz w sklepie Carstyle! 

1. Wytrzyj powierzchnie z tworzyw sztucznych

Zacznij od wewnętrznych elementów pojazdu, wykonanych z tworzywa sztucznego. Za pomocą miękkiej mikrofibry, pędzelka oraz preparatu RR Customs Plastic Cleaner, dokładnie wyczyść wszystkie plastikowe powierzchnie. Usuniesz w ten sposób wszelkie odciski palców, kurz, plamy z tłuszczu i zanieczyszczenia. Dokładne przetarcie elementów plastikowych pozwoli je odświeżyć oraz zakonserwować. Tym sposobem kurz będzie osiadał o wiele wolniej. 

2. Wytrzyj powierzchnie szklane

Szklane powierzchnie są równie ważne co plastiki. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli pozbyć się brudu, zanieczyszczeń, plam od palców i deszczu. Taki zabieg zwiększy widoczność i opóźni osadzanie się kolejnych zabrudzeń. Wystarczy użyć dedykowanej do szklanych powierzchni szmatki, np. o splocie waflowym, która nie pozostawi drobinek i nitek na czyszczonej powierzchni. Świetnie sprawdzi się do tego RR Customs Glass Cleaner, który rozpuści zabrudzenia i skutecznie wypielęgnuje szkło samochodowe. Do wyczyszczenia wyświetlaczy możesz użyć dedykowanych ściereczek do wyświetlaczy LCD, które doskonale czyszczą takie powierzchnie, a jednocześnie są niezwykle wygodne w użyciu. 

3. Wyczyść tapicerkę

Bieżąca pielęgnacja tapicerki jest niezwykle ważnym elementem sprzątania auta. Osiada na niej wiele drobinek kurzu, a częste użytkowanie prowadzi do zabrudzeń. Dlatego należy na bieżąco dbać o tapicerkę. W przypadku tapicerki skórzanej należy używać ściereczki z mikrofibry, aby nie porysować i nie uszkodzić tak wrażliwego materiału. Do skutecznej pielęgnacji skóry polecamy RR Customs Leather Box , który świetnie wykona całą pracę. Wystarczy nanieść preparat na mikrofibrę i delikatnie przecierać skórę kolistymi ruchami, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Pozostałości środka należy usunąć wilgotną lub suchą ściereczką. Na profesjonalnie wyczyszczoną powierzchnię skóry wystarczy nanieść po wyschnięciu RR Customs Leather Conditioner, który doskonale odżywi i zakonserwuje tapicerkę. Jeśli nie posiadasz skórzanej tapicerki, a np. wykonaną z alkantary, wspomniany preparat wymień na RR Customs Alcantara Cleaner – on również skutecznie zadba o ten rodzaj powierzchni tapicerowanej w Twoim aucie. 

4. Wyczyść dywaniki samochodowe

Dywaniki to także miejsce wewnątrz auta, na którym zbiera się naprawdę mnóstwo zabrudzeń. Wszystko co przynosisz do środka pod butami, zostaje na dywanikach. W przypadku dywaników materiałowych należy je systematycznie i dokładnie odkurzać co najmniej raz w tygodniu. Natomiast jeśli chodzi o dywaniki gumowe, które są o wiele bardziej praktyczne i funkcjonalne, można je wyczyścić za pomocą szczotki oraz RR Customs All Purpose Cleaner. To uniwersalny środek do czyszczenia wszelkich powierzchni samochodowych – świetnie sprawdzi się także w przypadku dywaników. Należy spryskać dywanik i dokładnie go wyszczotkować, a następnie spłukać go obficie wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zamiennie z RRC APC możesz używać także do czyszczenia dywaników środka RR Customs Tire&Rubber Cleaner, który doskonale rozpuszcza trudny do usunięcia brud. Wystarczy nanieść produkt na powierzchnię, odczekać 1-2 minuty i spłukać wodą. W przypadku naprawdę uciążliwych zanieczyszczeń, które nie chcą zejść, czynność należy powtórzyć. Tych kilka prostych wskazówek pozwoli na utrzymanie wnętrza Twojego auta w świetnym stanie. Tym samym zwiększy się twoja przyjemność z codziennego użytkowania samochodu, a jego wypielęgnowane wnętrze stanie się Twoją wizytówką.  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.