Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Czy warto kupić opony całoroczne?

By carstyle / Blog

Czy warto kupić opony całoroczne?

Coraz większą popularność zyskują ostatnimi czasy opony całoroczne. Na rynku jest coraz więcej ofert, które proponują opony wielosezonowe w naprawdę przystępnych cenach. Nie warto jednak decydować się na jakiekolwiek opony, bez podstawowej wiedzy na ich temat. Dlatego zapraszamy do artykułu, z którego dowiesz się czy warto kupić opony całoroczne w Twoim przypadku.  

Jakie zalety posiadają opony całoroczne?

ZAOSZCZĘDZISZ SPORO MIEJSCA 

Pierwszą zaletą opon całorocznych jest niezwykła oszczędność miejsca. Kupując je, nie musisz martwić się, gdzie schowasz opony z odchodzącego sezonu. Nie tylko więc oszczędzasz sobie niepotrzebnego stresu, ale także oszczędzasz wolne miejsce, którego nigdy dość.    

ZAOSZCZĘDZISZ PIENIĄDZE 

O ile koszt zakupu opon sezonowych w stosunku do zakupu opon całorocznych jest wymierny i tak naprawdę w ogólnym rozrachunku te koszty są dość do siebie zbliżone, o tyle sam koszt wymiany opon, przechowywania, utylizacji oraz dostawy opon do serwisu jesteśmy w stanie bliżej oszacować. Wychodzi więc na to, że przy oponach całorocznych te dodatkowe koszty zmniejszają się o połowę w rozliczeniu rocznym.    

ZAOSZCZĘDZISZ CZAS 

Jeśli Twój czas jest dla Ciebie ważny, opony całoroczne pozwolą Ci go nieco zaoszczędzić. I nie mówimy tutaj wyłącznie o tym czasie poświęconym na wymianę opon, ale także na szukanie tych odpowiednich i najbardziej sprawdzonych dla swojego auta. Na szczęście Internet oferuje nam mnóstwo możliwości wyboru, filtrowania potrzeb, a nawet dostawy kompletu opon prosto do serwisu. Wtedy Twoja oszczędność czasu będzie wykorzystana maksymalnie.   

BEZPIECZEŃSTWO W MIESIĄCACH PRZEJŚCIOWYCH 

Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić opony całoroczne jest prosta, jeśli chodzi o miesiące przejściowe. Jest to czas, w którym kierowcy zazwyczaj mają zagwozdkę, czy już wymieniać opony na kolejny sezon, czy może pogoda jeszcze nas czymś zaskoczy. W przypadku opon całorocznych nie mamy takiego problemu, ponieważ są one uniwersalne i gotowe na każde warunki atmosferyczne. Rodzaj gum, z którego są one wykonane, zapewniają komfort użytkowania w każdej pogodzie, a co za tym idzie są w pełni bezpieczne. 

W jakim przypadku szczególnie polecamy opony całoroczne?

Opony całoroczne polecamy szczególnie kierowcom użytkującym miejskie drogi, które są na bieżąco utrzymywane w dobrych warunkach, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Na dalekich trasach czy mocno ośnieżonych drogach te opony mogą nie sprostać naszym oczekiwaniom, związanym z bezpieczeństwem hamowania. 

Tutaj możemy także dostrzec bezpośrednie wady oraz idące za tym zagrożenia, związane z użytkowaniem opon całorocznych. Mianowicie gumy wielosezonowe nigdy nie osiągną idealnie wypośrodkowanych właściwości zarówno opon letnich, jak i zimowych, aby osiągnąć ich dokładne wyniki. Dlatego zanim zainwestujemy w opony całoroczne, warto najpierw zastanowić się nad najczęściej pokonywaną trasą oraz jej charakterystyką w trudnych warunkach. Należy także oszacować ilość pokonywanych kilometrów w sezonie letnim i zimowym, ponieważ od tego zależy decyzja o zakupie opon sezonowych bądź wielosezonowych. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.